mehmet_ertas_insaat
Yaşam

ÖREN’DE 2 SAATTE 342 KİLO ÇÖP TOPLANDI

5-11 Çevre Günü ve Çevre Koruma Haftası kapsamında Burhaniye Belediyesi ile Balıkesir Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü işbirliği ile ören sahil temizleme etkinliği düzenlendi.

kafkas_reklam yeliz

ÖREN’DE 2 SAATTE 342 KİLO ÇÖP TOPLANDI

5-11 Çevre Günü ve Çevre Koruma Haftası kapsamında Burhaniye Belediyesi ile Balıkesir Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü işbirliği ile ören sahil temizleme etkinliği düzenlendi.

ÖREN ÇEVRE (2)

Burhaniye Belediyesi Çevre Koruma Kontrol, Sağlık ve Temizlik İşleri Müdürlüklerinin organizasyonunda gerçekleştirilen temizlik etkinliğinde Ören yürüyüş yolu ve Plajdan toplamda 342 kilogram çöp toplandı.
Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in öncülüğünde Ören’i temizlemek için kolları sıvayan çevreciler, eldivenlerini giyerek Ören yürüyüş yolunda temizliğe başladı. Etkinlik daha sonra Mavi Bayraklı Ören plajında ki sigara izmaritleri, şişe ve çöplerin temizlenmesiyle sürdü.

ÖREN ÇEVRE (3)
9 Haziran 2022 günü saat 12.00’de Ören yürüyüş yolu Pegasus heykeli önünde toplanan çevreciler, Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ile birlikte temizlik etkinliğine başladı. Etkinlikte Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Belediye Başkanı Deveciler, Balıkesir Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Sadullah Özel, Turan Kandemir, Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanı Volkan Karateke ile birlikte Burhaniye Belediye Meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum örgütleri, Belediye personelleri, öğrenciler ve çevreye duyarlı vatandaşlar ellerinde poşetlerle temizlik çalışması yaptı. Eldivenlerini giyerek çöp poşetlerini alan çevreciler yürüyüş yolu ve Ören Plajından 2 saatte 342 kilogram çöp topladı.

ÖREN ÇEVRE (4)
Çevreye duyarlılığın sadece bu günlerde olmaması gerektiğini vurgulayan Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Çevre temizliği konusunda bilinçlenmenin önemine değinerek “Bunu doğaya ve geleceğimize karşı bir sorumluluk olarak görmeli ve benimsemeliyiz. Daha temiz ve daha yeşil bir gelecek için hepimizin üzerine düşen görevi yerine getirmesini diliyor, erekli” şeklinde konuştu.
Yaklaşık 250 kişilik çevrecinin katılımıyla 2 Saat süren temizlik çalışması sonucu bölgeden yaklaşık 342 kilo çöp toplandı.

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL