Güncel Manşet Ziya Burhan Sönmez

KİREÇ SUYU

Bugünkü sohbetimde çok kıymetli milletimiz vekili Şenel Yıldız beyefendinin kulaklarını saygıyla çınlatmak istiyorum

Efendim hepinize selamlar,

Bugünkü sohbetimde çok kıymetli milletimiz vekili Şenel Yıldız beyefendinin kulaklarını saygıyla çınlatmak istiyorum.

KİREÇ SUYU

Malumunuzdur ki; Ordu İlimizin milletimiz vekili, pek muhterem ve bir o kadar da Sayın Şenel Yediyıldız beyefendi, geçtiğimiz günlerde, kendisi gibi çok sayın AKP’li yetkililerin, geçmişten günümüze gelen “yıldızlar kadar parlak ifade ve nasihatlarına” bir yenisini ekleyerek gündemimize oturdu.

Peki , ne dedi çok sayın milletimiz vekili Şenel bey

“Biz Elhamdülillah Müslümanız. Bugün geldik, yarın gideceğiz. Gittiğimizde de yaptıklarımızın hesabını vereceğiz. Zannetmeyin ki ben verdiğim oyun hesabını vermeyeceğim. Samimiyetle söylüyorum daha fazla vereceksiniz. Kılmadığınız namazdan, tutmadığınız oruçtan, gitmediğimiz hacdan daha fazla vereceksiniz”

Değerli Ezberbozan Medya takipçileri,  bu durumda bizler ne yapıyoruz ? Yarın öbür gün huzuru mahşerde sorumlu olmamak için sayın “Yediyıldız’ın” bu nasihatına göre hayatımızı yönlendiriyor ve oyumuzu ona kullanıyoruz.

Yani;

Vatanı milleti soyanları ve soyma ihtimali olanları, insanlarla alay edercesine “öğünlerinizi küçültün” diyenleri, derdini anlatmak isteyenlere “ananı da al git” diyenleri, “… oğlum ben hergün, her Cuma bir ayet sallıyorum… Google gir oradan beğen bir tane salla gitsin” diyenleri., Yurtlarda ki tecavüz olaylarına  “bir kereden bir şey olmaz” diyenleri, teröre destek verip vatan hainleri ile aynı masaya oturanları unutmayıp,

Ve birbirinden kıymetli kişilikleriyle adeta takım yıldızı oluşturan hatta samanyolu haline gelmiş olan o güzel insanların şu sözlerini hatırlayarak 2023’de ki oyumuzun rengini belirliyoruz;

  • AK Parti Bursa Milletvekilliği yapmış olan Hüseyin Şahin, “Sayın Başbakanımıza dokunmak bile inanın bence ibadettir.”
  • AKP Aydın İl Başkanlığı yapmış olan İsmail Hakkı Eser ” Başbakanımız bizim için adeta ikinci peygamber gibidir”
  • AKP Düzce Milletvekilliği yapmış olan Fevai Arslan “…Allahu tealanın bütün vasıflarını toplamış bir lider sayın Recep Tayyip Erdoğan var”
  • AKP Elazığ Milletvekilimiz Zülfü Tolga Ağar “Cumhurbaşkanı denince bize, acayip, çok korkunç bir şey, Allah gibi geliyor”

Bizde, “Allahım sevginin böylesi her kula nasip olmaz” diyerek,  tüm bu ibretlik sözlerin ardından bu güzel kadroların menşei hükmündeki cennet mekan rahmetli Prof. Necmettin Erbakan hocamızın nasihatlerini de düşünmeyi ihmal etmiyoruz İnşaallah.

Örneğin 27.Ocak.2017 tarihli Milli Gazete’den alıntıyla ne demiş rahmetli Necmettin Erbakan;

“…. Bana bak, bana bak ! Milyon kere mi söyleyeceğiz ! Hala sen bu oyuna mı geliyorsun ! Bana bak Siyonizm ne oyunu oynuyor ? Senin AKP dediğin Kireç Suyu, Kireç Suyu. ! CHP’ye aldanıp AKP’nin kuyruğuna yapışma!  Harakiri yapma,  yine aç kalırsın ! Bak geçen sefer söyledim dizini dövüyorsun! Yine aldanırsan dövecek dizinde kalmayacak”

Gerçi bu satırlar sanırım olmadı . Çünkü bu satırlarda Necmettin hocamız biraz kıskançlık yapmış.  Siz son paragrafı yok sayın okumayın. Okudunuz mu o zaman hafızanızdan silin lütfen .

Ancak değerli dostlar, sohbetimizin sonuna gelirken şunu belirtmeden geçemeyeceğim,

Hani şu “Biz Gidersek Devlet Yıkılır” imajını oluşturmak isteyenler var ya işte onlara bu ülkenin kurucusu olup kazandığı savaşlarla dünyada eşi benzeri olmayan Kurtuluş Savaşımız ile  Başkomutanımız ve ilelebet Cumhurbaşkanımız olan, okuduğu 3.997 kitap ve gölge yazar kullanmadan bizzat kendisinin kaleme aldığı 9 büyük eserin gerçek sahibi olan

Gazi Mareşal  Mustafa Kemal Atatürk’ün şu anlamlı sözü ile  yazımı bitirmek istiyorum.

“Benim naciz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır” (imza Mustafa Kemal Atatürk)

Klasik anlayıştan öte, ezberleri sarma duman eden “Ezberbozan Medya’yı” takip etmeye devam edin” diyerek layık olanlara selamlarımı arz ediyorum.

Ziya Burhan Sönmez
21.Koğuş / 02.10.2021

Paylaş

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL