mehmet_ertas_insaat
Siyaset SonDakika Yaşam

Necdet Saraç Eleştirilere Cevap Verdi

Necdet Saraç Eleştirilere Cevap Verdi Basın Açıklaması: EDREMİT KİTAP FUARI’NIN BAŞARISI İFTİRA İLE GÖLGELENEMEZ! 13 Ağustos’ta başlayan ve 9 gün süren 5. Edremit Kitap Fuarı’na 200’e yakın yazar, 40’a yakın..

Necdet Saraç Eleştirilere Cevap Verdi
kafkas_reklam yeliz

Necdet Saraç Eleştirilere Cevap Verdi

Basın Açıklaması:
EDREMİT KİTAP FUARI’NIN BAŞARISI İFTİRA İLE GÖLGELENEMEZ!

saraç

13 Ağustos’ta başlayan ve 9 gün süren 5. Edremit Kitap Fuarı’na 200’e yakın yazar, 40’a yakın söyleşi, 60’a yakın yayınevi katılırken, fuarı 100 binin üzerinden kişi ziyaret etti. Edremit’te bugüne kadar belediye adına düzenlenen en büyük etkinlik olan Edremit Kitap Fuarı hem organizasyon başarısıyla, hem de katılımcıların renkliliğiyle büyük beğeni topladı. Prof. Emre Kongar’ın onur konuğu olduğu fuara Prof. İlber Ortaylı, Prof. Ali Demirsoy, Tuna Kiremitçi, Atatol Behramoğlu gibi birçok isim katılırken fuara aynı zamanda CHP, İYİ Parti ve sosyalist partilerden yöneticiler de katıldı. Fuar boyunca yapılan 40 söyleşiyi binlerce kişi takip etti.
Fuarın hem Edremit’te, hem de Türkiye çapında büyük ses getirmesi iktidar yanlılarına mutsuz etti. Edremit AKP İlçe Başkanı’nın “Cumhurbaşkanımıza hakaretler eden sözde Kitap Fuarında konuşan cibilliyetsiz yazar müsveddeleri bunların hesabını verecek” diye başlattığı kampanya yandaş basın tarafından yalan ve iftiralarla süslenerek büyütüldü. Yalanlar “CHP’li Edremit Belediyesi, partiye yakın Necdet Saraç’ın eşi Birsen Temir Saraç’a fuara katılması için 4 milyon lira ödeme yaptı” yalanına kadar büyütüldü. Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Özel Kalem Müdürü Tayfun Canlı, Fuar Genel Koordinatörü olarak ben ve eşim Birsen Temir Saraç hedef gösterildi, kişilik haklarımıza saldırıldı.

“4 MİLYON TL ALDI” HEM YALAN, HEM DE İFTİRA

1)Ben yalnızca bu yıl beşincisi yapılan kitap fuarını değil, başından itibaren Edremit Kitap Fuarı’nı koordine eden kişiyim ve böyle büyük bir organizasyona imza attığım için de gururluyum!
2) Ne daha önce ne de bu yıl ki fuar organizasyonundan dolayı iddia edildiği gibi ne ben ne de eşim belediyeden değil 4 milyon TL, 1 tek lira bile almadık. Fuarın yazar ve sanatçı telif ödemeleri de belediye tarafından değil sponsorlar tarafından karşılandı.
3)Bazı haberlerde benim, bazı haberlerde eşimin aldığı söylenen ve manşetlere taşınan “4 milyon TL aldı” haberi tümüyle uydurma ve yalan bir haberdir.
4) Bu haberi yapan internet siteleri ve sosyal medya hesaplarının cezalandırılmaları için suç duyurusu yapacağım, tazminat davası açacağım.
5) Fuarın başarısından mutsuz olan bazı çevreler belli ki bu tür iftiralarla fuarın kamuoyunda yarattığı etkiyi kırmaya ve bizleri de kişisel olarak yıpratmaya çalışıyorlar! Alnım açık, başım dik, Türkiye’nin bütün renklerini bir araya getiren böyle bir fuara imza attığım için gururluyum, bu başarıya imza atan, destek veren herkese tek tek teşekkür ediyorum!

24 Ağustos 2022

Necdet Saraç

Yalan Haber Ekleri:
1)”Yandaş yorumcu Necdet Saraç’a Edremit Belediyesi’nden 4 milyonluk kıyak!”
https://www.superhaber.tv/yandas-yorumcu-necdet-saraca-edremit-belediyesinden-4-milyonluk-kiyak-haber-412279
https://www.demokrattv.com.tr/yandas-yorumcu-necdet-sarac-a-edremit-belediyesi-nden-4-milyonluk-kiyak/6732/
2)”CHP’li Edremit Belediyesi’nden tepki çeken ödeme”
https://www.ulusal.com.tr/video/11800463/chpli-edremit-belediyesinden-tepki-ceken-odeme

YouTube player

3) “Bardağı Taşırdılar”
http://www.korfezinsesi.com/yazi-bardagi-tasirdilar-1957
4)Basın Açıklaması,Ekrem Umutlu, AK Parti Edremit İlçe Başkanı https://www.facebook.com/akpartiedremit/

Bookmark and Share
YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL