BAY KEMAL KONUŞTU !

İster Bay Kemal, ister Kılıçtaroğlu, isterseniz de Eski SSK Genel Müdürü, ncak şu bir hakikat ki halkı dinleyip, halkı anlayan ve tarihine sahip çıkan bir lider Kemal Kılılçtaroğlu. Kemal Kılıçtaroğlu,..

BAY KEMAL KONUŞTU !

21.KOGUS-EZBERBOZAN-2

İster Bay Kemal, ister Kılıçtaroğlu, isterseniz de Eski SSK Genel Müdürü, ncak şu bir hakikat ki halkı dinleyip, halkı anlayan ve tarihine sahip çıkan bir lider Kemal Kılılçtaroğlu.

Kemal Kılıçtaroğlu, ekibi ve kendisine inanan kitlesiyle birlikte Balıkesir’de ciddi bir miting gerçekleştirdi. Ve bu miting, ülkemiz genelinde sağlam ses getirdi. Üstelik mitinge gelenlerin eline “şu kadar lira vereceğiz” demeden. Tamamen gönüllü ve iktidar olacaklarına inanan samimi bir kitle ile yapılan bir miting.

*****

Miting çok güzel başladı ve ulusal medya üzerinde de canlı olarak tv’lerden yayınlandı.  Kılıçtaroğlu miting meydanını dolduran vatandaşlar ile bir bütün olmayı başardığı gibi, miting meydanına gelemeyip televizyonlarının başında kendisini takip eden Kemalist Atatürkçülerin de  takdir ve teveccühünü kazanmayı başardı.

012413964-25kemalbey-s5sb

Bay Kemal, halkın içinden gelip, halkı kucaklayan bir siyasi lider olduğunun en güzel ispatını; konuşması boyunca kimseye parmak sallamadan, kimseyi dışlayıp ötekileştirmeden, kimseyi tehdit etmeden, herkesi kucaklayacağını ifadesiyle  konuşmasını nihayetlendirmesiydi.

*****

Ve Bay Kemal, miting boyunca herkesin “Bay Kemal” olamayacağını, “Bay Kemal” olabilmek için nelerin yapılması gerektiğini de dile getirdi.

Aslında Bay Kemal, daha konuşmasının başında öyle bir müjde vererek Kuva-i Milliye’nin Merkezi olmanın haklı şerefini taşıyan Balıkesirliler yanı sıra Türk Halkını heyecanlandırdı ki; o müjde 1950’den bu yana adeta unutturulmaya çalışılan Türk Kurtuluş Tarihinin kimi sahnelerini yeniden doğru bir şekilde Türk Halkına anlatacaklarının müjdesiydi.

Neydi bu müjde ?

Evet bu müjde tarihine sahip çıkanlar için önemli bir husustu.

Bay Kemal; İktidara geldikleri ilk yıl, Türkiye’nin bağımsızlığının ilanı olan “Lozan Barış Bayramının” yeniden kutlanacağını dile getirerek, tarihine sahip çıkan, gerçek bir siyaset adamı misyonuyla bu müjdeyi Türk Halkı ile paylaştı.

*****

Aslında Kemal Kılıçtaroğlu, Balıkesir mitinginde , sadece iddialı oldukları iktidar yolundaki mücadelelerinden de bahsetmedi. Kılıçtaroğlu bu mitingde aynı zamanda, “Bay Kemal” olabilmek için neler yaptığını dile getirirken, “Bay Kemal” isminin patentini aldığını da lisan-ı hali ile anlayabilen beyinlere adeta kazıdı.

 

Ziya Burhan Sönmez

Yirmibirinci Koğuş /25.Temmuz.2022

Paylaş

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL