Yaşam

İTİRAF MI ? İFTİRA MI?

ÖNCE RÜŞVET VEREREK İSKAN ALDI SONRA PİŞMAN  OLUP SUÇUNU İTİRAF ETTİ Rüşvet Vermenin Suç Olduğunu Bile Bile Önce Rüşvet Suçunu İşledi, Seçimi Kaybettikten Sonra da İşlediği Suçu İtiraf Etti. Kuzey..

İTİRAF MI ? İFTİRA MI?

ÖNCE RÜŞVET VEREREK İSKAN ALDI

SONRA PİŞMAN  OLUP SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Rüşvet Vermenin Suç Olduğunu Bile Bile Önce Rüşvet Suçunu İşledi, Seçimi Kaybettikten Sonra da İşlediği Suçu İtiraf Etti.

1

Kuzey Ege Bölgesinin en korkusuz habercilerinden olan LEVENT MERCAN, 26.Kasım.2021 tarihinde canlı olarak yapmış olduğu “BALIKESİR GÜNDEM” programında “Ekstra Konuları” gündemine aldı.

Gündem, Edremit Altınkum, 2117 sokakta bulunan 93 haneli İDAPARK YAŞAM EVLERİNE ait iskanın alınış biçimiydi.

Konu ile ilgili istihbarati bilgileri tamamlayan Levent Mercan, iskanı “belgeli rüşvet” ile aldığını, kendi kurmuş olduğu “İdapark Bilgilendirme” isimli whatsapp grubunda “   İSKANI 10.000 RÜŞVET VEREREK İŞLEME SOKTUK VE SONUCUNDA ALDIK. MAALESEF BELGELİ RÜŞVET” cümleleriyle dile getiren eski yönetici EROL METİN’i canlı yayına bağlayan Levent Mercan tarafından sorulan sorular karşısında şaşkınlık yaşayarak ne diyeceğini şaşırdı. Rüşvetçi olduğunu bizzat kendi kurmuş olduğu whatsapp platformunda adeta “şecaatini arzeden merdi kıpti’nin sirkatini arzetmesi” misali rüşvet ile iskanı aldığını yazıya döken Erol Metin isimli şahıs, Levent Mercan’ın canlı canlı yayınından adeta kaçarcasına ayrıldı.

Programın devamı esnasında canlı yayına bu sefer kendi isteğiyle bağlanan Erol Metin “10.000 Doları da sor Sedat Peker bir millet vekiline maaş veriyormuş, araştırın, araştırdın mı onu. 128 milyon doları araştırın, 128 milyon dolar nerede onu yaz. Yazdın mı onu?” cümleleriyle hükümetimizin yıpratılmaya çalışıldığı konuları da dile getirerek Levent Mercan’a karşı tahrikkâr hitaplarda bulundu.

3Levent Mercan’ın “sen iskanı belediyeye rüşvet vererek aldığın whatsapp grubunda yazarak Edremit Belediyesi’ni zan altına sokuyorsun. Rüşvet verdin mi yoksa yalan söylemlerle Edremit Belediyesini mi yıpratmaya çalışıyorsun ?” cümlelerine sürekli inkâr dolu ve kaçamak cevaplar veren Erol Metin, Levent Mercan’ın “Elimize sizin yazdığınız whatsapp görüntüleri ulaştı. Peki bunlara ne diyeceksiniz. Bunlar gerçek mi, yalan mı, iftiramı ?” sorularına hiçbir mantıklı açıklama getiremeyen Erol Metin ikinci kez telefon ile bağlandığı canlı yayından kaçarcasına ayrıldı.

EZBERBOZAN MEDYA sahibi ve Yazı İşleri Müdürü Levent Mercan, tarafından hazırlanıp,  Balıkesir ‘in ve Kuzey Ege’nin en korkusuz gazetecisi LEVENT MERCAN tarafından sunulan BALIKESİR GÜNDEM EKSTRA YAYINI’nda, Levent Mercan İDAPARK YAŞAM EVLERİ’nde 2020-2021 senesinde bir dönem yöneticilik yapan ve bu esnada sitenin B,C ve D Bloklarının iskanını belediye’ye ayrı ayrı verdiğini iddia ettiği 10.000,- TL ve 18.000.- TL toplamda 28.000,- TL tutarında bir meblağı whatsapp grubunda paylaşması üzerine, böylesine bir suç, hukuksuzluk, çirkinlik ve ahlaksızlıktan rahatsız olan site sakinlerin den bir kaçı konuyu Haber Alma birimlerine ekran görüntüleri ile birlikte ulaştırmaları neticesi bu yapılanların TCK 252/1 maddesi gereği yaptıkları bu canlı yayının “SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSU” niteliğinde olduğunu da dile getirdiler.4

Kendi yaptığı icraat ve sözde savunmaları dile getirmek için 93 hanelik site sakinine yönelik kurmuş olduğu “İdapark Bilgilendirme” grubunda eski yönetici Erol Metin,

“İskânın alımı için rüşvet verme kararını tek başına değil 4 kişilik bir heyetle birlikte aldığını “ Belediye’ye rüşvet verme kararı sayın mimar E.T. aracılığıyla başlamış olup başta yönetici E.Ç. denetçi sayın H. Hanım ve dilekçeye yazdığım kat maliklerinin toplu kararıyla onaylanıp E.Ç.’le karar defterine işleyip bizzat elden teslim ettiğimizi beyan ederim.” (Saat:09:14)

yazarak sitenin diğer sakinlerini de zan altına sokan mesajının ardından kaleme aldığı,

“Sitenin 18.500,- TL’sini belediye de kime nasıl verdiğini E.Ç.’dan da ancak ileride mahkeme yoluyla öğreneceğiz. İstifa ederek kurtulamazsın hesap vereceksin” (Saat: 10:13) cümlelerini kaleme alarak, iş yoğunluğu ve gördüğü lüzum üzerine yönetimden istifa eden E.Ç. isimli site sakini ile ve hiçbir şekilde iskan problemi olmayan A-Blok sakinlerinden kimi kişileri de bu rüşvet organizasyonuna dahilmiş gibi göstermeye çalışmıştır.

Erol Metin’in yaptığı tüm bu fiiliyat, sarfettiği konuşma ve ithamları “Türk Ceza Kanunun ilgili maddelerince “rüşveti itiraf, rüşvet verme, yalancılık veya iftira” hükmü taşıyacak olduğundan, kamu ve sosyal düzeni bozma suçları kapsamında olması hiç şüphesiz Yüce Türk Milletinin Adli makamlarınca verilecek olan kararlar ile hükme bağlanacak olan TÜM WHATSAPP YAZIŞMALARINI ele geçiren Levent Mercan ve Hedef Haber yetkilileri, birlikte yaptıkları canlı yayınlarının RÜŞVET ile mücadele formatlı  bir “SUÇ DUYURUSU OLDUĞUNU” dile getirerek,  kendi taraflarınca da konunun an itibariyle Türk Milletinin Yüce Adalet Sistemine Bildirdiklerini beyan ettiler.

Rüşvetçi mi, İtirafçı mı, İftiracı mı yoksa inkârcı mı olduğu henüz anlaşılamayan İDAPARK YAŞAM EVLERİ eski yöneticisi Erol Metin hakkında, Yeminli Mali Müşavir Tarafından  hazırlanan rapora istinaden de; toplamda 50.000,-TL küsür bir meblağın zimmete para geçirme ve usulsüz harcamalar ile ilgili  dosyanın da hukuğa intikâl ettiğine dair bilgilerde istihbarat birimimize gelen veriler arasında

Haber : Ezberbozan İstihbarat

Paylaş

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL