ATEŞ BACAYI SARDI

  Hemde öyle bir ateş ki son safhada alfabenin son harfinden büyük bir infilak ile patlayan bomba adeta. “Z-Kuşağı Korkusu” kimileri için “Elm Sokağı Kâbusu’ndan” dahi daha korkunç hale geldi…

ATEŞ BACAYI SARDI

21.KOGUS-EZBERBOZAN-2

 

Hemde öyle bir ateş ki son safhada alfabenin son harfinden büyük bir infilak ile patlayan bomba adeta.

“Z-Kuşağı Korkusu” kimileri için “Elm Sokağı Kâbusu’ndan” dahi daha korkunç hale geldi. Uykular şimdiden kaçmaya başladı ve kullanılan antidepresanlar  adeta hergün değiştiriliyor ancak faydası yok.

Kimilerinin hesapları şimdilerde bir hayli ince hale geldi, “ne yaparız, nereden, ne çıkartabiliriz?” soruları sürekli tekrarlanıyor.

Ancak ne yapılırsa yapılsın isteyen istediği kadar “Z-Kuşağı” için “bir şey bilmiyorlar” desin….

Uğraşıp dursunlar, kendi sahillerinde kumdan kaleler yapadursunlar.

Daha çok uğraşınlar, sabahlara kadar uğraşınlar. Kimileri istedikleri kadar kesenin ağzını sonuna kadar açsın. Ek ödenekler çıkarsınlar, el altından kimsenin duymayacağı barış anlaşmaları yapsınlar.  Dün kötü dedikleri için bugün baştacı desinler

Yine de “Z-Kuşağını” etkileyemeyecekler. O çocukların, kararlılıklarına gölge düşüremeyecekler.

 

Başlıksız-1

 

Çünkü kimilerine korku salan “Z-Kuşağını” ilmen, bilmen ve fikren donatıp yetiştirenler, yıllardır bu ülkenin sıkıntısını ve derdini sırtlarında yüreklerinde taşıyan “X ve Y Kuşağı” ebeveynleri ve o insanlar bu  çocuklara tüm bilgileri en güzel şekilde aktarıyorlar.

“Z-Kuşağı” kimi akl-ı evvelerin dediği gibi “dünleri bilmiyor” değiller, “Z-Kuşağı” çok büyük bir kesimi sadece dünleri  değil,  dünlerin çok gerisinde kalmış çok eski dünleri dahi,  kimi siyasilerden çok daha iyi biliyorlar.

Hadi size kolay gelsin.

Layık olanlara selamlarımla.

 

Ziya Burhan Sönmez

Yirmibirinci Koğuş/18.Ağustos.2022

Paylaş

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL