BU ÜLKEDE ZERRE YOLSUZLUK YOK !

18.Mart Köprümüz, Japonya’daki Akashi Kaikyō Köprüsü‘nü geçerek dünyanın en uzun asma köprüsü oldu. Her türlü gururluyuz, yollarımız ile havaalanlarımız ile, camilerimiz ile Avrupa’da bizi kıskanıyor, dünya da en çok da Almanya…..

BU ÜLKEDE ZERRE YOLSUZLUK YOK !

18.Mart Köprümüz, Japonya’daki Akashi Kaikyō Köprüsü‘nü geçerek dünyanın en uzun asma köprüsü oldu.1915-canakkale-koprusunde-son-durum-yol-yapimina-baslaniyor_ed861

Her türlü gururluyuz, yollarımız ile havaalanlarımız ile, camilerimiz ile Avrupa’da bizi kıskanıyor, dünya da en çok da Almanya…

*****

Fiyatların günden güne artması hiç önemli değil çünkü şu an için en önemli olan Almanya’da ki hayat pahalılığı bizde ki değil…

Kimileri de kalkmış her gün artan akaryakıt fiyatlarından şikayet ediyor.

Daha ne olsun,  mutlu olunması gereken bir hususta insanlarımız huzursuz.

“Ucuz Etin Yahnisi Pek Olur” der eskilerimiz. Ucuz akaryakıt kullanarak arabalarınızın motorlarını bozmak mı istiyorsunuz. Ne kadar pahalı o kadar kaliteli.

*****

Şimdi konuları biraz gerçekleştirelim

Ülke genelinde tüm çalışan ve emeklilerin maaşlarına ciddi zamlar yapıldı. Ancak, insanlar bir hafta dahi buna sevinemeden aklınıza gelen herşeye üst üste büyük zamlar geldi.

Elektriğe, doğalgaza, mutfak tüpüne, sıvı yağa, peynire, yumurtaya, mutfağa giren aklınıza gelen her ne varsa, insani ihtiyaçlar için gerekli olan ne varsa herşey %100’ün üzerinde zam yedi. Ve maaşlara verilen zamlar fazlasıyla geri alındı.

İnsanlar artık haykırıyor “Maaşlara Zam Yaptınız da Ne Oldu, Kaşıkla Verip Kepçeyle Geri Aldınız”.

Sözünözü vatandaş gerçekten perişan. Tek maaş ile ev geçindirenlerin mutfakları eskisinden çok daha kötü halde.

Aslında hakımız maaşlarına zam falan istemiyor;  halkın istediği, çarşıya, pazara, markete zam gelmemesi, piyasanın kontrol altında tutulması.

*****

Bir de çok küçük bir hatırlatma yapmak istiyorum.ablon-1 (10)

Hani bizler İstiklâl Harbi gibi bir destanı yazan neslin evladları ve torunları olup zor şartlar altında kenetleniriz ya…

Peki efendiler hepinize soruyorum; Rusya Ukrayna’ya girdi ve bizim yağ yollarımız bir an kesildi sonrasında ise ülkede sıvı yağ krizi yaşandı ve  marketlerde insanlar sıvı yağ için birbirlerini kırdılar. Nerede kaldı birlik bütünlük?

Küçük bir yağ krizi herkesin gerçek yüzünü ortaya çıkardı. Vatandaşın birlik bütünlüğü yağ krizine kadarmış.

*****

Son sözüm ise ülkede yolsuzluk olduğunu iddia edenlere.

Bre vicdansızlar, Allahtan korkun biraz ve iktidarımıza bu kadar da yüklenmeyin. Allah çarpar bu yalan ve iftiralarınızdan dolayı sizi.

Bu ülkede zerre yolsuzluk yok. Ülkenin her yanı yol ile otoban ile doldu, hem de geçiş garantilisinden. nankörler

*****

Şimdilik hoşçakalın, Levent Mercan’ın Ezberbozan’ında, “Ezberleri Bozmaya Devam”.

 

Sadece layık olanlara selamlarımız ile.

 

Ziya Burhan Sönmez (27.Mart.2022)

 

21.KOĞUŞ EZBERBOZAN

Paylaş

YORUMLAR (2)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL