mehmet_ertas_insaat
Sağlık Yaşam

BİLMEMEK AYIP DEĞİL ÖĞRENMEMEK AYIP

Yeni arıtma yapmaya ne siyasi ömürleri, ne de idari kabiliyetlerinin yetmeyeceğini zaman içinde herkes görecek ama atı alan üsküdarı çoktan geçmiş olacak ve Altınkum inşaat baronlarına kurban edilecek

kafkas_reklam yeliz

Edremit Zeytinli Arıtma konusunda fırtınalar koparılmaya devam ediliyor. Mevcut arıtmayı dörtbuçuk senedir geliştirerek çalıştırmayı beceremeyen Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin yeni arıtma yapacağız diyerek Edremit Belediyesinden karşılıksız arazi istemesinin arka planında imar rantı olduğu görüldükten sonra Avrupa’nın göbeğinde, İsviçre’nin Zürih şehrin içindeki arıtmanın nasıl çalıştırıldığını sizler için yayınlıyoruz. Mevcut arıtma arazini hemen dibindeki devasa araziyi imar rantına kurban eden siyasi anlayış, inşaat baronlarının kanalizasyon atığının pis kokuları ortamında yapacakları inşaatları satamayacağından dolayı, mevcut arıtmayı yerinden kaldıracaklar. Oysa Avrupa amacın halka hizmet olduğu durumda arıtma tesisi nasıl yapılır ve arıtma tesisi nasıl işletilir sorularına en güzel cevabı verdikleri hizmet ile gerçekleştirmiş.

BBB Başkanı Yücel Yılmaz’ın Avrupa’da yapılan arıtmanın videosunu izleyerek bir şeyler öğrenmesini bekliyoruz.

Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp derler. Maksat halka hizmet ise mevcut arıtma yerinde yenisi yapılabilir ve işletilebilir. Maksat devasa imar rantlı arazide inşaat yapacaklara kanalizasyon kokusuz bir alan yaratmaksa, oynayamadığında yerim dar diyen yeni gelin misali, yeni arıtma yapacağım, bana yeni yer lazım mazeretiyle kamuoyu önünde algı maksatlı açıklamalar yapılır.

Gerçekleri biz anlatırız, kapasitesi kadar anlama yeteneğine sahip olanların sorunu bizleri ilgilendirmez. Yeni arıtma yapmaya ne siyasi ömürleri, ne de idari kabiliyetlerinin yetmeyeceğini zaman içinde herkes görecek ama atı alan üsküdarı çoktan geçmiş olacak ve Altınkum inşaat baronlarına kurban edilecek.

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL