mehmet_ertas_insaat
Levent Mercan Manşet Teknoloji

SİBER SUÇLARLA MÜCADELE EDİLMEYECEK Mİ?

Dün bir makalemizin web sayfasında bir anda reyting patlatmasından bahseden paylaşım yapmış, web sayfamızı takip eden vatandaşlarımıza teşekkür etmiştik. BU BAŞARIDAN RAHATSIZ OLANLAR Dün paylaştığımız “HAZRETİ YÜCEL VE HAVARİLERİ” başlıklı..

SİBER SUÇLARLA MÜCADELE EDİLMEYECEK Mİ?
kafkas_reklam yeliz

Dün bir makalemizin web sayfasında bir anda reyting patlatmasından bahseden paylaşım yapmış, web sayfamızı takip eden vatandaşlarımıza teşekkür etmiştik.

manset

BU BAŞARIDAN RAHATSIZ OLANLAR
1Dün paylaştığımız “HAZRETİ YÜCEL VE HAVARİLERİ” başlıklı makalenin bir anda 11K okunma görmesinden kimler ürktü bilemeyiz. Bir anda gece yarısı 04:30 sularında başlayıp 07:00 sularına kadar süren siber saldırı aldık. Yapılan saldırınun DDOS atak olarak tanımlanan saldırı olduğunu düşünüyoruz. Ancak aylardır Balıkesir’de kripto fetö sahte hesap ile ilgili yayınlar yapmamıza rağmen, bu ülkenin siber suçlarla mücadele eden ekiplerinin bir sidikli cemile hesabını kullanan, kullandırtan kim var ele geçirememiş olması son derece manidar. Bu kripto fetö hesap üzerine mağdur olmayan kalmadı. Bu kripto sahte hesap ile paslaşarak yayınlar yapan Emin Boldan, AK Partili belediye başkanı İsmail Cankul’u fetöcü ilan ediyordu. Tasmasının da kim tarafından tutulduğunun deşifresi Balıkesirspor kulüp başkanı Özgür Yılmaz tarafından yapılıp bugüne kadar yalanlanamamıştı. Kamuoyunda bu kripto fetö hesabın Yücel Yılmaz ve etrafındakilerle bağlantılı olduğu yönünde fikrin oluştuğu aşikar hal aldı. Dün de Yücel Yılmaz’a yönelik eleştirisel makalemizin bir anda ciddi okunma sayısına ulaşılması, akabinde gece yarısı bir anda ddos atak olduğunu düşündüğümüz saldırının gerçekleşmesi son derece manidar düşünceleri de beraberinde getirdi.

2

DDOS ATAK İLE HEDEF NEDİR?
6DDOS Atak ile server ve host makineleri kilitlenmeye, hizmet veremez hale getirilmeye çalışılır. Akabinde ağırlaşan makinelerin hizmet verdiği server ve hostta açıklar aranır ve hedef alınan server, host ya da web sitesine shell saldırısı başlatılır. Shell saldırısı başarıya ulaşabilirse siteye virüsler yüklenir ya da hacklenir. Hostta bulunan diğer web sitelerini de kontrol ettik. Diğer sitelere yönelik saldırı girişimi yoktu. Sadece web sitemize yönelik saldırı gerçekleşmişti. Bu saldırının Yücel Yılmaz ile ilgili makale sonrasında gerçekleşmesinin takdirini kamuoyuna bırakıyoruz.

 

ONLAR ÖPTÜKLERİ KOYUN KADAR BİZİM ÖPTÜĞÜMÜZ ÇOBAN VAR
3Siber alemde güvenlik açıkları olan web sitelerine her şekilde saldırı gerçekleşebilir. Aynı zamanda web tasarımcı olmamızdan dolayı web sitemizde gerekli güvenlik tedbirlerini almaktan da geri kalmadık. Bu tür saldırıları gerçekleştirenler her ne kadar kendilerini sağda solda hacker diye tanıtsalar da, bunların alayını toplasanız bir lamer bile etmezler. O sebepledir ki; gerçekleştirebilecekleri bu tür siber saldırıları önceden öngördüğümüz için, gerekli tedbirleri almış, web sitemize firewall (güvenlik duvarı) oluşturmuştuk. Bununla da yetinmeyip ek ilave birkaç tedbir daha alarak savunma pozisyonumuzu almıştık. Velhasıl bu tip kendini hacker zanneden çakma lamer bozuntularının saldırıları vız gelir tırs geçer. Lakin duvarları camdan olanlara her daim taş atarken taş gelebileceğini de hesaba katmalarıydı. Bugüne kadar biz illegal işlere başvurmadan, mertçe işimizi yapmayı ilke edindik. Eh şimdi taş atma sırası bize geldi ama biz yine taş atmayacağız. Kafalarına kafalarına gerçekleri çivi gibi çakmaya devam edeceğiz. Hem de bunu herkesin gözü önünde, Balıkesir Halkının huzurunda haber verme hakkımızı dibine kadar kullanarak yapacağız.

4Bir sidikli cemile hesabının arkasına saklanan her kim var ise eninde sonunda adaleti iliklerine kadar hissetmekten kurtulamayacak. Tasmacısı deşifre oldu bir de madalyonun diğer yüzü var. İşbirliği yapan mavi kimlikleriyle dolaşan etekli sakallı bacılarımız da mevcut. Onların da adaletin şevkatli kolları ile buluşmalarını muhakkak gerçekleştireceğiz.

5Söz veriyorsak bedelini ödemeyi de göze almışız demektir. Bugüne kadar ödediğimiz bedeller ne ki..! Daha rövanş günleri başlayacak. Siz maçı o zaman pür dikkat izleyeceksiniz. Bir gece ansızın gelebilirim şarkısı eşliğinde kimler nakarat kısımlarda inleyen nağmeler şarkılarını yüksek sesle mırıldanacak göreceksiniz.

7

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL