mehmet_ertas_insaat
Yaşam

BAŞKAN MESUT ERGİN,

BAŞKAN MESUT ERGİN,
“HEDEFİMİZ ÇEVREYE SAYGILI BİR YAŞAM, DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ KUTLU OLSUN.”

BAŞKAN MESUT ERGİN,
kafkas_reklam yeliz

BAŞKAN MESUT ERGİN,
“HEDEFİMİZ ÇEVREYE SAYGILI BİR YAŞAM, DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ KUTLU OLSUN.”

default

5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Ayvalık Belediye Başkan Mesut Ergin, “22 adası, tabiat parkları, doğal güzellikleri, pırlanta kumsalları, birbirinden güzel koyları, kırmızı mercanlar gibi sualtı zenginlikleri, çam ormanları, zeytin ağaçları ve tarihi kent dokusuyla çok özel bir kent olan Ayvalık’ta hizmetlerimizde ve çalışmalarımızda çevreye saygılı bir yaşam sürdürüyoruz. Doğal yaşama zarar gelmemesi için titiz çalışıyoruz gözümüz gibi koruyoruz” dedi.

default

Dünyada toprak ve su gibi kaynakların çok hızlı bir şekilde tüketildiğine dikkat çeken Başkan Ergin, ciddi tehditler ile karşı karşıya kalmadan bugünden önlemlerin alınması gerektiğini söyledi.
Dört bir tarafı çam ormanları ve zeytin ağaçlarıyla çevrili olan Ayvalık’ın doğasına saygılı bir yaşamı hedef aldıklarını hatırlatan Başkan Ergin, “Kentimizi yönetirken çalışmalarımızda doğaya kesinlikle saygılı bir yaşama esas alıyoruz. İçecek suyumuz var, tabiat parklarımızdan gelen oksijenle soluyacağımız havamız da var. Köylerimizde yerel üreticilerimizin atalık tohumlarını değerlendirdikleri ve ürün aldıkları topraklarımız da var. Bugün bunlara sahip çıkmak gelecek kuşaklara aldığımız gibi emanet etmek boynumuzun borcudur. Bu değerler bir gün elimizden çıkarsa ne kenti yönetmenin ne bu kentte yaşamanın anlamı kalmaz” dedi.

default

İki yıldır yaşamı evlere hapseden pandeminin yanı sıra, dünyanın korkulu rüyası iklim krizi gibi çevresel felaketler nedeniyle insanların kendileriyle ve doğa ile yüzleşmek zorunda kaldığını dile getiren Başkan Ergin, “Yaşadıklarımızdan şu sonucu çıkardık. İki yıl boyunca kent olarak dimdik ayakta durduk, paylaştık, birbirimize destek verdik.

BAŞKAN MESUT ERGİN, “HEDEFİMİZ ÇEVREYE SAYGILI BİR YAŞAM, DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ KUTLU OLSUN (6)

Kent insanı olarak direndik. Bu direnci devam ettirmenin yolu da bundan sonra, doğa ile uyumlu, çevreye zarar vermeyen bir yaşam. Temiz hava solumak, denizlerimizi kirletmemek, zeytinimize sahip çıkmak, kumsallarımızı korumak, pırıl pırıl koylarımıza bir izmarit dahi attırmamak. Çevreye, doğaya saygılı bir yaşam. Her yıl göğsümüzü gere gere Dünya Çevre Günü’nü kutlayalım” diye konuştu.

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL