mehmet_ertas_insaat
Siyaset Yaşam

YÜCEL’İN SATTIĞINI SÖYLEYİNCE HASAN’IN KONUŞMASINI ENGELLEMEYE KALKAN RAMAZAN BAHÇAVAN

Hasan Arslan’ın konuşması esnasında ifade ettiği eski itfaiye arsasını kimlere sattığını kamuoyu önünde açıklaması siyasi etik gereğidir.

kafkas_reklam yeliz

BBB Meclisinde BASKİ ile ilgili olağanüstü toplantıda söz alan Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ın Edremit’ten aldığı eski itfiaye arsasını Yücel Yılmaz’ın sattığını söyleyince, meclis oturumunu yöneten Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, Hasan Arslan’ın sözünü kesip, konuşmasını engellemeye kalktı.

Arıtma tesisi yerine itiraz eden Edremit Belediye Meclis Üyeleri için mesnetsiz söylemler gerçekleştiren Yücel Yılmaz’ın sözleri sonrasında Edremit arıtma tesisi bir anda il gündeminin ilk konusu oldu. Yücel Yılmaz’ın meclis üyelerine yönelik sözlerine tepki gösteren Hasan Arslan’a konuşması esnasında sürekli müdahale edilmesi, meclis başkanı Ramazan Bahçavan’ın sürekli provoke edercesine müdahaleleri, BBB Başkan Vekili ve meclis üyesi Yasin Sagay’ın müdahalelerinden anlaşılıyor ki; Yücel Yılmaz’ın arıtma konusunda halkta algı siyasetine rağmen karşılık göremediği için bir hazımsızlık oluşmuş. Hal böyle olunca da Hasan Arslan’ın sözleri sık sık kesildi.

Güneş balçıkla sıvanmaz diye bir atasözümüz var. Gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkmak gibi bir yanı var. Mevcut arıtma alanındaki ajandalı planlar gerçekleşmedikçe daha da hırçınlaşacakları alenileşti. Satışa çıkartılıp imar rantı oluşacak alanda inşaat yapmayı düşünenlerle yapılan görüşmelerde, arıtma alanından kaynaklı koku faktörü ortadan kaldırılmadıkça, o araziyi almayı düşünenler projelerinden vazgeçeceklerdir. Bu gerçekleştiği anda arazinin satışı da askıya alınacaktır.

Hasan Arslan’ın konuşması esnasında ifade ettiği eski itfaiye arsasını kimlere sattığını kamuoyu önünde açıklaması siyasi etik gereğidir.

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL