mehmet_ertas_insaat

ZOR YILLAR MI BAŞLIYOR ?

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan için zor yıllar mı başlıyor?

kafkas_reklam yeliz

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan için zor yıllar mı başlıyor?

selman_hasan_arslan

Edremit Belediyesinin PKK terör örgütünün siyasal temsilcileri HDP’ye karşı duydukları sempati ile bilinen yardımcısı Tümdeniz Çelebi ve bazı CHP cenahından meclis üyeleri ile PKK sempatizanı CHP ilçe başkanı Deniz Onur Özcan’ın yol arkadaşı, belediye başkanı Selman Hasan Arslan’ı zor yıllar mı bekliyor?

SAYIŞTAY MÜFFETTİŞLERİ AKIN AKIN GELİYOR
Geçtiğimiz pazartesi günü itibariyle önce 2 sayıştay müfettişinin gelmesiyle başlayan inceleme süreci dün de yeni müfettişlerin gelmesiyle daha da derinleşen bir ivme aldı. Bize ulaşan bilgilere göre daha ilk günden bir takım doğrudan temin dosyalarında ciddi sıkıntıların oluştuğu, ilk günkü incelemelerde 3 trilyonluk sıkıntının tespitinden bahsedildiğini öğrendik. Sayıştay müfettişlerinin incelemelerini tamamlaması sonrasında Edremit’te yine dalga dalga operasyonların başlayabileceği, operasyon süreçlerinin en sonunda aylardır bahsettiğimiz kayyum konusunun yaşanabileceği gelen bilgiler arasında.

SELMAN HASAN ARSLAN’I ÇOK UYARDIK
Seçim süreciyle birlikte başlayan hatalı yolculuğun bu noktalara dayanacağı daha o günlerde açık açık belirtmiştik. Başkan Arslan’ın yol arkadaşım dediği ekibin yarınlarda kendisine hangi sıkıntıları yaratacağını anlatmıştık. O günlerde bahsettiğimiz hangi konu var ise süreç içinde yaşandığını ne yazık ki görmek zorunda kaldık. En son Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında kendisini son kez uyardığımızda gösterdiği umursamaz tavrın bir duvara toslayış ile nihayetleneceğini de belirtmiştik.

ALTINOLUK GRUBUNUN İNŞAAT SEKTÖRÜNDE BELEDİYE ÜZERİNDEN KAPTIKLARI RANT DOSYALARINI SIRA SIRA AÇACAĞIZ
CHP’nin Altınoluk grubunun belediye üzerindeki emellerinin ne olduğunu da zaman içinde sizlere anlattık. Belediyeyi arpalık gibi gören bu zihniyetin inşaat sektörü üzerinden belediyeyi nasıl rantıbıl alana çevirdiklerini dosya dosya sizlere aktarmaya başlayacağız. Kazanılan rantın hangi boyutlarda olduğunu gördüğünüzde yıllardır neden karşı olduğumuzu da daha iyi anlamış olacaksınız.

KAYYUM KAPIDA
Daha 3 gün doldu müfettişler geleli. Edindiğimiz bilgiler ve sürecin evrildiği noktayı düşündüğümüzde, adli makamlardaki soruşturma konularını da dikkate aldığımızda, Edremit Belediyesine kayyum gelmesinin önünde hiçbir engelin kalmadığını görmekteyiz. Sürecin Edremit için hayırlı olacağından da son derece eminiz. Çünkü Edremit Belediyesinin yönetiminin kontrolden çıkmış tren misali hal aldığını artık CHP seçmeninden gelen tepkilerden de anlamaktayız.

TERÖRE FİNANS KAYNAĞI YARATANLAR
Edremit Belediyesinin bünyesinde bulunan bir çok ismin teröre ciddi finans sağladıklarını, sadece finans sağlamakla kalmayıp kadrolaşma açısından da son derece tehlikeli hamleler yapıldığını biliyoruz. Bu hadiselere karışanların da bir gece ama çok yakında bir gece yarısı, evlerinden pijamalarıyla alınıp nasıl mahkeme salonlarında kıvrandıklarını da sizlere nasipse aktaracağız.

EDREMİT HALKI RANTÇI HARAMZADELERİN TAHRİKLERİNE UYMASIN YETER
Seçim bitiminden itibaren şu ana kadar ki süreçte yapılan ciddi hukuksuzluklar ve terör örgütleriyle olan ilişkiler elbet adli süreçlerin süzgeçlerine takılacaktı. Hesap verme dakikaları başladığı andan itibaren, dişlerine kan değmiş vampirler misali tüm kudurmuşluklarıyla, doyamadıkları haram saltanatlarını kaybetmek istemeyecek olan ne kadar müptezel takımı varsa, ne kadar haramzade uyuşturucu ticaretini sözde ticari faaliyetlerle maskeleyen varsa hepsi toplumu kışkırtma adına, CHP yönetimini ve bir takım STK’ları da kullanarak halkı galeyana getirmeye, belediye önünde eylem için kışkırtmaya çalışacaklar, bu uğurda her türlü provokasyonu deneyeceklerdir. Bu nedenlerden dolayı Edremit Halkının sağduyulu yaklaşım göstermesini, tahriklere kapılmamasını bekliyorum. Unutmasınlar ki devlet soracağı hesabı yarına bırakır ama yanlarına bırakmaz. Bugün o yarınlara bırakılmışların hesap sorma vaktinin geldiği gündür. Bunu da tüm hemşehrilerimizin anlayacağını umuyorum.

 

Edremit’i çok daha güzel günler bekliyor.

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL