mehmet_ertas_insaat
Yaşam

YAYLA AGRO GIDA’DAN EDREMİT’TE DEV YATIRIM

EDREMİT TDİOSB, SERACILIK YATIRIMLARINDA BÖLGENİN ÜRETİM ÜSSÜ OLUYOR

kafkas_reklam yeliz

EDREMİT TDİOSB, SERACILIK YATIRIMLARINDA BÖLGENİN ÜRETİM ÜSSÜ OLUYOR

Mikroklima özelliği ile birçok ürünün yetişebildiği Edremit ilçemizde jeotermal kaynaklı modern teknolojik seraların faaliyet göstereceği Edremit Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) sera ve sanayi parsellerinin tamamı yatırımcılara tahsis edildi.

Ulusal ve uluslararası pazarda pay sahibi yatırımcıların büyük ilgi gösterdiği Edremit Tarıma Dayalı İhtisas (Jeotermal Kaynaklı Sera) Organize Sanayi Bölgesinde yaklaşık 200 dönüme yakın parsel tahsis talebinde bulunan Yayla Agro Gıda ile parsel tahsis sözleşme töreni gerçekleştirildi.

TDİOSB Yönetim Kurulu Başkanı ve Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş başkanlığında gerçekleştirilen parsel tahsis sözleşme törenine; TDİOSB Yönetim Kurulu Başkan V. Ticaret Odası Başkanı Ahmet Çetin ve  Yayla Agro Gıda adına Yönetim Kurulu Başkan V. Kenan Demirtaş’ın katıldı.

Edremit Kaymakamlığı koordinasyonunda yürütülen jeotermal kaynaklı Edremit TDİOSB ile ilgili açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, parsel tahsis süreci ile ilgili bilgiler verdi. Edremit TDİOSB’nin ilçemizde özellikle istihdama önemli katkılar sağlayacağını ve bölgemizin tarımsal marka değerini artıracağını belirten Kaymakam Odabaş; “jeotermal kaynaklı sera olarak ilçemizde faaliyet gösterecek Edremit TDİOSB parsel tahsisleri tamamlanmış bulunmaktadır. OSB’de bulunan 30 adet sera ve 7 adet sanayi parselimizin %100 yatırımcılarımıza tahsis edilmiştir.  Şuan yatırımcılarımız altyapı çalışmalarının bitirilerek parsellerin teslimi için gün saymaktadır. Edremit TDİOSB’de  altyapı çalışmalarımız kapsamında tesviye ve dolgu çalışmaları hızla devam ediyor. İlçemizde istihdam noktasında önemli bir açığı kapatacak Edremit TDİOSB, üreten ve katma değer oluşturan bir OSB olarak bölgemize ve ilimize hizmet edecektir” dedi.

EDREMİT TDİOSB

Dsc 0851
Dsc 0850
Dsc 0856
Dsc 0855
Dsc 0854
Dsc 0853
Dsc 0852
Dsc 0857
Dsc 0851 Dsc 0850 Dsc 0856 Dsc 0855 Dsc 0854 Dsc 0853 Dsc 0852 Dsc 0857

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL