mehmet_ertas_insaat
Yaşam

AYVALIK’TA KAVŞAKLAR ARTIK DAHA YEŞİL

Ayvalık Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Sarımsaklı genelinde refüj ile kavşaklardaki iyileştirme ve yenileme çalışmalarını tamamladı.

AYVALIK’TA KAVŞAKLAR ARTIK DAHA YEŞİL
kafkas_reklam yeliz

AYVALIK’TA KAVŞAKLAR ARTIK DAHA YEŞİL

Ayvalık Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Sarımsaklı genelinde refüj ile kavşaklardaki iyileştirme ve yenileme çalışmalarını tamamladı. Sahil üç yol mevkisi başta olmak üzere Sarımsaklı geneline yayılan yeşillendirme çalışmalarıyla da egzoz gazlarının oluşturduğu karbon salınımı azalacak ve kavşaklar yeşil bir görüntüye kavuştu.

AYVALIK’TA KAVŞAKLAR ARTIK DAHA YEŞİL (9)

Kısa bir süre önce yapımı tamamlanan Armutçuk Sahil İtfaiye ve Kırlangıç Kavşakları’ndaki peyzaj çalışmalarından sonra ekipler, ara vermeden Sarımsaklı mevkisindeki kavşakları yeşillendirme çalışmalarına başladı.

Göz dolduran çalışmalarla Ayvalık daha da yeşil olurken, kent genelindeki bakım, onarım ve peyzaj çalışmalarına da aralıksız devam ediliyor.

AYVALIK’TA KAVŞAKLAR ARTIK DAHA YEŞİL (2)
Modern dokunuşlarla turizm sezonu öncesi kentin her noktasında göze hitap eden çalışmalar yapıldığını ifade eden Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Ayvalık’ın yaz aylarında en çok ziyaret edilen noktalarından biri olan Sarımsaklı sahilin ulaşım bağlantısını sağlayan kavşakta bakım, onarım ve peyzaj çalışmalarını gerçekleştirdik, sık kullanılan kavşağı yeşil ve doğal bir görüntüye kavuşturduk.

AYVALIK’TA KAVŞAKLAR ARTIK DAHA YEŞİL (3)

Bu çalışmada da diğer peyzaj çalışmalarında olduğu gibi Ayvalık’ın kültürünü yansıtan zeytin ağaçları ve bölge iklimine uygun çim ile bitki türleri seçilerek düzenlemeler yapıldı. Daha önce yapımı tamamlanan İtfaiye ve Kırlangıç akıllı kavşakları peyzajlarıyla da çok beğenilmişti. Bu kavşağımızı ve kentimizin farklı noktalarında birçok yeri de Ayvalık’a yakışır şekilde yeşille buluşturduk” dedi.

Bookmark and Share
YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL