mehmet_ertas_insaat
Siyaset Yaşam

10 NUMARA İLE 1 NUMARA TEKLİF

CHP’NİN “1 NUMARALI” KANUN TEKLİFİ, BALIKESİR’E İSTİKLAL MADALYASI VERİLMESİ TEKLİFİ OLDU

kafkas_reklam yeliz

CHP’NİN “1 NUMARALI” KANUN TEKLİFİ, BALIKESİR’E İSTİKLAL MADALYASI VERİLMESİ TEKLİFİ OLDU
CHP BALIKESİR MİLLETVEKİLİ SERKAN SARI:
“GENEL BAŞKANIMIZIN BALIKESİR’E VERDİĞİ SÖZÜN ARKASINDAYIZ”
“BALIKESİR HAK ETTİĞİ İSTİKLAL MADALYASINI ARTIK ALMALI”

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, Kuvayı Milliyenin Başkenti Balıkesir’e İstiklal Madalyası verilmesi için Meclis’e kanun teklifi sundu.

CHP’nin, Meclis Başkanlığı’na sunulan ilk kanun teklifi, Balıkesir’e İstiklal Madalyası Verilmesi Hakkında Kanun Teklifi oldu.

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, “Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına giden yolda Milli Mücadelenin en önemli halkası Balıkesir, Cumhuriyetimizin 100. yılında İstiklal Madalyası ile taçlandırılmalıdır” dedi.

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, Balıkesir’e İstiklal Madalyası verilmesi hakkında kanun teklifi hazırlayarak TBMM Başkanlığına sundu. Kanun teklifinin gerekçesinde “Balıkesir’de yakılan Kuvayı Milliye meşalesi, tüm Anadolu’yu aydınlatmış, bağımsızlık ruhunu alevlendirmiş ve beraberinde Türkiye Cumhuriyeti doğmuştur” vurgusu yapan CHP’li Serkan Sarı, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına giden yolda Milli Mücadelenin en önemli halkası Balıkesir, Cumhuriyetimizin 100. yılında İstiklal Madalyası ile taçlandırılmalıdır” değerlendirmesinde bulundu.

“CHP’NİN BU KONUDA TAVRI NET”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Balıkesir’e yaptığı son iki ziyaretinde Balıkesir’in İstiklal Madalyası’nı hak ettiğini söylediğini hatırlatan Serkan Sarı, şöyle konuştu:
“Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu, 22 Temmuz 2022’de geldiğinde Balıkesirli hemşehrilerime seslenişinin ilk cümlesi ‘Burası Kuvayı Milliye’nin başkenti. Balıkesir İstiklal Madalyası’nı hak ediyor ve artık verilmesi lazım. Meclis açılır açılmaz bunun için kanun teklifi vereceğiz. O zaman göreceğiz kimler Balıkesir’in yanında, kimler karşısında’ demişti. Genel Başkanımız daha sonraki 27 Nisan 2023’te yaptığı ziyaretinde de Balıkesir’e İstiklal Madalyası verilmesi gerektiğini bir kez daha dile getirmişti. CHP’nin bu konuda kararı net. Balıkesir’in bir evladı olarak bu konudaki net tavrımızı sürdüreceğiz ve Balıkesir’in hak ettiğini almasını sağlayacağız.”

CHP’İN “1 NUMARALI” KANUN TEKLİFİ, BALIKESİR İÇİN
CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı’nın kanun teklifi TBMM’nin 28. Döneminde CHP Grubunun Meclis Başkanlığı’na sunduğu ilk kanun teklifi oldu. CHP’nin “1” numaralı kanun teklifini 12 Haziran’da veren Serkan Sarı, “Balıkesir İstiklal Madalyası’nı hak ediyor. Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde CHP, AKP ve İYİ Partili meclis üyeleri ile grubu bulunmayan Demokrat Parti ve MHP’li meclis üyeleri birliktelik sağlayarak Balıkesir’e İstiklal Madalyası verilmesi konusunda aldığı karar gibi TBMM’de de iktidar ve diğer muhalefet partilerinin oyları ile Balıkesir hak ettiği İstiklal Madalyası’na kavuşacaktır” diye konuştu.

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL