mehmet_ertas_insaat
Siyaset

AK PARTİ GÜCÜNÜ MİLLETTEN ALIYOR

AK PARTİ EDREMİT İLÇE BAŞKANI EKREM UMUTLU: “AK PARTİ GÜCÜNÜ MİLLETTEN ALIYOR”

AK PARTİ GÜCÜNÜ MİLLETTEN ALIYOR
kafkas_reklam yeliz

AK PARTİ GÜCÜNÜ MİLLETTEN ALIYOR

AK PARTİ EDREMİT İLÇE BAŞKANI EKREM UMUTLU: “AK PARTİ GÜCÜNÜ MİLLETTEN ALIYOR”

2

1AK Parti Edremit İlçe Başkanı Ekrem Umutlu, son günlerde Edremit’te, ülkede ve dünyada yaşanan gelişmelerle ilgili açıklamada bulundu.

Genel değerlendirmede bulunan ilçe başkanı Ekrem Umutlu, açıklamasında, “Adalet ve Kalkınma Partimiz, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, halkımızın bağrından doğmuş, mazlumların, mağdurların umudu, kimsesizlerin kimi, sessiz yığınların sesi olmuş, milletimizin gönlünde taht kurmuş halkın ve hakkın sesini tüm dünyaya duyurmasını bilmiştir. Partimiz kendisini siyasetin merkezinde konumlandırarak muhafazakâr-demokrat bir kitle partisi haline gelmiştir. Cumhuriyet döneminin en büyük demokratikleşme ve değişim hamlesini başlatmış, kurulduğu 2001’den bu yana girdiği 5 seçimden ve 2 halkoylamasından başarıyla çıkmış bir parti olarak siyasi tarihimizde, umudun, güvenin, refahın, istikrar ve istikbalin yegane adresi ve limanı olmuştur” dedi.

 

“ÖRNEK TEŞKİL EDECEK İLHAM KAYNAĞI”
Açıklamasını sürdüren ilçe başkanı Ekrem Umutlu, “Ekonomik ve sosyal kalkınmanın yanı sıra güttüğü siyaset, kararlı ve tutarlı politikaları ile bölgesinde ve dünyada söz sahibi olarak Türkiye’nin sesini tüm dünyaya duyurmuş, şer ittifaklarının oyununu her defasında bozmayı başarmış, mavi vatanın,  büyük ve güçlü Türkiye’nin imarına soyunmuş kutlu davanın adı ve adresi olmuştur. AK Parti’nin geliştirdiği muhafazakâr demokrat siyasi kimlik, kurumsallaşarak büyük bir siyasi cazibe merkezine dönüşmüş ve diğer bölge ülkelerine örnek teşkil edecek bir ilham kaynağı haline gelmiştir” şeklinde konuştu.

4

“ETKİN VE SÜRATLİ ADIMLAR ATILIYOR”
Umutlu açıklamasını şöyle sürdürdü; “Son yıllarda tüm dünyayı kasıp kavuran salgın hastalıklar, askeri ve ekonomik savaşların etkisiyle dünya ülkelerini etkilediği gibi ülkemizin ekonomisini de olumsuz yönde etkilemiş, fiyat dalgalanmalarına sebep olmuş, günlük hayatımızı elbette olumsuz yönde etkilemiştir. Ancak bu durum karşısında ülke yönetiminde en küçük bir zafiyet yaşanmadan ekonomik göstergelerin iyi yönde hareket etmesi, insanımızın doğrudan cebini, işini, aşını etkileyen olumsuzlukların ortadan kaldırılması için liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde bütün kurum ve kuruluşlarımız etkin ve süratli bir şekilde adımlar atmış, gereken her türlü tedbir alınmış ve alınmaya devam edilmektedir.”

6

“ZAYIF GÖSTERMEK İSTEYENLER BOŞ DURMUYOR”
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı zayıf göstermek isteyenlerin boş durmadığına dikkat çeken Ekrem Umutlu, “Yaşadığımız bu süreçte milli birlik ve beraberlik vurgusu yapmak yerine AK Parti iktidarını sözüm ona sıkıştırmak, liderimiz ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı zayıf göstermek isteyenler elbette ki boş durmuyor, ekonomik dalgalanmalardan cesaret alarak buradan bir siyasi sonuç elde etmeye yönelik, siyasi rant devşirmeye yönelik heves ve arzularını ortaya koymaktan geri durmadıklarını hep birlikte görüyor ve tanık oluyoruz. Kaostan, krizlerden medet uman bu siyasi rantçıların niyetlerini gizlemediklerini, ülke meselelerinin çözümünün bir parçası olmak yerine çözümsüzlüğün parçası haline geldiklerini, gerçeklerin üstünü örtmeye, yaşanan olumlu yöndeki gelişmeleri görmezden gelmeye, yok saymaya devam ettiklerine üzülerek şahit oluyoruz” ifadelerini kullandı.

10

“ADETA ÖLÜ TAKLİDİ YAPIYORLAR”
Ölü taklidi yapıldığı benzetmesi yapan Umutlu, “Ülke yönetiminde sözüm ona halkın sesi olduklarını iddia edenler, AK Parti’yi haksız ve mesnetsiz ithamlarla yerden yere vuranların CHP’li yerel yönetimlerde yaşananlar karşısında sağa sola baktıklarına, dillerini yuttuklarına, adeta ölü taklidi yaptıklarına şahit oluyoruz. Bu duyarsızlığın en güzel, en somut örneğini uzaklara gitmeye gerek yok Edremit’te yaşadık. Geçtiğimiz günlerde CHP’li bir belediyenin yönetimde olan Edremit Belediyesi’ndeki, yolsuzluk, usulsüzlük, menfaat çıkar ilişkileri, laçkalık olarak sanki muhalefette olduğunu sanan yaklaşık dört yıllık bir süre belediye başkanı olan Edremit Belediye Başkanı Sayın Hasan Arslan tarafından dillendirilmiş, kamuoyu ile paylaşılmıştır. Bu olayların gözler önüne serilmesi elbette tasvip etmediğimiz malum sayın başkanın makamında uğradığı saldırı olmuştur. Olayların bu raddeye gelmesinde sanki mevcut belediye yönetiminin hiç bir sorumluluğu yokmuşçasına hareket edilmesini de Edremit halkı bir yere not ettiğini buradan ifade ediyoruz” dedi.

9

“HALKIMIZ YALNIZ VE ÇARESİZ DEĞİLDİR”
“Durumdan siyasi rant devşirmeye çalışanlara en güzel cevabı halkımız yapılacak ilk seçimlerde yine verecektir.” diyerek açıklamasını sürdüren Ekrem Umutlu, “Her defasında krizlerden medet uman bu siyaset anlayışının sandığa gömüldüğünü görenler yine aynı manzara ile karşılaşacaklardır. Halkımız AK Parti iktidarına ve liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a inanmakta ve güvenmektedir. Adalet ve Kalkınma Partimiz uzlaşma kültürüne dayalı, reformist, gerçekçi, sistemi normalleştiren, kucaklayıcı, değişimci ve ilkeli bir siyaset anlayışı içerisinde kendisine inanan ve güvenen Türk halkıyla ülkemizi yarınlara taşıyacak güce ve kadrolara sahiptir. Devletimiz her zaman halkımızın yanında olmuş ve bundan sonar da yanında olmaya devam edecektir. Halkımız yalnız, çaresiz ve sahipsiz değildir” şeklinde ifadeler kullandı.

8

“REFAH KAYBINI TELAFİ EDİYORUZ”
Vatandaşların refah kaybını telafi eden her türlü tedbir ve uygulamanın hükümet tarafından hayata geçirildiğini ifade eden AK Parti Edremit İlçe Başkanı Ekrem Umutlu, “Ekonomideki dalgalanmalar karşısında gerçekci bir yaklaşımla halkımızın yaşadığı sıkıntıları çok iyi bilen bir yönetim vardır.  Çalışanlar başta olmak üzere her bir insanın refah kaybını telafi edecek pek çok tedbir devreye alınmış ve almaya devam edilmektedir. İstihdamın 30.5 milyona yaklaşması, ihracatın yıllık 250 milyar dolar eşiğine gelmesi bu çabaların ürünüdür. Ayrıca sosyal destek programlarının hem kapsamını genişletilmiş hem de miktarlar artırılmak suretiyle hiç kimse yalnız, çaresiz, sahipsiz bırakılmamıştır. Engellisinden yaşlısına, kimsesizinden ihtiyaç sahibine kadar tüm dezavantajlı kesimlerin üzerine titrenmektedir. Çalışanlarımız sadece enflasyona ezdirmemekle kalmayıp hayat pahalılığı karşısında daha güçlü bir şekilde desteklemektedir. Yılbaşında hem asgari ücrette, hem memur maaşlarında, hem emekli maaşlarında çok ciddi artışlar getirilmesinin yanında günün şartlarına göre Temmuz ayından itibaren yüzde 30 asgari ücret artışına gidilmiştir. Yeni asgari ücret net 5 bin 500 lira olmuştur. Kamu çalışanlarımızın ve tüm emeklilerimizin maaşlarına yüzde 40’ın üzerinde bir enflasyon farkı, artışı zaten yapılacak. Kamu çalışanlarımızın özlük haklarında bir çok iyişleştirme yapılmış ve yapılmaya devam edilmektedir” diye konuştu.

9

“HÜKÜMETİMİZ EKONOMİK REFORMLAR ÜRETİYOR”
Umutlu, şu ifadeleri de sözlerine ekledi; “AK Parti ekonomik reformları sayesinde dünyanın girdiği bu girdaptan ülkemizi çok güçlü bir şekilde çıkaracak politikaları hayata geçirmiştir. Tüm bunların yanında, kurulan tüm tuzaklara rağmen ülkemizi dünya siyaset sahnesinde söz sahibi yapmasını bilmiştir. Egemen güçlerin kendi başlarına at oynatamayacaklarını bölgemizde ve yakın coğrafyalarda Türkiyesiz bir denklem kuramayacaklarını çok iyi bir şekilde öğrenmişlerdir. Teröre destek veren ülkeler dahi NATO görüşmelerinde birer birer dize gelmişledir. NATO Zirvesi’nde Türkiye, Finlandiya ve İsveç arasında imzalanan Üçlü Muhtıra ile terör örgütlerine karşı somut adımlar atılacak olmasının önemli bir kazanım olmuştur. Türkiye, küresel barış ve istikrar adına terörle mücadele ilkesine bağlı kalmış ve terörle mücadeleyi kararlılıkla sürdürmektedir.”

10

“KURBAN BAYRAMIMIZ HAYIRLARA VESİLE OLSUN”
Başkan Ekrem Umutlu, açıklamasını şu ifadelerle noktaladı; “Bu duygu ve düşüncelerle, yaklaşmakta olan Kurban Bayramımızın hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyor, halkımızın bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Rabbim ibadetlerimiz kabul eylesin inşallah.

Bizler gücümüze güç katan teşkilat mensuplarımızla, inandığı yolda yürüyen yol arkadaşlarımızla, en önemlisi de halkımızla birlikte yürüyoruz ve Allah’ın izniyle yürümeye devam edeceğiz.”

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL