mehmet_ertas_insaat
Sağlık

BANDIRMA EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİNDE BİR İLK

Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, Kalp ritim bozukluklarının tanı ve tedavisinde kullanılan “Elektrofizyolojik Çalışma (EPS) ve Ablasyon” işlemi ilk kez gerçekleştirildi.

BANDIRMA EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİNDE BİR İLK
kafkas_reklam yeliz

BANDIRMA EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİNDE BİR İLK

Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, Kalp ritim bozukluklarının tanı ve tedavisinde kullanılan “Elektrofizyolojik Çalışma (EPS) ve Ablasyon” işlemi ilk kez gerçekleştirildi. Kardiyoloji Uzmanları Dr. Öğretim Üyesi Alkame AKGÜMÜŞ ve Dr. Öğretim Üyesi Ahmet BALUN tarafından toplam 14 hastaya başarı ile “EPS/Ablasyon” işlemi uygulandı.

BANDIRMA

Halk arasında “yakma işlemi” olarak da bilinen, kalpte oluşan ritim bozukluğunu tespit ederek tedavi edilmesini sağlayan işlem sonrası hastalar kısa sürede normal hayatlarına dönebilmektedir. Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesinde “EPS/Ablasyon” uygulamasının başlaması ile “ritim bozukluğu” sebebiyle yapılan hasta sevklerini de azaltılacaktır.

BANDIRMA 3

Anjiyo işlemiyle görsel olarak benzerlik taşıyan, ancak Anjiyo işleminden farklı bir çalışma sistemi olan “EPS/Ablasyon” uygulamasında, atar veya toplar damardan girerek Kalbe çeşitli kataterler göndererek kalp içersinde belirli noktalardan uyarılar ile hastanın yaşadığı ritm bozukluğu ortaya çıkarıldıktan sonra, çeşitli uyarı manevraları ile ritm bozukluğunun tipi tespit edilip, eğer uygun ise radyofrekans ile ritm bozukluğuna yol açan yollar veya noktalar ablasyon yaparak (yakarak) ortadan kaldırılmaktadır. Hastalanın, bilinci açık ve konuşarak uygulanan bu tedavi sonrası kısa sürede normal hayatına geri dönmektedir.

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL