mehmet_ertas_insaat
Yaşam

Balıkesir’de AK Parti’li gençler İsrail’i protesto etti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur, İsrail’in Gazze’ye saldırılarına ilişkin, “Ateşkes çağrılarına rağmen Batı’nın ve Avrupa’nın ikiyüzlü, çifte standart olan siyasetine bir kez daha şahitlik ediyoruz. Biz dik durmaya, zulme karşı olmaya ve mazlumun yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

kafkas_reklam yeliz

Balıkesir’de AK Parti’li gençler İsrail’i protesto etti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur, İsrail’in Gazze’ye saldırılarına ilişkin, “Ateşkes çağrılarına rağmen Batı’nın ve Avrupa’nın ikiyüzlü, çifte standart olan siyasetine bir kez daha şahitlik ediyoruz. Biz dik durmaya, zulme karşı olmaya ve mazlumun yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur, İsrail’in Gazze’ye saldırılarına ilişkin, “Ateşkes çağrılarına rağmen Batı’nın ve Avrupa’nın ikiyüzlü, çifte standart olan siyasetine bir kez daha şahitlik ediyoruz. Biz dik durmaya, zulme karşı olmaya ve mazlumun yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

AK Parti Balıkesir İl Gençlik Kolları öncülüğünde tarihi Zağnos Paşa Camisi’nin önünde toplanan Uygur ile AK Parti İl Başkan Vekili Vahdettin Çiftçi, Karesi İlçe Başkanı Hakan Aka, İl Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Murat Uysal ve gençler, ellerindeki dövizlerle İsrail’i protesto etti.

Genel Başkan Yardımcısı Uygur, burada yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Türkiye’nin her zaman mazlumun yanında yer almaya devam edeceğini söyledi.

İsrail’in Gazze’de bütün dünyanın gözü önünde soykırım suçu işlediğini belirten Uygur, uluslararası hukuku, insan haklarının en temel esaslarını ihlal ettiğini vurguladı.

Uygur, İsrail’in insanların yaşama hakkına engel olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

“İnsanların suya, ekmeğe, gıdaya, tedaviye, hastaneye ulaşmalarına engel olunuyor. Hastaneler bombalanıyor fosfor bombalarıyla. Camiler, kiliseler bombalanıyor ve bütün bunlar bütün dünyanın gözü önünde yaşanıyor. Aklıselim olan her vicdanın, ‘Bu zulmü durdurun’ demesine, bütün ateşkes çağrılarına rağmen İsrail adeta bütün dünyaya karşı kör, sağır ve dilsiz vaziyette. 9 binden fazla insanı katletti bu zamana kadar. Bunların büyük bir çoğunluğu kadınlardan ve çocuklardan oluşuyor. Burada kadın ve çocuklar vahşice hedef gözetilmeksizin en ağır silah, en ağır bombardımanlarla katlediliyor. Ateşkes çağrılarına rağmen Batı’nın ve Avrupa’nın ikiyüzlü, çifte standart olan siyasetine bir kez daha şahitlik ediyoruz. Biz dik durmaya, zulme karşı olmaya ve mazlumun yanında olmaya devam edeceğiz.”

Hüseyin Murat Uysal da 41 kilometre uzunluğunda, 10 kilometre genişliğinde 2 milyon insanın yaşadığı Gazze’de hastaneler dahil İsrail tarafından bombalandığını ifade etti.

Uysal, Netanyahu hükümetinin soykırım suçu işlediğini anlatarak, “Savaş hukuku, insan hakları ihlal ediliyor. Uluslararası hukuk tanınmıyor. Tüm bunlar dünyanın gözü önünde yapılıyor. Bu durum İsrail’in gerek bugün gerekse yarın insanlık için hem bölgesel hem de küresel bir tehdit olduğunu ortaya koymaktadır. Bu vatanın gençleri hem kültürü hem de uluslararası değerlere olan bağlılığın bir sonucu olarak Gazze’de yapılan insan hakları ihlallerinin dimdik karşısındadır.” diye konuştu.

Grup, açıklamanın ardından dağıldı.

Bugün burada Gazze’den günlerdir yükselen acı feryatlara, akan onca masum kana, dökülen göz yaşlarına seyirci kalamayan; mazlum ve masum coğrafyalar için her fırsatta hakkı ve hakikati haykıran AK PARTİ Balıkesir İl Gençlik Kolları Başkanlığı olarak #SayStop demek üzere toplanmış bulunmaktayız.

1948 Yılından bu yana devam eden çatışmaların kronikleşmiş bir hal aldığı Filistin’de; katil İsrail 7 Ekimden bugüne küresel vicdanı derinden yaralayan, çok sayıda sivil can kaybının yaşandığı yeni bir çatışma ortamı oluşturmuştur.

Her karış toprağının yoğun bombardımana tabi tutulduğu, orantısız gücün, savaşlarda dahi kullanımı yasak olan fosfor bombalarının kullanıldığı, en temel insan haklarının dahi hiçe sayıldığı, insanlık onurunun ayaklar altına alındığı Filistin’de, İsrail tarihe bir kez daha adını kara leke ile yazdırmıştır.

Gazze’deki yaşlı, çocuk, kadın her bir sivilin su ve gıda dahil temel ihtiyaçları edinmelerini bile engelleyen zalim İsrail’in bu gaddarlıkları karşısında ne yazıkki sözde insan hakları savunucuları sus pus olmuş hatta kimileri İsrail’e destek için sıraya gelmiştir.

Saldırılarının ilk anından itibaren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından kendilerine itidal çağrısında bulunulan, sükûnete ve bu zalimliği sona erdirmeye çağrılan; bunun dışında aranan her yolun ve hevesin peşinde koşulmasının sadece daha fazla yıkıma, daha fazla gözyaşına ve daha fazla can kaybına sebep olacağı kendisine hatırlatılan İsrail, ne yazıkki tüm bu çağrılara daha fazla masum kanı dökerek yanıt vermiştir.

41 km uzunluğu 10 km genişliğinde bir alanda 2 milyonun insanın yaşadığı, İsrail tarafından açık hava hapishanesine çevrilen Gazze’de bugün dahi hastaneler bombalanmaya devam etmekte ve Netenyahu Hükümeti soykırım suçu işlemektedir. Savaş hukuku, insan hakları ihlal ediliyor, uluslararası hukuk tanınmıyor ve tüm bunlar Dünyanın gözüönünde yapılıyor. Bu durum, İsrail’in gerek bugün gerekse yarın insanlık için hem bölgesel hemde küresel bir tehdit olduğunu ortaya koymaktadır.

AK Gençlik olarak bu vahşete ve bu katliamlara “#SayStop” demek adına geçtiğimiz Cuma günü Starbucks markasının İsrail’e verdiği desteği göz önünde bulundurarak AK Parti Gençlik Kolları mensubu 30.000’i aşkın gençle birlikte tüm il ve ilçelerimizde eş zamanlı olarak protestomuzu gerçekleştirmiş, AK Parti Gençlik Kolları olarak #SayStop demiş ve işgalci İsrail’in masum kanına doymayan alçak saldırıları son buluncaya kadar #SayStop demeye devam edeceğimizi bildirmiştik.

Bugünde, burada olduğu gibi 81 ilimizin tamamında eş zamanlı olarak AK Parti Gençlik Kolları mensupları olarak;

  • Bugün Gazze’de soykırıma dur de
  • Bugün Gazze’deki vahşete dur de
  • Bugün Gazze’deki zulme dur de
  • Bugün Gazze’de yaşanan insanlık suçlarına dur de
  • Bugün İsrail’e dur de

Diyerek haykırıyoruz ve #SayStop demeye devam ediyoruz.

Bu vatanın gençleri hem kültürü hemde uluslararası değerlere olan bağlılığın bir sonucu olarak Gazze’de yapılan insan hakları ihlallerinin dimdik karşısısındadır.

Altını çizerek tekrar ifade ediyoruz;

Bugün Anadolu’nun her bir köşesinde milyonlarca genç Gazze’de yavrusunun cenazesini kucağına almış bir annenin yüreğindeki sızıyı en derinden hissetmekte, bu zülme katkı sunan kim varsa hesabını tutmaktadır.

Türkiye’nin ötesinde, bölgenin en büyük gençlik hareketi olan AK GENÇLİK olarak Daha Adil Bir Dünya diyerek yola çıkan Cumhurbaşkanımızın izinde; her zaman mazlumların savunucusu olduğumuzu, insanlık ve hukuk bilmez canilerin karşısında olacağımızı belirterek #SayStop diyerek haykırıyoruz.

 

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL