mehmet_ertas_insaat
Kültür-Sanat SonDakika Yaşam

Işıl Işık Fuara Damgasını Vurdu

5.Edremit Kitap Fuarı’nda son gün. Işıl Işık Fuara Damgasını Vurdu

kafkas_reklam yeliz

5.Edremit Kitap Fuarı’nda son gün. Işıl Işık Fuara Damgasını Vurdu

13 Ağustos’ta başlayan ve sekiz gündür devam eden 5. Edremit Kitap Fuarı’nda bugün son gün. On binlerce insanın katıldığı, 40’a yakın söyleşi, 200’ün üzerinde yazarın kitaplarını imzaladığı fuarın sekizinci gününe yazar Işıl Işık damga vurdu. Yüzlerce çocuk Işıl Işık’a kitap imzalatmak için saatlerce sırada bekledi. Yavuz Selim Demirağ, Murtaza Demir, Gürsel Tekin, Ali Ekber Yıldırım, Ozan Bingöl, Prof. Dr. Ali Demirsoy, Ali Mahir Başarır, Ahmet Şık ve Timur Soykan ise fuarda kitap imzaladı, söyleşiler yaptı…

kitap fuarı (1)

İmza Kuyruğu Fuar Alanının Dışına Taştı
Anlattığı gizemli olaylar, paranormal ve korku hikayeleriyle Youtube binlerce insanın takip ettiği Işıl Işık, fuarda sevenleriyle buluştu. Önemli bir bölümünü çocukların oluşturduğu yüzlerce kişi Işıl Işık’a kitaplarını imzalatmak ve birlikte fotoğraf çektirmek için uzun kuyruklar oluşturdular. Fuar alanın dışına taşan imza kuyruğu saatlerce devam etti…

kitap fuarı (2)
Atatürk’ün İzindeyiz
5. Edremit Kitap Fuarı’nın sekizinci gününde gazeteci, yazar Yavuz Selim Demirağ, “İmamların Öcü” adlı söyleşisinde “Tarih herkesin fotoğrafını çekecek. Dikkat edin gözünüz kapalı çıkmayın. Bizim yolumuz Uğur Mumcuların, Abdi İpekçilerin yoludur. Biz Atatürk’ün izindeyiz”dedi.

kitap fuarı (3)

Prof. Dr. Demir Özbaşar ile sahneyi paylaşan Demirağ’a plaketlerini yazar ve iş insanı Mehmet Öngen takdim etti.

kitap fuarı (4)
Söyleşiler
Pir Sultan Abdal Derneği Kurucu Başkanı ve yazar Murtaza Demir 5. Edremit Kitap Fuarı’nda okurlarıyla bir araya gelerek “Türkiye’de Alevi Gerçeği”ni anlattı, Alevilere yönelik yapılan ayrımcılıklarla ilgili çarpıcı örnekler verdi. Demir’e plaketini Edremit Pir Sultan Abdal Derneği Kurucu Başkanı Zeynel Meral takdim etti.

kitap fuarı (5)

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in katıldığı “Türkiye Siyasetinde Kirlenme Gerçeği” başlıklı söyleşide Tekin seçim sistemini ve seçilme yöntemlerinin anlatırken mevcut sistemi, dayatılmak istenilenleri, zaman zaman özeleştiride de bulunarak masaya yatırdı. Tekin’e plaketini CHP Edremit İlçe Başkanı Deniz Onur Özcan takdim etti.

kitap fuarı (6)

Tarım yazarı Ali Ekber Yıldırım ve Vergi Uzmanı Ozan Bingöl “Tarım, Ekonomi ve Vergi” üçlüsünü konuştular. Yerin üstü, yerin altından değerlidir diyen Yıldırım; “Gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için, sorumluluk bizlere düşüyor. Hiçbir zaman umudumuzu kaybetmeden, mücadele etmeye devam edeceğiz” derken Bingöl de “ Günümüz şartları her birimizi finans uzmanı yaptığı şu günlerde tek umudumuz bu ülkenin bütün sofralarını Hak saklasın, Hızır beklesin. Artsın eksilmesin, taşsın dökülmesin” dedi. Konuklara plaketlerini Yüksek Ziraat Mühendisi Bülent Coşar takdim etti.

kitap fuarı (7)

Değişime Uyum Sağlamak
“Dünyanın canlılar bakımından en zengin 3 ülkesinden biriyiz. Bu kadar güzel bir ülkeyi tarumar edemeyiz. Onu en iyi şekilde kullanmalı ve korumalıyız” diyen evrim, doğa, bilim üzerine birçok eseri bulunan, bilgi hazinesi,doğaperest, Biyolog Prof. Dr. Ali Demirsoy “Biyolojinin Gizemi ve Evrim” başlıklı söyleşide kitapseverleri büyüledi. “Bilim insanları geleceği düzenleyen insanlardır” diyen Demirsoy; “Evrim A olarak geldiğimiz yerden B olarak çıkmanın adıdır. Burada beni dinlemeye gelen “siz”le, giderken ki “siz” farklı olmalıdır. Değişime uyum sağlayabilenler ayakta kalır, diğerleri yok olur” dedi.

kitap fuarı (8)
Demirsoy’a plaketini Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan takdim etti.

kitap fuarı (9)

CHP Mersin Milletvekili, Yazar Ali Mahir Başarır ise yazdığı “Beşli Çete” kitabından hareketle “Bizlerden çalınan geleceğimizi gün gelecek yeniden alacağız. Umudunuzu kaybetmeyin, buna gerçekten inanın. Güzel günler yakın” dedi. Başarır’a plaketini Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan takdim etti.

kitap fuarı (10)

Günün son söyleşisi olan “Duvar ve Çekilemeyen Tuğlalar” başlıklı söyleşide Tip İstanbul Milletvekili, Gazeteci Ahmet Şık  “İnsan umutsuzluktan umut yaratandır” vurgusu yaparken , Gazeteci Timur Soykan da “Çocuklarımıza, torunlarımıza temiz bir ülke borçluyuz. O aydınlık yarınlar çok yakın. Biz çok güçlüyüz. Bunun bilincinde olalım, yeter” dedi.

kitap fuarı (11)

Söyleşinin ardından Şık ve Soykan’a plaketlerini Fuar Genel Koordinatörü, Gazeteci Necdet Saraç takdim etti.

 

Bookmark and Share
YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL