Manşet Siyaset Ziya Burhan Sönmez

Nankörüz nankör…

Nankörüz nankör…

Yetmedi hepimiz müfteriyiz…

Dahası da var üstüne üstlük bölücüyüz…

Biz neymişiz be abi !

Nankörüz nankör…

Nankörüz nankör…

 

Yetmedi hepimiz müfteriyiz…

 

Dahası da var üstüne üstlük bölücüyüz…

 

Biz neymişiz be abi !

 

Ülkede ekonomik sıkıntı varmış, inanıyormusunuz  tüm bu söylenen sözlere ?

 

Dedim ya nankörüz.

Bu ülkenin en büyük insanı gitti markete alışveriş yaptı ve fiyatları son derece mâkul gördü.

Nankörüz nankör

Peki bu durumda siz neden şikayet ediyorsunuz ?

Neymiş efendim “elektrik faturası yüksek geliyormuş!!!”  Az kullan o zaman…

“Ayçiçek yağının fiyatı çok yüksekmiş!!!” Yemekleri  fazla yağlı yapma kardeşim o denli fazla yağ kullanma ?

“Meyvenin fiyatı çok yüksekmiş, yaz gelmiş geçmiş adam gibi meyve yiyememişlermiş de miş miş !!! “ Kardeşim o sıcak havada şeker içeren meyveleri yemenin sağlığa ne denli zararlı olduğunu biliyormusun sen ? Nankör !!!

“Çocuklarına çikolata şeker götüremiyormuşmuş !!!“   Bir anne, baba olarak çoçuklarının sağlığı ile oynamaya utanmıyormusun sen?  Şekerleme ve çikolata düşkünlüğü yüzünden bir neslin dişleri döküldü hep…. Sonrasında  çocukları diabet mi yapmaya niyetiniz var sizin ? Ne biçim ebeveynsiniz siz !!!

“Kiralar çok yüksekmiş !!!” Adamın dediğine bak sende kesene göre bir ev kirala…

“Kredi kartlarını ödeyemiyorlarmışmış !!! “Harcarken sayın devletli büyüklerimize mi sordun !!!

Bu ülkeyi sağ sol diye, alevi sünni diye bölemediniz ya şimdi “fiyatları” mazeret gösterip geçinemiyoruz diye bu vatanı bölmeye çalışıyorsunuz değil mi?

Ah o patatesçiler, ah o soğancılar onlar başlattı zaten tüm bu bölücü hareketleri, marketçiler ile kebapçıları da aldılar yanlarına. Dış minnakları hiç saymıyorum. O dış minnaklar yokmu, o dış minnaklar…  Dövizin yükselmesine hep onlar sebep zaten…

Sonra döviz yükselmişse ne olmuş? Sayın Cumhurbaşkanımız faiz ile mücadele ediyor dolayısıyla da piyasa kendisini yükselen döviz ile dengeliyor. Sonra faiz haram unutmayın bozdurun elinizdeki dövizi ve halinize şükredin.

“Geçim sıkıntısı varmış !!!” Şaşarım sizin bu saçma sapan paranoyakça düşüncelerinize.

Kim ki bu ülkede pek muhterem büyüklerimizin aldığı kararlara karşı alternatif düşünceler, fikirler sergilemeye kalkarsa hepsi bölücüdür !!!…

Först Ladyimiz, yıllar önce 2015’de Mali Cumhurbaşkanının eşine Mango’yu kurutarak saklamalarını böylece de tasarruf etmelerini tavsiye etmiş… Kardeşim onca tasarrufçu büyüklerimiz varken sizler nasıl oluyorda böylesi müsrifçi olup geçinemiyorsunuz ?

Utanın, utanın biraz ! Sonra bütün suç ekonomide, fiyatların yükselmesinde. Hiç kimse ne kendisinde ne de dış minnaklarda hata bulmuyor ! Utanın, utanın  ve artık pek muhterem büyüklerimizi eleştirmeyi bırakın !

Siz, siz olun, Boğaziçili çocuklara kanmayın, o sokaklarda yatan yurt bulamadıklarını iddia eden çocuklara da zinhar aldanmayın. İnanmayın o tip bölücülü kişilere ! Hele hele Meral Öğretmene hiç inanmayın, Kemal beye tövbe bin tövbe inanmayın, Karamollaoğlu beye mi ona ise hiiiiiç inanmayın!

Siz sadece dünyanın gıpta ile baktığı ve kıskandığı yöneticilerimize inanın.

Onlara her gün dua edin. Ben günde en az beş vakit dua ediyorum hatta altı da olabilir yedi de…

Şimdi de kimileri başkanlık sistemine karşı gelip parlementer sistemi istiyorlarmış ! Şaşarım onların akıllarına. Hangi parlamenter sistem dünya liderimizden çok daha demokratikçe düşünüp kararlar alabilecek…

O yüzden damat bey “at izi, it izine karıştı” demişti… Anladınız değilmi bütün bölücülerin izleri birbirine karıştı kimin kebapçı, kimin patates, soğancı, marketçi olduğu belli değil artık.

Siz, siz olun akıllı olun sakın bölücülere kanmayın.

Çay demleyip çay için sonra da kurutulmuş mango yiyin, kurutulmuş ejder meyvesi yiyin, kurutulumuş altın çilek yiyin… Yiyin gari..

Lafı fazla uzatmadan  “Ezberleri Bozmaya Devam Edebilmek İçin Ezberbozan’ı Takip Etmeye Devam Edin” diyerek  layık olanlara selamlarımı arz ediyorum.

Ziya Burhan Sönmez
21.Koğuş / 07.10.2021

Paylaş

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL