BAKANIN GÖZLERİ

SAYIN  MALİYE  BAKANIMIZ  NURETTİN NEBATİ BEYEFENDİNİN GÖZLERİNE BAKARAK , EKONOMİMİZİ ” O GÜZEL GÖZLERDEKİ IŞILTIDA GÖRÜP “, BAŞARISINI İDRAK İLE TAKDİR EDELİM .   VE “GÖZLER KALBİN AYNASIDIR, YALAN NEDİR..

BAKANIN GÖZLERİ

SAYIN  MALİYE  BAKANIMIZ  NURETTİN NEBATİ BEYEFENDİNİN GÖZLERİNE BAKARAK , EKONOMİMİZİ ” O GÜZEL GÖZLERDEKİ IŞILTIDA GÖRÜP “, BAŞARISINI İDRAK İLE TAKDİR EDELİM .

 

EKONOMİNİN-IŞILTISI

VE “GÖZLER KALBİN AYNASIDIR, YALAN NEDİR BİLMEZ ONLAR ” DİYEREK BAŞLAYALIM SÖZLERİMİZE

Maliye Bakanımız Sayın Nurettin Nebati beyefendi, nur cemalindeki tebessüm ile katılmış olduğu haber programında “Ekonomi gözlerdeki ışıltıdır, benim gözlerimdeki ışıltıyı arkadaşlarım görüyor” cümlelerini kullanarak, ekonomimizdeki iyiye gidişata işaret etti.

Sizler, o nur cemaldeki mutluluğu, sevinci ve düzelen ekonominin ışıltısını göremiyorsanız, ” hepiniz körsünüz” demektir.

MALİYE BAKANIMIZ AYNI ZAMANDA BİR KAPTAN

Sayın Bakanımız, Türkiye Büyük Millet Meclisinde 17.Aralık.2021 günü yapılan oturum esnasında,  CHP’li Özgür Özel’e yönelik “..bir hayal kırıklığına uğratmak istemezdim ama benim bir de kaptanlık belgem var. Gösterecem haftaya ben size gösterecem” sözleriyle kaptan olduğunu da dile getirdi.

Dolayısıyla, Sayın Bakanımızın Ekonomimizi Düzelten Hamlelerinin,  İleriyi Görebilen Kaptanlık Meziyetinden Kaynaklandığını da Hepbirlikte İdrak Etmiş Olduk.

“18.-TL geçerek 25.-TL’ye geleceğinden endişe edilen  Amerikan Dolarğ” ile “25,-TL’yi geçip geleceği sınırın neresi olacağı tahmin  dahi edilemeyen  EURO’nun”  bugün an itibariyle USD. 11,89 / EURO 13.58 bandında olması elbette ciddi bir başarıyı göstermekte.

Ezberbozan Medya olarak biz bu başarıya imza atanları tebrik ediyoruz.

*** *** *** *** ***

carsı2

Döviz Kurlarındaki bu iyiye gidiş ile birlikte rahatlayan ekonomimiz ile birlikte marketteki mercimeğe kadar çoğunluğu yabancı menşeili olan gıda fiyatlarının da aşağı çekilmesi ve fiyatların düşürülmesi hususunda da büyüklerimizden aynı kararlı duruşu sergilemelerini bekliyoruz.

Çünkü çarşı, pazar ve marketler aldı başını gidiyor.

*** *** *** *** ***

Lakin,  Maliye Bakanımızın gözlerindeki ışıltılarla iyiye doğru giden ekonomiz ile birlikte  dikkatimi çeken ve anlayamadığım çok önemli bir husus var.

yasli_amcadan_emin_capa_ya_tokat_gibi_sozler_6569

Dövizin yükselişinden endişe ederek, an be an yükselen kurlar karşısında “Aman Allahım Ne Yapacak Bu Halk” diyen kimi kişiler,  kurlardaki ani düşüş karşısında büyük bir demorilizasyona, panik atak ve anksiyete içerisine girdiler.

Ellerindeki dövizler ile bankalara ve döviz bürolarına akın eden bu zümre,  hacı abi ve hacı amcaların kurlardaki düşüş ile büyük bir  moral bozukluğu yaşadıkları gözlerinden çok net okunuyor. Şu an hepsi büyük bir depresyon içerisinde.

Sayın Maliye Bakanımız Nebati’nin tam tersine bu insanların gözlerinde ekonominin sevinci değil, dövizden zarar etmiş olmanın ızdırabı var.

Tüm bu hakikatlar karşısında kafam iyiden iyiye karıştı.

Dövizin düşüşünden rahatsız olup zarar ettiklerini dile getiren bu  zümrenin psikolojisini ister istemez  “İstiklâl ve Kurtuluş Savaşımız” esnasında kurulun  “Teali İslâm Cemiyeti”, “Sulh ve Selamet-i Osmaniye Fırkası” , “Hürriyet ve İtilaf Fırkası” mensuplarının zihniyet ve fiiliyatları ile karşılaştırıyorum.

Ve kendi kendime soruyorum “kim bu insanlar?”

Siz ne dersiniz?

Kalın sağlıcakla. Layık olanlara selamlarımla.

 

21.Koğuş / Ziya Burhan Sönmez (23.Aralık.2021)

21.KOĞUŞ EZBERBOZAN

 

Paylaş

YORUMLAR (3)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin

 1. Seçil Çıvgın diyorki:

  Yüreğine sağlık olsun, hemen aynaya koşup, ışıldamayan gözlerime bakıp bakıp şarkılar söylüyeceğim 🥰🥰

 2. Ali Gümüş diyorki:

  Düzelen bir şey yok.
  Yokluğu yoksulluğu dahada derinlestirmekte bir avuç insana güzellik yapmaktar.
  Askari zam eridi herşey çok pahalı geçinmek gerçekten çok zor.
  19 Yıl dır dar gelirli insanları zora sokmaktan başka.
  Yapılan köprüler yollar dar gelirli çoğunluğun üzerine yıkıp 5 Yandaşa bağladı bütün yolları.
  Tek adam değil çoğulculuk kamucu bir anlayış gerekiyor
  Yanı kuruluş değerlerine dönmemiz gerekiyor.
  Laik Demokratik Cumhuriyet ve Hukukun üstünlüğü hepimize olması.
  Ötekisi olmadan ınsanca bir yaşam hepimize.
  Selamlar.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL