Manşet Siyaset Ziya Burhan Sönmez

“PİR KONUŞTU”

Saygı ve selam layık olanların üzerine, diğerlerine ise sadece merhaba diyerek başlayalım sohbetimize.

“PİR KONUŞTU”

Saygı ve selam layık olanların üzerine, diğerlerine ise sadece merhaba diyerek başlayalım sohbetimize.

pir_konustu

Hani şu muhalefetin “cızzz televizyonu” “Halk TV” var ya AKP’li kardeşlerimiz  sakın seyretmesin o televizyon kanalını. Çünkü çok sakıncalı şeyler söylüyor o “cızzzzzz kanal” . Bir bakmışsınız AKP’li kardeşlerimizin de beynini yıkarlar falan  ne lüzum var hiç izlemeyin o kanalı.  Mahsurlu ve de çok acaip bir şekilde sakıncalı…

Evet dostlar, işte o “cızzzzz Halk TV” var ya o Halk TV gündemi öyle bir belirledi ki şimdilerde kimilerinin dilinde sadece Meral Akşener Öğretmen Hanımefendi var. Öğretmen hanımı dillerinden düşüremiyorlar.

Tüm mahalleli ablalar, abiler, Fahriye ablalar,  “Kel Bostancı’dan” tutun da “Notredame’nin Topalı’na” kadar, mahalle muhtarı Cemile ablacık da dahil olmak üzere her birisi, bir şekilde kendi beyinciklerince, yorumlar yapıyor, Meral Öğretmenin sözleri üzerine.

Meral hanımefendi, bir öğretmen, nerede ne konuşacağını iyi biliyor. Kendini saklamıyor, olduğu gibi gözüküyor, diploması orijinal ve kayıp da değil,  bir de üstüne üstlük Üsküdar insanı ve Rize’nin de gelini.

Ne demiş kendisi; “Ben Cumhurbaşkanlığına aday değilim, ben Başbakanlığa adayım” demiş. Kötümü demiş, yalan yada yanlış bir şey mi söylemiş ?

Sadece içinden gelenleri dile getirmiş.

Meral Öğretmenimiz bir Atatürk aşığı, en önemlisi Atatürk’ün Türk Gençlerini emanet ettiği bir mesleğin neferi. Böyle bir siyasi görüşe sahip bir siyasetçi olarak da içinde bulunduğumuz sisteme yönelik sözlerin en güzelini güzelini söylemiş.

Nedenine gelince;  ebedi Cumhurbaşkanımız ve sadece Anayasaya göre değil, üzerindeki üniformasıyla savaş meydanlarında savaşlar kazanıp, haklı olarak o ünvanı hakketmiş olan Başkomutanımız  Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk’ün, bu ülke için en doğrusunu tesbit ederek demokrasinin olmazsa olmazı “Parlamenter Sistemin” Başbakanlık makamına talip olduğunu dile getirdi Halk TV’DE.

Pek de güzel yaptı.

Ama kimileri ne diyor ? Teşbihte hata olmaz ise  işte o kimileri, “kılavuz gerektirmeyen, apaçık görülen köyün yollarında toz duman çıkarıp, ateşler yakıp, yangın çıkartmaya çalışarak, ellerinden geldiğince ortalığı toza dumana , sise boğmaya çalışıyorlar.”

Neymiş efendim “Meral Öğretmen, Başkanlık sistemini,  yeniden parlamenter sisteme çevirip sonrasında da nasıl başbakan olacakmış?” zor işmiş, imkan yokmuş hatta mümkün değilmiş. Meral Akşener hanımefendinin bu düşündüğü olamazmış.

Bu şekilde düşünüp, beyinciklerini yoranlara saygı, hürmet, muhabbet ve tüm kalbi şevkat dolu hislerimle şunları dile getirmek istiyorum;

Baylar ve bayanlar şunu gözardı ediyorsunuz ! Türk insanı inancı gereği kaderci olabilir, lideri yanlış yapsa dahi onun yanlış yaptığını bile bile ona tabi de olabilir. Ancak Türk insanı aptal değildir, gerektiğinde usulüne uygun hesap sormasını iyi değil çok iyi bilir.

Nasıl Atatürk Türkiyesi, Atatürk’ün mirası olan Parlamenter Sistemden, Başkanlık sistemine çevrildiyse aynı şekilde de Türkiye Cumhuriyeti hangi ırk, dil, din ve renkte olursa olsun yeniden çoğunlukta ortak görüşte olan vatandaşlarca Atatürk Türkiyesi için en doğru olanı yapabilecek idrak, bilinç, karar ve azimdedir. Bu böyle biline.

Şimdi bu hususta endişesi olanlar ve kendi hakikatlerini dahi dile getiremeyen karektersizlik karekterine sahip kimi gölge karekter ler,  kendilerini bu platform dahil hiçbir platformda fazla yormasınlar çünkü bu taş bir hayli ağır. Bel fıtığı, boyun fıtığı olurlar So ra da kıpırdayavak halleri kalmaz maazallah. Benden söylemesi.

Lafı fazla uzatmadan  “Hedefi, doğruluk ve tarafsızlık olan Hedef Gazetesi’ni takip etmeye devam edin” ve başlarken de söylediğim gibi  layık olanlara selamlarımla.

Ziya Burhan Sönmez
21.Koğuş / 29.09.2021

Paylaş

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL