mehmet_ertas_insaat
Manşet Siyaset

KAYYUM ÖNCESİNDE DERİN ÇATLAK

CHP Edremit Belediye Meclis Üyesi Hasan Güçlü Sakallı’dan Kayyum öncesinde yaptığı paylaşım çıkışı, zamanlama açısından oldukça manidar değerlendirmelere neden olacak.

KAYYUM ÖNCESİNDE DERİN ÇATLAK
kafkas_reklam yeliz

CHP Edremit Belediye Meclis Üyesi Hasan Güçlü Sakallı’dan Kayyum öncesinde yaptığı paylaşım çıkışı, zamanlama açısından oldukça manidar değerlendirmelere neden olacak.

11

Hasan Güçlü Sakallı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; tarımsal kalkınma projesi ile ilgili olarak oy birliği ile 31 Mayıs 2020 tarihinde fabrika binamızın teslim edileceği kararı alındığına, belediye başkanı Selman Hasan Arslan’ın paylaşımda belirtilen teslim tarihinin 31 Ağustos 2022 olduğuna dikkat çekerken, uzun zamandır Başkan Arslan ile görüş ayrılıkları olduğunu bir kez daha sergilemiş oldu.

manidar_zamanlama

hgsMeclis Üyesi Sakallı’nın bu çıkışı zamanlama açısından da son derece manidar. Edremit’in kurtuluş günü etkinliklerinde çarşaf-zincir vakası sonrasında önce kaymakamın, ardından emniyet müdürünün değişmesi, akabinde olayların sorumlusu olarak belediye kültür müdürünün görevden alınması ve bir anda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Edremit ziyaretlerinin sıklaşmasıyla Edremit’te kayyum söylemlerinin artık yüksek sesle dile getirildiği günlerde, belediye başkanı Arslan ile ters düştüğünün ortaya çıkıyor olması dikkatlerden kaçmadı.

Sakallı’nın bu çıkış takviminin bir tesadüf mü yoksa planlanmış bir eylem mi olduğunu önümüzdeki günler gösterecek.

Sakallı’nın aynı zamanda HDP çizgisinde politika sergileyen Tümdeniz Çelebi ile aynı grupta yer alıyor olması da, Altınoluk grubu olarak adlandırılan HDP sempatizanı grubun başkan Arslan ile yolları ayırma noktasına geldiklerine dair iddialarında her sokak başında konuşulduğu bu günlerde yapılan paylaşım sonrası, Edremit siyasetinin daha da gerilmesi bekleniyor.

 

Kayyum sürecine girilen Edremit’te önümüzdeki haftanın belediye ve siyaset açısından sıkıntılı geçeceği düşünülüyor.

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL