mehmet_ertas_insaat
Güncel Manşet Siyaset

Senin Belediyende Neler Dönüyor Hasan Başkan..?

Geçtiğimiz hafta 9 Eylül Kurtuluş Günü etkinliklerinde yaşananlar ülke gündeminde günlerce konuşulurken, Edremit’in nelerle anılmasına sebep oldular.

kafkas_reklam yeliz

Edremit Belediyesi gün geçmiyor ki bir hadise ile gündeme gelmesin.

1

Geçtiğimiz hafta 9 Eylül Kurtuluş Günü etkinliklerinde yaşananlar ülke gündeminde günlerce konuşulurken, Edremit’in nelerle anılmasına sebep oldular.

 

2Belediye binasında, başkanlık katında silahlar patladı, güvenlik sorumlusuna sözde basının belediye önünde çokoprens yedirmesine seyirci kalındı.

Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ın danışmanı belediye personelince hastanelik edilene kadar dövüldü. Ne belediye çalışanı işten uzaklaştırılabildi ne de bu skandalın hesabı sorulabildi. Üstelik danışmanın aracına çarpan belediye aracı günlerce kuytu köşelerde saklanarak adaletten bilgi saklandı.

Bugün yine bir skandal ortaya çıktı. Park Bahçeler Müdürlüğünde Selman Hasan Arslan’ın işe aldığı bir personel evinde 1500 uyuşturucu hap ile yakalandığı bilgisi haber merkezimize ulaştı. B.A. isimli belediye personelinin uyuşturucu ile yakalanmış olması bizleri şaşırtmadı. Çünkü yapılan yargılamada aldıkları cezaların Yargıtay süreci başlamış bazı isimlerin en yakını, Selman Hasan Arslan’ın sekreteri.

Edremit’te uyuşturucu yüzünden son dönemde yaşanan nice adli vaka mevcut. Gençlerimizi zehirleyen uyuşturucu ile mücadele belediyenin daha sorumlu yaklaşım göstermesi gerekirken sanki tam aksine yaklaşım gösterircesine tavır sergiliyor olması, son günlerde sıkça konuşulan kayyum meselesine haklı zemin oluşturuyor. Netice itibariyle terörün en büyük finans kaynaklarından birinin uyuşturucu ticareti olduğu, adli makamların katalog suçlar bölümünde her zaman baş aktördür. Edremit Belediyesinin de böylesi vakalarla anılıyor olması, uyuşturucu ile yakalanan personelin belediye başkanınca işe aldırılmış olması, son yaşanan zincir çarşaf hadisesi sonrasında görevinden atanan kaymakamın yerine Kayyum deneyimi olan yeni kaymakamın atanması, akabinde Emniyet Müdürü olarak terörle mücadele bölgesinden son derece deneyimli bir ismin atanması, belki de kaçınılmaz sonu tetikleyecektir.

Edremit uyuşturucu ile mücadele etmek istiyorsa önce bu zehri satanları, satanlarla ilişkileri olanları kadrolara almayacak bir belediye yönetimi şarttır. Her şey polisiye mücadele ile gerçekleşmez. Belediyenin de kendisine düşen vazifeler vardır ve Edremit’te bu vakalar sıkça yaşanmaya başlanmıştır.

Edremit için kayyum belki de en hayırlısı olacaktır. Çünkü mevcut belediye yönetimi ve oluşan şartlar altında, Edremit’i bu belediye yönetim anlayışı hidayete erdirebilecek imkan ve kabiliyete sahip değildir.

Tüm bunların yanında seçimde yandaş olan sözde basının oğlu, belediyeden çeşitli bahanelerle işten çıkartılanların yerine işe alındı. Belediye binasında başkanlık katında silahlar patlarken, ne de güzel silahları patlattırmışsın dercesine güvenlik sorumlusuna belediye önünde çokoprens yediren sözde basına bu derece müsamaha gösteren hatta dilimiz varmıyor ama kestiği her faturayı çatır çatır ödeten Selman Hasan Arslan’ın özel basını konumuna gelmesine müsaade edilen sözde basının, yaşanan bu olay hakkında tek satır bile yazamamış olması da Edremit Halkının dikkatinden kaçmamakta.

Edremit Halkı bile artık bir an önce kayyum gelsin demeye başladı. Bunu da herkes iyi anlasın diyorum.

Paylaş
YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL