mehmet_ertas_insaat
Yaşam

ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE VEFA BORCUMUZU ÖDEYELİM

KUVAYI MİLLİYENİN BAŞKENTİ İÇİN NEYİ BEKLİYORUZ?
ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE VEFA BORCUMUZU ÖDEYELİM

kafkas_reklam yeliz

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AHMET AKIN BALIKESİR İÇİN İSTİKLAL MADALYASI’NIN PEŞİNİ BIRAKMIYOR

ES__1446
KUVAYI MİLLİYENİN BAŞKENTİ İÇİN NEYİ BEKLİYORUZ?
ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE VEFA BORCUMUZU ÖDEYELİM

İstiklal Madalyası Sahibi Ahmet Akın’ın torunu Ahmet Akın Balıkesir’e İstiklal Madalyası verilmesi için mücadelesine devam ediyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Balıkesirliler adına sorduğunu belirterek iktidar milletvekillerine seslendi: Neyi Bekliyoruz?
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın TBMM’de bir kez daha seslenerek Kuvayı Milliyenin başkenti Balıkesir’e İstiklal Madalyası verilmesini istedi. “Balıkesir, yüz yıl önce yaktığı Kuvayı Milliye ateşinin İstiklal Madalyası gibi büyük bir sembolle onurlandırılmasını bekliyor” diyen CHP’li Ahmet Akın, Balıkesir’in bölge milletvekillerine “Herkes gönülden Balıkesir’e İstiklal Madalyası verilmesi için gayret gösteriyor… Öyle ise neyi bekliyoruz” diye sordu.
Kurtuluş Savaşı’nda “Akıncı Müfrezesi ile Milli Ordunun kuruluşundaki hizmetlerin karşılığı olarak” İstiklal Madalyası sahibi merhum Dedesi Ahmet Akın’ın da torunu olan CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Balıkesir’e İstiklal Madalyası verilmesi için bir kez daha TBMM Genel Kurulu’nda konuştu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, şunları söyledi:
“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 103 yıl önce yaktığı bağımsızlık ateşi, Türk Milleti’nin Atatürk’ün izinden giderek varını yoğunu, canını hiçe sayarak kahramanca verdiği mücadelesini zaferle sonuçlandı. Türk Milleti olarak bizler, bağımsız ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı günlerin zaferlerini göğsümüzde istiklal madalyası ve yüreğimizde zaferin onuru olarak taşımaktayız. Kuvayı Milliye, yanmış, yıkılmış, işgal edilmiş, düzenli orduları için tasfiye kararı alınmış bir milletin yeniden doğuş hareketidir; amacı, hiçbir devletin ve ulusun egemenliğini kabul etmeden, yüce Türk Milletinin ay yıldızlı bayrağı altında yaşama hakkını ve bağımsızlığını oluşturmaktır. Vatanı işgal edilmiş, bağımsızlığı ve özgürlüğü elinden alınmış Türk Milletinin yeniden doğuş hareketi olan Kuvayı Milliye meşalesi, Balıkesir’de yakılmıştır.”

ES__1427
BALIKESİR, KUVAYI MİLLİYE’NİN EN GÜÇLÜ, EN KUVVETLİ HALKASIDIR
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, bir hakkı teslim etmek adına TBMM’nin İstiklal Madalyası’nı Balıkesir’e vereceğine yürekten inandıklarını söyledi. Balıkesir’in Kuvayı Milliye ve Kurtuluş Mücadelesi dönemindeki tarihsel gerçekleri TBMM Genel Kurulu’nda anlatan CHP’li Ahmet Akın şöyle konuştu:
“Balıkesir’imize verilecek İstiklal Madalyası’yla şehit ve gazilerimize geç kalmış olan bir vefa borcumuzu ödemiş olacağız. Tüm yiğit Balıkesirli hemşehrilerim bu hakkın Balıkesir’e teslim edilmesi için tam bir birlik ve beraberlik içerisinde, yek olmuş durumdadırlar. Hangi siyasi görüşten olursa tüm Balıkesirliler bu hakkın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından teslim edileceğine yürekten inanıyor ve bunu can-ı gönülden bekliyor. Balıkesir’imize verilecek olan İstiklal Madalyası, Kurtuluş Savaşı’nda vatan aşkıyla, özürlük ve bağımsızlık için mücadele veren yiğit Balıkesirlilere duyduğumuz minnetin ifadesi ve bu büyük mücadelenin unutulmaz, onurlu bir simgesi olacaktır. Kuvayı Milliye’nin başşehri, başkenti Balıkesir, bu onuru tüm Balıkesirli hemşehrilerimle birlikte yürekten bekliyor.
MECLİS BAŞKANI MUSTAFA ŞENTOP BALIKESİR’İN HAKKINI TESLİM ETTİ
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, TBMM Meclis Başkanı Mustafa Şentop ile AK Partili Balıkesir milletvekilleri ile yaptığı görüşmeyi de konuşmasında anlatarak şöyle konuştu:

Bookmark and Share
YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL