mehmet_ertas_insaat
Güncel Spor Sürmanşet

AYVALIK’TAKIYASIYA REKABET OLACAK

Ayvalık Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kırsal Mahalleler Futbol Turnuvası Başlıyor

AYVALIK’TAKIYASIYA REKABET OLACAK
kafkas_reklam yeliz

Ayvalık Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kırsal Mahalleler Futbol Turnuvası Başlıyor

AYVALIK’TAKIYASIYA REKABET OLACAK

Ayvalık’ta 16 kırsal mahallenin 14’ünün yer alacağı turnuva Ayvalık Belediyesi Sarı Zeybek Spor Tesisleri’nde gerçekleşecek. 6 Ekim Çarşamba günü saat 20:00’de başlayacak turnuvanın ilk vuruşunu Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin yapacak.

KIYASIYA REKABET OLACAK (5) KIYASIYA REKABET OLACAK (10)

Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi’nde yapılan kura çekimine Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Ahmet Üzgeç, ASKF Körfez Temsilcisi Cemal Erhanoğlu, muhtarlar ve belediye daire amirleri katıldı.

KIYASIYA REKABET OLACAK (4)

ASKF Körfez Temsilcisi Cemal Erhanoğlu turnuva kurallarını açıkladı. Erhanoğlu ‘’Turnuvada maçlar 25’şer dakikadan iki devre olup, oyuncu değişikliği sınırlaması bulunmamakta. Turnuvada takımlar maçlarda sadece kendi kırsal mahallelerine kayıtlı oyuncu oynatabilecek. 4 grup lideri yarı finale yükselecek, ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı akşamı tüm kırsal mahalle muhtarlarının katılımıyla final maçı oynanacak. Herkese başarılar dilerim’’

KIYASIYA REKABET OLACAK (7) KIYASIYA REKABET OLACAK (9)

Sporun birlik ve beraberliği arttıran en önemli unsur olduğunu vurgulayan Başkan Mesut Ergin “Amacımız futbol sayesinde Ayvalık’ta kırsal mahallerimizle aramızda dostlukları da pekiştirmek ve bir yandan da futbol tutkunlarına güzel bir akşam yaşatmak.  Köy ziyaretlerimiz sırasında hemen hemen her köyde gençlerimiz bu taleplerini dile getirdiler. Bizde bu istekleri doğrultusunda geniş katılımlı turnuvayı planladık. Bize destek olan muhtarlarımıza, ASKF’ye ADD’ye teşekkür ediyorum. Bu turnuvayı geleneksel hale getirerek, kırsal mahallerimiz arasında bir sosyal faaliyet sunmak istiyoruz. ‘’ şeklinde konuştu.

KIYASIYA REKABET OLACAK (8)

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL