mehmet_ertas_insaat
Manşet Yaşam

BURHANİYE’DE CUMHURİYET’İN 98. YIL COŞKUSU

Cumhuriyetin ilanının 98. Yılı Burhaniye’de coşkuyla kutlandı.

BURHANİYE’DE CUMHURİYET’İN 98. YIL COŞKUSU
kafkas_reklam yeliz

Cumhuriyetin ilanının 98. Yılı Burhaniye’de coşkuyla kutlandı.

Burhaniye (6)
Tören sabah saat 10:00’da Kaymakamlıkta düzenlenen Tebrikat Programı ile başladı. Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Garnizon Komutanı Topçu Binbaşı Mustafa Kıraç, Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ilçe protokolü ve kurum temsilcileriyle bir araya gelerek tebrikleri kabul etti.

Burhaniye (1) Burhaniye (2)
Tebrikat töreninden sonra Cumhuriyet Meydanına geçildi. Burada saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardında Kaymakam İlyas Memiş’in günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaptı. Ardından şiirler okundu.

Burhaniye (3) Burhaniye (4)
Mysia Grubu tarafından hazırlanan halk oyunları gösterileri, Burhaniye Belediyesi Halk oyunları ekibinin gösterisiyle halk, Cumhuriyet Bayramı coşkusuna türk bayraklarını sallayarak eşlik etti.

Burhaniye (5) Burhaniye (7)
“ÖĞRENCİLERİN GÖSTERİLERİ BÜYÜLEDİ”
Programda ayrıca 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle ilçe genelinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüller verildi. Celal Toroman Anadolu Lisesi öğrencilerinin yaptığı müzik dinletisi dinleyenleri büyülerken, sonrasında Beden Eğitimi Öğretmeni Mustafa Aras yönetimindeki Özgür Kanatlar Bando ekibi gösterisi gerçekleşti. Bando eşliğinde yapılan resmi geçit töreni ile resmi program sona erdi.

Burhaniye (8) Burhaniye (10)

Burhaniye (9) Burhaniye (11)

Burhaniye (12) Burhaniye (13)

Bookmark and Share
YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL