Ekonomi Genel Güncel Manşet SonDakika Yaşam

EHEM’DEN DOĞAL BAL ÜRETİMİNE BÜYÜK KATKI

Edremit Halk Eğitim Merkezi, “Edremitlilerin Kendi Ürettikleri Doğal Balları İle Buluşması” İçin Açtıkları Arıcılık Kurslarına Ara Vermeksizin Devam Ediyor.   EHEM; Coğrafyası, Endemik Bitki Örtüsü ile “Arıcılık ve Kaliteli Bal..

EHEM’DEN DOĞAL BAL ÜRETİMİNE BÜYÜK KATKI

Edremit Halk Eğitim Merkezi, “Edremitlilerin Kendi Ürettikleri Doğal Balları İle Buluşması” İçin Açtıkları Arıcılık Kurslarına Ara Vermeksizin Devam Ediyor.

 

ARICILIKEHEM; Coğrafyası, Endemik Bitki Örtüsü ile “Arıcılık ve Kaliteli Bal Üretiminde” zirveye oynayan Edremitlilerin, kendi ballarını elde etmenin yanısıra geniş bir  pazar ve pazarlama alanına sahip olan “Arıcılık ve Bal” piyasasından paylarını en üst düzeyde alabilmeleri için açılan kurslarına gösterilen iltifattan son derece memnun.

Arıcılığın ülkemizin her alanında her geçen gün biraz daha büyüyerek devam etmesinin yegâne sebebinin açılan “Arıcılık” kursları önderliğinde olduğunu dile getiren yetkililer, hemşehrilerinin kurslarına kayıt ve devam nihayetinde alabilecekleri “Arıcılık Belgesi” ile bu piyasada ciddi iş alanları oluşturarak, işsizliğe büyük darbe vurabileceklerini dile getirdiler.

123Devletin, arıcılık ile uğraşan girişimcilere, büyük küçük demeden hibe ve destekleme vermesi ise işin cazibesini kat be kat arttırırken, bölgemizde  arıcılığa aktarılabilecek iş gücünün bulunmasının yanısıra bu işe başlarken büyük bir sermaye ve yatırıma gereksinim duyulmaması bu işin toprağa bağlı kalınmaksızın yapılabilmesi ise bu alandaki iş kolunun önemini günden güne artırmaktadır.

Unutulmaması gereken en önemli husus ise bu alandaki uğraşıda devletten hibe ve destek alınabilmesinin en başta gelen şartının ise bu kurslardan alınabilecek olan “Arıcılık Belgesine” sahip olunması.

EHEM’in 16.Şubat’ta eğitime başlayacak olan “Arıcılık Kursuna” kayıtlar büyük bir hızla dolmuşken, ek sınıfların açılabilmesi için yeni müracaat ve ön kayıtların alımına devam edilmektedir.

EHEM (0266) 373 12 19

(Ezberbozan Medya Haber : H.Özel Sönmez)

Paylaş

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL