mehmet_ertas_insaat
Kültür-Sanat Yaşam

RESSAM DİLŞAD ATASOY’DAN “DÜŞÜMCE” RESİM SERGİSİ AYVALIK’TA

Ayvalık Belediyesi Orhan Peker Sanat Galerisi ressam Dilşad Atasoy’un resim sergisine ev sahipliği yapıyor.

kafkas_reklam yeliz

Ayvalık Belediyesi Orhan Peker Sanat Galerisi ressam Dilşad Atasoy’un resim sergisine ev sahipliği yapıyor. 11 Eylül akşamına kadar gezilebilecek olan serginin açılışı Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin tarafından gerçekleştirildi.

RESSAM DİLŞAD ATASOY’DAN “DÜŞÜMCE” RESİM SERGİSİ AYVALIK’TA (3)

Turizmin yanı sıra kültür ve sanat kenti unvanını da hak eden Ayvalık’ta birbirinden değerli sanatçıları konuk etmekten büyük bir mutluluk duyduğunu dile getiren Başkan Ergin, sanatçının pandemi günlerinde tuvale yansıttığı eserlerin çok kıymetli olduğunu söyledi.

RESSAM DİLŞAD ATASOY’DAN “DÜŞÜMCE” RESİM SERGİSİ AYVALIK’TA (1)

Öğretmenliğin yanı sıra resim çalışmalarını da sürdüren; 2015 yılında İtalya’da düzenlenen Fabriano Suluboya Festivali’nde Türkiye’yi temsil eden sanatçılar arasında yer alan Dilşad Atasoy’un eserleri Fabriano Uluslararası Kataloğu’nda yayınlandı.

RESSAM DİLŞAD ATASOY’DAN “DÜŞÜMCE” RESİM SERGİSİ AYVALIK’TA (2)

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Alternatif Sanat Tarihi programını tamamlayan, 2012 yılında İstanbul Suluboya Topluluğu Derneği’nin kurucuları arasında yer aldığını hatırlatan ressam Dilşad Atasoy, bugüne kadar 11’i kişisel olmak üzere, ulusal ve uluslararası birçok karma sergiye katıldığını söylüyor.

RESSAM DİLŞAD ATASOY’DAN “DÜŞÜMCE” RESİM SERGİSİ AYVALIK’TA (5)

Pandemi döneminde atölyesinde çok sayıda eser ürettiğini belirten Atasoy, “Doğadan, yaşamdan, birbirimizden koptuk; önce evlere, sonra içimize kapandığımız bu dönem, ben dâhil birçoğumuz için bir tür arınma, hatta hesaplaşma sürecine dönüştü. Yaşamı hep koşuşturma ve yarışma şeklinde yaşıyorken; durduk, sakinleşmeye çalıştık. Doğanın güzelliklerini, onun parçası olduğumuzu hatırladık. Tüm bunların, bende hayal kurma isteğini de derinleştirdiğini hissettim hep. O karanlık/karamsar günlerde iyiye, güzele olan özlemim; doğayı düşünme, hissetme ve ona katılma ihtiyacım arttı. İşte “düşümce” sergisi böyle çıktı ortaya. Bu sergideki renkler, formlar, lekeler hep insan; doğa ve yaşam üzerine düşümce aktarımlardır. Renkli ve hayali bir dünya yarattım o karanlığın içinde. Bana iyi geldi, sizin de gönlünüzdeki bahçeleri yeşertmesi dileğiyle” diye konuşuyor.

RESSAM DİLŞAD ATASOY’DAN “DÜŞÜMCE” RESİM SERGİSİ AYVALIK’TA (6)

Bookmark and Share
YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL