mehmet_ertas_insaat
Ekonomi Yaşam

AK PARTİ İKTİDARI BALIKESİRLİ ÇİFTÇİLERİMİZİ CEZALANDIRMAYA DEVAM EDİYOR

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AHMET AKIN: KARESİLİ MISIR ÜRETİCİSİ DERHAL DESTEKLEME KAPSAMINA ALINMALI

AK PARTİ İKTİDARI BALIKESİRLİ ÇİFTÇİLERİMİZİ CEZALANDIRMAYA DEVAM EDİYOR
kafkas_reklam yeliz

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AHMET AKIN: KARESİLİ MISIR ÜRETİCİSİ DERHAL DESTEKLEME KAPSAMINA ALINMALI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, AK parti iktidarının Balıkesirli çiftçileri cezalandırmaya devam ettiğini söyledi. Ahmet Akın, Susurluk’ta ayçiçeği üreticilerini tüccarın insafına terk eden AK parti iktidarının Karesili çiftçilere de danelik mısır destekleme kapsamına alınmadığını belirterek, “Bu yanlıştan derhal dönün” dedi.

AHMET AKIN BASIN TOPLANTISI
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, CHP Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Balıkesirli çiftçilerini sorunlarını bir kez daha gündeme getirdi ve çiftçileri mağdur eden AK Parti iktidarının uyardı. “AKP iktidarı Balıkesir’de de çiftçilerimizi cezalandırmaya devam çiftçiler ediyor üretmesin istiyorlar” diyen CHP’li Ahmet Akın, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

3 KURUŞU BİLE KARESİLİ ÇİFTÇİMİZE ÇOK GÖRDÜLER

“Balıkesir’imizin Karesi ilçesinde tüm zorluklara rağmen üretmeye çalışan çiftçilerimiz danelik mısır destekleme kapsamına alınmadılar. Çiftçilerimiz, destekleme kapsamına alınsaydı danelik mısırı eken çiftçimiz kilo başına 3 kuruş ve ton başına bin lira alacaktı. Çiftçimizin üretim maliyetleri sadece son bir yılda yüzde 300’lere hatta 400’lere varan oranda zamlanırken, 3 kuruş desteklemeyi çok gördüler. Bir de Recep Tayyip Erdoğan’ın çiftçilerimize ‘Bir karış yeri boş bırakmayın, biz arkanızdayız’ dediği günden bu yana çiftçilerimiz daha çok sahipsiz kaldı, mağdur edildi, toprağa küstürüldü. Hatta bu iktidar, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin çiftçiye danelik mısırı satın almayacağını söylenmesine de seyirci kaldı. Çiftçimiz şunu çok iyi biliyor: Ofis, çiftçinin kara gün dostu değil, Saray’ın ofisi, Saray yanlılarının dostu olmuştur. AK Parti iktidarını, Tarım Bakanını bir kez daha uyarıyorum. Bir an önce bu hatadan dönün ve Karesili çiftçilerimizi danelik mısır destekleme kapsamına alın”.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Eylül ayında Susurluklu ayçiçeği üreticilerinin yaşadığı mağduriyeti gündeme getirmiş, AK Parti iktidarının ayçiçeği üreticisini ortada bıraktığına dikkat çekerek “Ayçiçek üreten çiftçi resmen cezalandırılıyor” değerlendirmesinde bulunmuştu.

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL