mehmet_ertas_insaat
Yaşam

NEVİN SAYMAN ÇALIŞMADIKLARI YERDEN SORUYOR

EDREMİT TERMİNAL ALANININ TADİLATI BAHANE, AKARYAKIT İSTASYONU ŞAHANE. İyi ki varsın Nevin Sayman. Edremit’in TOPUKLU EFE’si, Kalemity Ceyn’i…

kafkas_reklam yeliz

Edremit’in Kalemity Ceyn’i Şehir Plancısı Nevin Sayman, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve mesleği gereği Büyükşehirin rant kokan işlerinin avukatlığına anında soyunup, algı siyasetiyle Nevin Sayman’ı hedef alan açıklamalar yapan Birol Şahin’e çalışmadıkları yerden sorular sormaya devam ediyor.

Hiçbir ekleme yapmadan Şehir Plancısı Nevin Sayman’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımı aktarıyoruz;

“6 Temmuz 2021 yılında paylaşmıştım.

Edremit Belediye Meclisince, Terminal Alanının “Kent Meydanı ve Park Alanı olarak düzenlenmesi” koşuluyla 04.08.2016 tarih ve 368 sayılı kararı ile Büyükşehir Belediyesine verilmesi uygun görülmüştü.

Ama ne oldu?

30m’lik ana yolumuz 22m’ye düşürüldü, Akaryakıt İstasyonu ve Ticari dükkanlar ilave oldu.

Bunun adı da Edremit’e yatırım oldu.

Kent meydanı nerede?

Park Alanı nerede?”

n1

6 Temmuz 2021’de yaptığı paylaşımda ise;

“EDREMİT TERMİNAL ALANININ TADİLATI BAHANE, AKARYAKIT İSTASYONU ŞAHANE…

Şimdi bunun adı Edremit’e, Edremit Halkına HİZMET (!) mi oluyor?

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Edremit Terminalini Şehir dışına taşımak için yer tespiti yapmış ve plan, proje çalışmalarını başlatmıştı.

Ancak şimdi görüyorum ki; 25.03.2021 tarih, 319 sayılı meclis kararıyla terminali taşımaktansa tadilat yaparak, yerinde iyileştirme yoluna gidiyor.

Çok da güzel iyileştiriyor!

14.993m2’lik Terminal alanında tadilat bahanesiyle 2.054m2’lik Akaryakıt İstasyonu Alanı oluşturuluyor. Nasrettin Hocanın KAZAN DOĞURDU hikayesi gibi!!! 14.993m2’lik Terminal alanı oluyor 16.956m2. Ama bu alanın tamamı Edremit’in kullanacağı terminal alanı olmuyor. Oluyormuş gibi algı yaratılıyor. Aslında Terminal Alanı sayıyor yerinde, Akaryakıt İstasyonu Alanı ekleniyor terminale.

Nasıl mı yoktan var ediliyor bu alan?

Edremit’in ana girişi olan, bir ucu E-87 kara yoluna büyük bir kavşakla bağlanan, diğer ucu Terminal Alanına ve Şehit Hamdi bey meydanına bağlanan 30m’lik ana arter, Terminali iyileştiriyoruz bahanesiyle Akaryakıt İstasyonu oluşturmak için 22m’ye düşürülüyor.

Edremit’in zaten en büyük problemlerinin başında ana trafik arterlerinin genişliğinin, hızla büyüyen 156.000 nüfuslu Edremit’e yetmemesi ve peşinde trafik ve otopark sorununu getirmesidir.

Edremit’in can damarı olan 30m’lik bu ana yol 22m’ye düşürülürse; Terminal Alanından kaynaklanan onca otobüs ve araç yoğunluğuna, Akaryakıt İstasyonunun yoğunluğu ve de bir, birbuçuk milyonu bulan yaz nüfusu da eklenirse vay Edremit’in ve Edremit halkının haline….”

n2

Şimdi bu plan tadilatı Büyükşehirden Edremit meclisine geldi. Meclis üyelerini büyük bir sınav bekliyor. Biz de sınavın sonucunu bekliyoruz.” Sözleriyle paylaşım gerçekleştirmişti.

O günden bugüne ne değişti? Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz o gün verdiği sözleri yerine getirdi mi? Halka vaad ettiklerini gerçekleştirdi mi?

Takdiri Edremit Kamuoyuna bırakıyoruz.

İyi ki varsın Nevin Sayman. Edremit’in TOPUKLU EFE’si, Kalemity Ceyn’i…

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL