mehmet_ertas_insaat
Kültür-Sanat

AYVALIK’TA DENİZ SEVİYESİNDE TİYATRO FESTİVALİ SONA ERDİ

Ayvalık Deniz Seviyesinde Tiyatro Festivali, dolu dolu 4 günlük programın ardından müthiş bir final ile sona erdi.

AYVALIK’TA DENİZ SEVİYESİNDE TİYATRO FESTİVALİ SONA ERDİ
kafkas_reklam yeliz

AYVALIK’TA DENİZ SEVİYESİNDE TİYATRO FESTİVALİ SONA ERDİ

Ayvalık Deniz Seviyesinde Tiyatro Festivali, dolu dolu 4 günlük programın ardından müthiş bir final ile sona erdi.

AYVALIK’TA DENİZ SEVİYESİNDE TİYATRO FESTİVALİ SONA ERDİ (3)

Ayvalık Belediyesi’ne ait Büyükpark alanına kurulan stantlarda sokak sanatçıların gösterimleri ve ardından da, “Vahşet Tanrısı” isimli oyun sahne aldı. Ünlü oyuncular; Güven Kıraç, Binnur Kaya, Levent Ülgen ve Dolunay Soysert’in rol aldığı oyunda; Çocuklarının kavgalarının ardından orta yolu bulmak üzere bir araya gelen ebeveynlerin öyküsü eğlenceli bir dille konu edildi.

AYVALIK’TA DENİZ SEVİYESİNDE TİYATRO FESTİVALİ SONA ERDİ (2) AYVALIK’TA DENİZ SEVİYESİNDE TİYATRO FESTİVALİ SONA ERDİ (1)

Amfi tiyatroyu dolduran binlerce tiyatro severi kahkahaya boğan oyunun sonunda, usta sanatçılar dakikalarca ayakta alkışlandı.

AYVALIK’TA DENİZ SEVİYESİNDE TİYATRO FESTİVALİ SONA ERDİ (4) AYVALIK’TA DENİZ SEVİYESİNDE TİYATRO FESTİVALİ SONA ERDİ (5)

Oyunun ardından Dolu Kadehi Ters Tut grubunun verdiği konser ise genç müzikseverler tarafından yoğun ilgi gördü.

AYVALIK’TA DENİZ SEVİYESİNDE TİYATRO FESTİVALİ SONA ERDİ (6) AYVALIK’TA DENİZ SEVİYESİNDE TİYATRO FESTİVALİ SONA ERDİ (7)

Ayvalık’ta ilk kez düzenlenen Deniz Seviyesinde Tiyatro Festivali ile ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, festivalin önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini müjdeleyerek, “Çünkü gördük ki; festival programı kapsamında gerçekten Ayvalık’a yakışan etkinlikler oldu. Gün içerisinde atölyeler ve şehrin dört bir yanına yayılmış olan çocuk oyunları gösterilerinin yanı sıra akşamları amfi tiyatrodaki yetişkinlere yönelik tiyatro oyunları ve ünlü müzik gruplarının konserleriyle festival programı dolu doluydu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

AYVALIK’TA DENİZ SEVİYESİNDE TİYATRO FESTİVALİ SONA ERDİ (9) AYVALIK’TA DENİZ SEVİYESİNDE TİYATRO FESTİVALİ SONA ERDİ (8)

Festival süresince etkinlikleri takip eden ve bir oyunda da rol alan ünlü oyuncu Fırat Çelik de yaptığı açıklamada, “Gerçekten çok güzel bir festivalin sonuna geldik. Burada olmaktan gerçekten çok mutluyum. Çünkü çok güzel oyunlar seyrettik. Eğlenceyi ve kültür-sanatı, konserlerle birlikte buluşturmak harikaydı. Çocuklara yönelik oyunlar ve tiyatro atölyelerin var olması ise beni çok mutlu etti. Emeği geçen herkesi yürekten tebrik ediyorum. Gerçekten çok güzel bir festival oldu” diye konuştu.

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL