mehmet_ertas_insaat
Kültür-Sanat

AYVALIK “YAZA MERHABA SATRANÇ TURNUVASI” SONUÇLANDI

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’in açılış hamlesini yaptığı “Ayvalık Yaza Merhaba” Santranç Turnuvası İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

AYVALIK “YAZA MERHABA SATRANÇ TURNUVASI” SONUÇLANDI
kafkas_reklam yeliz

AYVALIK “YAZA MERHABA SATRANÇ TURNUVASI” SONUÇLANDI

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’in açılış hamlesini yaptığı “Ayvalık Yaza Merhaba” Santranç Turnuvası İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

AYVALIK “YAZA MERHABA SATRANÇ TURNUVASI” SONUÇLANDI (5)

Başkan Ergin; “Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen öğrencilerimize ev sahipliği yapmaktan çok mutluyuz. Satrancın toplumda yaygınlaştırılmasını, zamanı öldürmek değil zamanı kendi gelişimi için değerlendirmeye yarayacak bu oyunun yaygınlaşmasını arzu ediyoruz. Satranç ile biz kendimize, hayatımıza önemli değerler kattığımızı bilerek bu oyunu oynamamız ve bunu da yaygınlaştırmamız gerektiğine inanıyorum” dedi.

AYVALIK “YAZA MERHABA SATRANÇ TURNUVASI” SONUÇLANDI (8)

Ayvalık Satranç Spor Kulübü ile TSF Ayvalık İlçe Temsilciliği tarafından organize edilen “Yaza Merhaba Satranç Turnuvası” sona erdi. Ayvalık Belediyesi ve Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü’nün katkı verdiği turnuva 18- 19 Haziran 2022 tarihlerinde Ayvalık Belediyesi İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde yapıldı.

AYVALIK “YAZA MERHABA SATRANÇ TURNUVASI” SONUÇLANDI (1)

88 lisanslı sporcunun katıldığı turnuva 8 Yaş altı, 12 Yaş Altı, 14 Yaş Altı ve Açık olmak üzere dört ayrı kategoride gerçekleştirildi. İsviçre sistemiyle oynanan turnuvayı, Başhakem Acar Aktosun, İl Hakemi Feyzullah Akkent, İl Hakemi Nahil Filiz, İl Hakemi Ahmet Aksal ve Aday Hakem Âdem Seçkin Doğan’dan oluşan hakem heyeti yönetti. Ayvalık Yaza Merhaba Satranç Turnuvasının açılış hamlesini Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin gerçekleştirdi.

AYVALIK “YAZA MERHABA SATRANÇ TURNUVASI” SONUÇLANDI (2)

Turnuva sonunda yapılan ödül töreninde, dereceye giren sporcuların kupa ve madalyaları kulüp yönetimi tarafından verildi. Her kategoride ilk üçe giren sporculara ve en iyi kadın sporcuya kupa, ilk beşe giren sporculara ve en iyi kadın sporcuya madalya verildi.

AYVALIK “YAZA MERHABA SATRANÇ TURNUVASI” SONUÇLANDI (9)

Bu turnuvada özel olarak ayrıca; her kategorinin birincilerine Ayvalık’ta Satranç sporunun oluşmasını sağlayan ve Ayvalık Satranç Spor Kulubü kurucusu Ahmet Hamdi Dinler adına özel ödüller dağıtıldı. Açık kategori ve 14 yaş altı birincilerine bluetooth hoparlör, 10 yaş altı ve 8 yaş altı birincilerine bluetooth kulaklık verildi.

AYVALIK “YAZA MERHABA SATRANÇ TURNUVASI” SONUÇLANDI (10)

Ayvalık Satranç Kulübü olarak turnuvaları gelenekselleştirdiklerini, Balıkesir merkez ve komşu ilçelerin yanı sıra İzmir, Manisa, Çanakkale ve Muğla illerinden katılım sağlanmasına mutlu olduklarını belirten kulüp başkanı Nahil Filiz derece yapan sporcuları kutlayarak, katılan tüm sporculara, velilere ve antrenör öğretmenlere; Ayvalık Belediye başkanı Mesut Ergin’e ve çalışanlarına; Turnuva direktörü Özcan Özsoy’a katkılarından dolayı teşekkür etti.

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL