mehmet_ertas_insaat
Manşet Siyaset

HACI HACIYI MEKKE’DE…

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın ABD ziyaretinde ABD Büyükelçisi eski Eskişehir Milletvekili Murat Mercan’ı ziyareti çok önemliymiş gibi gösterenler toplumu balık hafızalı zannettiler belki de. MAVİ MARMARA VE MURAT MERCAN..

kafkas_reklam yeliz

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın ABD ziyaretinde ABD Büyükelçisi eski Eskişehir Milletvekili Murat Mercan’ı ziyareti çok önemliymiş gibi gösterenler toplumu balık hafızalı zannettiler belki de.

abd_ziyareti

MAVİ MARMARA VE MURAT MERCAN
Hatırlayacaksınızdır, Mavi Marmara gemimiz İsrail’de mahsur kalan Filistinliler’e destek olmak üzere yola çıkmış ve İsrail Askerlerince saldırıya uğramıştı. O günlerde dönemin Eskişehir Milletvekili Murat Mercan’ın geminin hareketinden son anda gemiden indiği haber ajanslarından geçilmişti. Oysa Murat Mercan’ın ABD’de kimin ya da kimlerin yanında olduğuna dair çok fazla spekülatif söylemde bulunulmuştu.

FETÖ ELEBAŞISINA TEPKİ VEREMEYEN MURAT MERCAN
Mavi Marmara saldırısı sonrasında bilindiği üzere FETÖ elebaşısı İsrail yanlışı sözler sarf etmiş, bu sözleri nedeniyle dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilk yol ayrılığı başlamıştı. Bu süreçte kendisiyle röportaj yapan gazetecilerin hiç birine FETÖ elebaşısı hakkında aleyhte cümle kuramayan Murat Mercan’ın ABD’ye büyükelçi olarak atanmasının arkasında da ilginç siyasi pazarlıklar olduğu öne sürülmüştü. Tüm bunlara rağmen ülkemizde yaşanan 15 Temmuz darbe kalkışmasının baş aktörü FETÖ elebaşısının ülkemize iadesi için hangi girişimi yaptığı bir muamma olan Murat Mercan’ın FETÖ’ye karşı olan yumuşak tavrı ülkenin vatanseverlerinin gözünden hiçbir zaman kaçmadı.

YÜCEL YILMAZ’IN VERDİĞİ POZ VE MESAJ NEDİR?
Fettullah Gülen hocaya sevgimiz var saygımız var sözleriyle bir anda tepkilerin odağı olan, geçtiğimiz günlerde hayata veda eden Edip Uğur’un Balıkesir’deki prensi olarak Karesi Belediye Başkanı olan Yücel Yılmaz’ın, Zekai Kafaoğlu’nun kripto fetö yapılanması ve sosyal medyadaki sahte hesaplar üzerinden itibarsızlaştırılmasıyla bir anda büyükşehir belediye başkan adayı oluşu, hiçbir şekilde tesadüfü gelişme değildi. Bugün bile o sahte hesapların yarattığı algıları kırmak için verdiğimiz mücadelemiz yüzünden aynı itibarsızlaştırma operasyonlarının hedefi olmaya devam ediyoruz. Yalan ifade verecek karakteri belli sözde tanıkların ifadeleri ile yargı önünde mücadelerle yıpratılmaya çalışılıyor olmamızın sebepleri belli. Yücel Yılmaz’In ABD ziyaretinde büyükelçi Murat Mercan ile buluşmasına dair pozun paylaşımıyla verilen mesajı, kafatasının içinde azıcık beyin taşıyan herkes anlarken, kafalarını kuma gömmekte ısrarlı olanlar ne yazık ki daha ne olup bittiğinin bile farkında değiller ya da bir şeylerden korkuyorlar. Hacı hacıyı Mekke’de, hoca hocayı tekkede bulur sözleri misali, okyanus ötesinde de herkes kendisiyle aynı cenahta olanlar birbirlerini hemen buluveriyor. Bunları ıskalamaması gereken Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Sayın Cumhurbaşkanı’dır. Biz her daim doğruları söylemeye devam edelim ki; yarınlarda milletimizin karşısına yazılarımızla çıkarken aldanmadığımızı, aldatılmadığızı herkes net görebilsin.

Tele1 televizyonunda ABD’de yaşayan Tele1 temsilcisi Yılmaz Polat’ın katıldığı programa ait videoyu da haberimize ekliyoruz ki; okyanus ötesinde neler yaşanıyor, Murat Mercan’ın ABD’de ne anlam taşıdığı daha iyi anlaşılsın.

Bu haberimiz sonrasında bize sosyal medyada yine malum kripto fetö hesap cemile sevinç üzerinden yeni bir kripto algı hamlesi daha beklediğimiz de kamuoyunca bilinsin.

Paylaş
YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL