GEÇÇEK GEÇÇEK SONUNDA GİTÇEK

GEÇÇEK Mİ SAHİDEN ? SAHİDEN GİTÇEK DİMİ ? Tarkan bu yazdımı, okur. Okudumu, okutturur. Okutturdu mu da oynatır. Unutmayın, Tarkan’da Rize’li ve 20 yıldır bu ülkenin kaderini şekillendiren kişilerin hemşehrisi…

GEÇÇEK GEÇÇEK SONUNDA GİTÇEK

GEÇÇEK Mİ SAHİDEN ? SAHİDEN GİTÇEK DİMİ ?

Tarkan bu yazdımı, okur. Okudumu, okutturur. Okutturdu mu da oynatır.

Unutmayın, Tarkan’da Rize’li ve 20 yıldır bu ülkenin kaderini şekillendiren kişilerin hemşehrisi.620a6d454e3fe0066867bf9d

Tarkan’da, onlar gibi yaptıklarıyla gündeme oturup, gündem de sağlam yer alıyor.

Adeta “Gündem Oluşturan Bir Neslin Evladı”

Ne dedi bu sefer Tarkan ?  “Geççek Geççek Elbet Bu da Geççek”

Acaba, Tarkan burada ne demek istedi ?

AKP’li kardeşlerimiz bu şarkıdan çok rahatsız oldular ama lütfen bu rahatsızlıklarına son versinler.  Ve Rize’li Tarkan’ın “Geççek Geççek” ini  bir de benim şu satırlarımda ki yorum ile dinlesinler ? İşte o zaman o kadar mutlu olacaklar ki ?

Değil mi ki AKP ile ortağı ve  kıymetli yandaşları, ülkede ki tüm bunalımın, istikrarsızlığın, problemlerin ve zamların sebebi olarak sadece CHP’yi gösteriyorlar, tamda burada  yeni şarkısıyla Rize’li Tarkan devreye  giriyor .

 

Tarkan’da adeta AKP’li büyüklerini destekleyerek

“Geççek geççek elbet bu da geççek

Geççek her şeyin sonu var, bu çile de bitecek

Oh oh şındırgadıp oynayacağız o zaman

O çiçekten günler çok yakında

Dayan çoğu gitti, azı kaldı”

Rize’nin has uşağı Tarkan burada “CHP’nin sebep olduğu ülkedeki tüm bu dertler elbet bitecek. Muhalefetin yaptıkları, söyledikleri elbet geççek.  Tüm sıkıntılar geççek ve hep birlikte önümüzdeki bahar ve yaz aylarında, millet park ve bahçelerinde  yatıp yuvarlanacağız” diyor üstü kapalı olarak.

Şimdi Tarkan’ın bir Rize’li olarak hükümetimizde yer alan hemşehrilerine karşı geleceğini, onlara karşı muhalefet olacağını zannedenler varsa yanılıyor. Benim bildiğim Tarkan, Rize’nin gelini Meral Öğretmenin yaptığı hatayı  yapmaz.

tarkan

O sebeple AKP’li ve onunla birlikte siyaset yolunda yürüyenler bu çocuğun aleyhinde konuşmasınlar. Ve Tarkan’ın hakkında konuşanların “bölücülük” yapmasına da izin vermesinler.

Ancak,  bu şarkıda  anlayamadığım ve yorum yapamadığım bir dize var; “geldiği gibi gidecek“ diyor Tarkan. Burada kimin gideceğini kastediyor bir tek bunu anlamadım. Lakin şarkılarda arasıra böyle absürt cümleler olabilir. Ancak benim kanaatim, Tarkan bu dizede de  bir mikroptan bahsediyor . Herhalde o mikrop da “Corona’dan” başka bir şey  olamaz. Elbet o mikrop da yakamızdan düşüp gitcek.

Neyse, Tarkan’ın bu şarkısıyla AKP’li dost, kardiş ve arkadaşlar canlarını sıkmasınlar bu şarkıda Tarkan aslında iktidarımıza moral vermeye çalışarak, CHP ve yandaşları ile diğer muhalefetin nankörlüklerini işaret ile  “Geççek Geççek Elbet Bu da Geççek” diyerek pek kıymetli hükümetimizi motive etmeye çalışıyor. Bu yüzden lütfen kimse nankörlük ve bölücük yapıp kendi kafalarına göre saçma sapan yorumlar yapmasın.

Tüm bu dediklerime inandınız değil mi?

Çok ama çok iyisiniz.

Evet ben de kesinlikle sizin gibi düşünüyorum…

Ve biliniz ki dostlar Tarkan’ın kendisini de, ailesini de, yakinen tanıyan bir kişiyim. Delikanlı sağlam bir uşaktır Tarkan. Yalanı dolanı yoktur, kaba tabir ile “başı kıçı ayrı oynamayan sağlam bir adamdır Tarkan Tevetoğlu”

Unutmayın ve emin olun dostlarım “Geççek Elbet Buda Geççek” ve Tarkan’ın dediği bugünler geçtiğinde aynen klipte olduğu gibi, yolda, bayırda, millet park bahçelerinde, evde, balkonda, sahilde, gemide, uçakta, hamamda hep birlikte bugünlerin geçtiğini gördüğümüz ilk anda zilleri taksak da, takmasak da, davul zurna ile, tencere tava ile şıngırdatıp oynayacağız o zaman. 

Ezberlerden uzak güzel günlere doğru hepbirlikte omuz omuza yürümeye ve mücadeleye devam ederken sadece layık olanlara selamlarımı arz ediyorum.

 

Ziya Burhan Sönmez/17.Şubat.2022

21.Koğuş

21.KOĞUŞ EZBERBOZAN

 

 

Paylaş

YORUMLAR (3)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin

 1. Serdar Sabay diyorki:

  Geçer mi geçmez mi bilemiyorum
  Adam işi biliyor
  20 senedir rantlar bir havuzda toplandı.
  Seçimlerden önce nasıl bir sistem proje uygular
  Toplanan paraların bir kısmını harcayıp
  Piyasaya para dağıtıp
  Bunun yanında hdp (PKK) ile bir olan kesime mi oy vereceksiniz derse
  Zaten diyecek
  Bu kanaldan vurabildiği kadar vuracak
  Ve bu vuruşları etkili de olabilir diyorum
  Benim evladım
  Sizin evladınız
  BEDEN ile askerlik yaptı
  Bedelli askerlik yapanlar
  İşte biz kerhen destekliyoruz
  Vatan elden mi gitsin diyorlar
  Benim 60 yıllık arkadaşım oğlunu bedelli yolladı tek maaşlı bir öğretmen olmasına rağmen
  Benim oğlumun askerlik bedelini ben dahil kuzenleri patronu arkadaşları ödemeğe kalkmasına rağmen
  Arslanlar gibi askerlik yaptı
  Uzun dönem 12 ay hem de 15 Temmuz’da
  Onlar vatansever
  Güya beni iyi tanıyanlar bile vatan hainliği ile suçlayacaklar
  2009’da emekli olunca emekli maaşım ile 14 tane çeyrek altın alıyordum
  Emeklilik hariç çalışıp aldığım maaş ile de 37/38 çeyrek altın alıyordum
  Şimdi ise 4 tane zor alıyor
  Memleketi bitirdiler
  Bitirdiler
  Hala geçmezse
  Diyecek bir şey yok
  Zevk almaya bakacaz kardeşim

 2. Mahir diyorki:

  Slm Hocam yazınızı okudum. Yüreğinize sağlık. Kanaatim şu dur keşke bende şarkıdaki gibi iyimser olabilsem. elbet geçecek ama öyle kolay değil. Bedel ödemeden iyiliğe ulaşamayız. Tabiki böyle Sanatçıların sizin gibi Değerli Gazeteci Aydınların topluma örnek olabilecek kişilerin duyarlı olması gerekir ve son derece önemli birşey ama iş halkta bitiyor. Sizin gibi duyarlı aydınların olması sevindirici ve hayati birşey. tekrar kaleminize ve yüreğinize sağlık…

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL