mehmet_ertas_insaat
Manşet Yaşam

EDREMİT’TE CUMHURİYET KONSERİ

Başkan Arslan: “Cumhuriyet; bağımsızlık ve kahramanlık destanımızın tacıdır” EDREMİT BELEDİYESİ 29 EKİM’İ KONSERLE KUTLADI

kafkas_reklam yeliz

Başkan Arslan: “Cumhuriyet; bağımsızlık ve kahramanlık destanımızın tacıdır” EDREMİT BELEDİYESİ 29 EKİM’İ KONSERLE KUTLADI

FENER ALAYI 1

Edremit ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Akçay Mahallesi’nde düzenlenen fener alayı ve Cumhuriyet konseri ile büyük bir coşku içerisinde kutlandı.

FENER ALAYI 2

Akçay Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlediği halk konseriyle Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

FENER ALAYI

CHP Edremit İlçe Başkanlığı tarafından İkizçay Mahallesi’nden Akçay Cumhuriyet Meydanı’na düzenlenen fener alayına binlerce kişi katıldı.

KONSER ALANI

Fener Alayı’ndan sonra Cumhuriyet konserinde sanatçı Teoman sahne aldı.

KONSER SEYİRCİLER

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, bir konuşma yaparak halkın Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Başkan Arslan’ı gençler, ilgi ve sevgiyle karşıladı. Kentlilerin Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayan Arslan, günün anlam ve önemini ifade eden bir konuşma yaptı: “Neşesi, enerjisi ve coşkusuyla bizlere umut veren, geceyi ve geleceği aydınlatan her yaştan sevgili gençler, Akçay Meydanımızı dolduran cumhuriyet sevdalısı Edremitliler, hepinizi saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Kanla ve İrfanla kurduğumuz 98 yaşındaki cumhuriyetimizin doğum günü, Edremitlilerin ve halkımızın sevgili Edremitliler, müziğimizin efsane isimlerinden sevgili Teoman’a da sizlerin huzurunda Edremit’e hoş geldiniz diyor, coşkumuza ortak olduğu için sizler adına teşekkür ediyorum. Değerli Edremitliler, cumhuriyet; bağımsızlık ve kahramanlık destanımızın tacıdır. Atatürk’ün ifadesiyle cumhuriyet, fazilettir. Kimsesizlerin kimsesidir. Cumhuriyet “en büyük eserimdir” diye tarif ettiğidir. Cumhuriyet; dağlarımız gibi yüce, denizimiz gibi eşsiz, bu akşam söylenecek şarkılar gibi güzeldir. Nasıl ki her eserin bir adı, bir de imzası varsa, ülkemizin en büyük eserinin adı Cumhuriyet imzası da Mustafa Kemal Atatürk’tür. Şunu da ekleyelim ki, cumhuriyet vazgeçilmezimiz, Atatürk olmazsa olmazımızdır. Sevgili Edremitliler, bu güzel günün akşamında, sizleri konuşmamla yormak istemiyorum. Sevgili Teoman’ın şarkılarıyla sizleri baş başa bırakmak istiyorum ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim. “Cumhuriyet; bir şarkı söylese, acaba ne derdi?” diye düşünüyorum. Herhalde Teoman’ın o şarkısındaki nakaratı haykırarak, “bugün benim doğum günüm” derdi diyorum. biz de iyi ki doğdun cumhuriyet diyoruz. Sevgili Teoman, “rüzgar gülü” şarkısında “bir yaz günü, hiç bu kadar üşüdün mü?” diyor ya… “Yaz günü, hiç üşümemi olur?” demeyin. Çünkü biz, bir sonbahar günü cumhuriyetle ısınanlarız. Bizi cumhuriyetle buluşturan gazi meclise Edremitlilerin şükranlarını sunarız. Sonra şunu düşünüyorum… Cumhuriyetin önemini, değerini, kıymetini bilenler bir şarkı mırıldansa, Herhalde Teoman’ın şarkısındaki gibi “senden önce, senden sonra” derlerdi. Çünkü bilirler ki; bir cumhuriyet öncesi vardı, bir de cumhuriyet sonrası vardır. Ben de diyorum ki; ne mutlu cumhuriyeti anlayanlara, ne mutlu cumhuriyete sahip çıkanlara… Sevgili gençler, Bazıları Teoman’ı, “istanbul’da sonbahar” şarkısıyla hatırlar. Ama herkes, “istanbul’da sonbahar” deyince, aslında hep bir şeyi hatırlar; İstanbul’da sonbahar deyince, Kasım ayını hatırlar, Atatürk’ü hatırlar. O şarkı gibi hüzünlenir. Hatırlamakla kalmaz, tıpkı o şarkıdaki gibi birde “ah burda olsan” der. Ben de diyorum ki iyi ki vardın Atatürk, iyi ki varsın Atatürk. Tüm Edremitlilerle birlikte seni saygıyla anıyoruz” dedi.

S.HASAN ARSLAN 1

Ardından Cumhuriyet konserinde sanatçı Teoman sahne aldı. Bir döneme damga vurmuş eserlerini seslendirdi.

TEOMAN

Bookmark and Share
YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL