mehmet_ertas_insaat
Levent Mercan Siyaset

YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL CEMAL ABİ

Yücel Yılmaz parsel parsel satarken Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meclisinden senin diyeceklerin yok mu Cemal abi?

kafkas_reklam yeliz

Yücel Yılmaz parsel parsel satarken Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meclisinden senin diyeceklerin yok mu Cemal abi?

Cemal abi Ali Kemal Deveciler satarken karşısın lakin Yücel Yılmaz satarken de onaylıyorsun. Hesap Uzmanı Cemal abinin her daim saygı duyduğum bürokratik duruşuyla çelişmiyor mu bu yaklaşım Cemal abi?

Burhaniye Belediye Meclis Toplantısında Burhaniye Belediyesinin satışa çıkardığı 2 arazi için satıyorlar diye laflar etmişsin. Hiç bir belediyenin taşınmaz satışını gönlüm istemez. Ancak ülkemizin yaşadığı ekonomik sıkıntıları da gözardı edemeyeceğim. Papaz krizinden beri döviz kurunun nerelere dayandığını herkes biliyor. Üstüne pandemi süreciyle ülkemizin yaşadıkları, hemen öncesinde 15 Temmuz darbe kalkışması, yıllardan beridir terörle mücadele yolunda yaşananlar, savunma sanayinde çıtayı yükseltmek zorunda kalışımız, vilayet ve ilçelerde artan nüfusla birlikte kurum ya da kuruluşların işletme maliyetlerinin inanılmaz tırmanışı, enflasyon ile mücadele edebilmek için katlandığımız çileler ve daha nice faktör.

Ali Kemal Deveciler kalkıp keyfi borçlandırıp çaresiz kaldı da bu yüzden satma eğilimine kalkıştıysa beraber eleştirelim. Lakin görüyoruz ki Burhaniye Belediyesi Akova ve Uysal dönemleriyle karşılaştırdığımızda, ayakları daha sağlam yere basan belediye yönetimine sahip.

Hz. Mevlana’nın meşhur sözünü bilirsiniz Cemal abi. Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol demiş. Burhaniye’de 2 arsa satışa çıktı diye tepki gösteriyorsun lakin Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin yaptığı satışlara da sessiz kalıyorsun. Benim partili başkanım satıyorsa hizmet, rakip partili belediye başkanı satıyorsa eziyet mantığını size hiç ama hiç yakıştıramadım.

Günlerdir çırpınıp duruyoruz Edremitliler olarak. Altınkum’da satılmak üzere Yücel Yılmaz ve ekibinin gösterdiği efor ortada. Mevcut arıtmayı bıraktım geliştirmesini ve ek arıtma havuzları yaparak kapasite artırmasını, tam kapasite bile çalıştırılamaz hale getirildi. Arıtma tesisini de meşhur araziyi almak isteyenler muhtemelen yapacakları inşaatları kanalizasyon atığı kokarken satamayacakları için kaldırın buradan demiş olmalılar ki, yenisini yapacağız hikayeleri ile Edremit çalkalanmakta. Karşı olan her kim varsa arıtmanın yerinden kaldırılmasına algı operasyonlarına maruz kalmakta. Benim ödediğim bedelin ne olduğunu biliyorsunuz ama işin ardında siyaset olduğu için susmak durumunda kalıyorsunuz.

Siyaset etiği bir yana memleketinizi seven insan olduğunuzu da bildiğim ve devlet çarkları içinde yıllarını vermiş olduğunuzu bildiğim için Burhaniye’de gösterdiğiniz gayreti Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin taşınmazların satışında da göstermenizi bekliyorum.

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL