mehmet_ertas_insaat
Siyaset

ASGARİ ÜCRET 25 BİN EMEKLİ MAAŞI 26 BİN OLMALI

CHP’Lİ SERKAN SARI: EMEKLİNİN HAK ETTİĞİ MAAŞININ YARISINDAN FAZLASINI ÇALDILAR

kafkas_reklam yeliz

CHP’Lİ SERKAN SARI: EMEKLİNİN HAK ETTİĞİ MAAŞININ YARISINDAN FAZLASINI ÇALDILAR

 

ASGARİ ÜCRET 25 BİN EMEKLİ MAAŞI 26 BİN OLMALI

 

GEÇİM YOKSA SEÇİM VAR

 

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, enflasyon rakamlarının açıklanmasından sonra 10 bin lira olan en düşük emekli aylığının 26 bin lira yapılması gerektiğini söyledi. CHP’li Sarı, “Unutmayın, geçim yoksa seçim var” dedi.

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, TBMM Genel Kurulunda konuştu. 10 bin lira olan en düşük emekli maaşı için yasal düzenleme hazırlığı yaptığını açıklayan AKP iktidarını uyaran CHP’li Serkan Sarı, “Emeklinin hak ettiği maaşının yarısından fazlasını çaldınız” diye konuştu.

CHP’li Serkan Sarı şunları söyledi:

“AKP iktidarı ‘Emeklimize zam yapacağız.’ diye yine sadaka verme hazırlığı içerisinde. Sokağın enflasyonu yüzde 120’ye dayanmışken, geçen yıla göre açlık sınırı yüzde 85, gıda enflasyonu ise yüzde 71,60’ken 10 bin lira olan en düşük emekli aylığını 12 bin 500 lira yapmak hangi vicdanın ürünüdür? 1,8 milyon emeklimize 2 bin 500 lirayı reva görüyorsunuz, emeklimizle alay ediyorsunuz. 2008’de ‘Reform yapıyorum.’ diye çıkardığınız yasayla emeklilerimizi açlık ve yoksulluk sınırının altında yaşamaya mahkum ettiniz. Eğer bu sözde reformunuz olmasaydı bugün en düşük emekli aylığı 26 bin lira olacaktı. Emeklinin hak ettiği maaşının yarısından fazlasını çaldınız. Uyarıyoruz, asgari ücreti en az 25 bin, en düşük emekli aylığını da 26 bin lira yapın. Unutmayın, geçim yoksa seçim var.”

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL