mehmet_ertas_insaat
Eğitim Yaşam

BALIKESİR İL BİRİNCİSİ REMZİ MOLVALIOĞLU’NDAN

Remzi Molvalıoğlu Ortaokulu’ndan LGS’de önemli başarı

BALIKESİR İL BİRİNCİSİ REMZİ MOLVALIOĞLU’NDAN
kafkas_reklam yeliz

BALIKESİR İL BİRİNCİSİ REMZİ MOLVALIOĞLU’NDAN

Remzi Molvalıoğlu Ortaokulu’ndan LGS’de önemli başarı

Remzi Molvalıoğlu Ortaokulu

Edremit Remzi Molvalıoğlu Ortaokulu geçtiğimiz günlerde açıklanan LGS’de önemli başarılara imza attı. Remzi Molvalıoğlu Ortaokulu 8/G sınıfı öğrencisi Mehmet Emin Varol Balıkesir İl Birinciliğini elde etti.

LGS_01 LGS_02 LGS_03

Ülke genelinde 1 milyon 236 bin 313 öğrencinin girdiği Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında sonuçlar geçtiğimiz gülerde açıklanmıştı. Edremit Remzi Molvalıoğlu Ortaokulu LGS’de önemli başarı elde etti. Henüz iki yıllık yeni bir okul olmasına rağmen il ve ilçe bazında elde ettiği dereceler ile 2022 LGS’ye damga vurdu.8/G sınıfı öğrencisi Mehmet Emin Varol, LGS’de gösterdiği üstün başarı ile 497.6649 puan alarak %0.02’lik dilime girip Balıkesir İl Birincisi oldu. Fatih İnce ise 492,55 puan alarak 0,08 dilime girip Edremit ilçe ikincisi oldu.

Remzi Molvalıoğlu Ortaokulu Balıkesir İl Birinciliği ve Edremit İlçe ikinciliğinin yanı sıra yüzde 0 ile 0,99’luk dilime 3 öğrenci, yüzde 1,00 ile 1,99’luk dilime 7 öğrenci, yüzde 2,00 ile 2,99’luk dilime 3 öğrenci yüzde 3,00 ile 3,99’luk dilime 2 öğrenci sokarak önemli bir başarıya imza attı.

Balıkesir İl Birincisi olan Mehmet Emin Varol, Edremit Şehit Mustafa Serin Fen Lisesi’ne, Edremit İlçe İkincisi olan Fatih İnce ise İzmir Fen Lisesi’ne yerleşti.

Remzi Molvalıoğlu Ortaokulu’ndan LGS 2022 yerleştirme sonuçlarına göre toplam 18 öğrenci Fen Lisesi’ne, 36 öğrenci ise sınav puanı ile öğrenci alan Anadolu Liselerine yerleşti.

Bookmark and Share
YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL