mehmet_ertas_insaat
Kültür-Sanat

BURHANİYE KİTAP FUARINA HAZIR

İlki 2019 yılında gerçekleştirilen Burhaniye Kitap Fuarı çalışmaları tamamlandı.

BURHANİYE KİTAP FUARINA HAZIR
kafkas_reklam yeliz

BURHANİYE KİTAP FUARINA HAZIR

İlki 2019 yılında gerçekleştirilen Burhaniye Kitap Fuarı çalışmaları tamamlandı.

broşür son (2)

Her yıl sanatseverler tarafından merakla beklenen ve bu yıl 3.’sü düzenlenen fuarın ana teması “Bin Yıllık Tarihten Bin yıllık Kitaba.”  27-31 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuar bu yılda beş gün boyunca sanata edebiyata yeni bir soluk getirecek. Açılışını CHP Genel Başkan Yardımcıları Ahmet Akın, Muharrem Erkek, Faik Öztrak, İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Şenol Sunat, milletvekilleri, yazar ve sanatçıların yapacağı fuar 27 Temmuz Çarşamba saat 18:30 da gerçekleştirilecek.

broşür son

ONUR KONUĞU “YAŞAR SEYMAN”
Kitap Fuarının Onur konuğu edebiyat dünyasının önemli kalemlerinden Yaşar Seyman. PEN Ankara temsilcisi , yazar Yaşar Seyman 3. Burhaniye Kitap Fuarında 5 gün boyunca okurlarıyla buluşacak. Onur konuğuna özel belgesel gösterimi ve ödül töreni fuarın son günü Ören Meydanı’nda yapılacak.

TİYATRO, SİNEMA, MÜZİK, EDEBİYAT…
Edebiyat dünyasından Ayşe Kulin, Ahmet Ümit, Ataol Behramoğlu, Buket Uzuner, Ahmet Telli, Şükrü Erbaş, Erendiz Atasü, Tuna Kiremitçi, Işık Öğütçü ve onlarca yazarın katılacağı fuarda katılımcılar söyleşi ve imza günleriyle kitap dostlarıyla birlikte olacak.

Bu yıl ayrıca açık hava sineması ile Öğretmenler Mahallesi Özgürlük Parkı’nda sinema gösterimi yapılacak. Hakikat Şeyh Bedrettin filminin oyuncu ve yapımcılarının söyleşileri ardından film gösterimi yapılacak. Ayrıca Neşeli Günler filminin yanı sıra sinema Eleştirmeni Atilla Dorsay’ın son kitabında anlattığı Yılmaz Güney’in Arkadaş filmi gösterilecek. Eş zamanlı olarak Ören Amfi Tiyatroda Bülent Parlak’ın “Bir Beyin Hikayesi”, Nazan Kesal’ın “Yaralarım Aşktandır” ve “Eşekler Karnavalı” adlı çocuk oyunu sergilenecek. Ayrıca Tuna Kiremitçi, Paul Dwyer, Nurdan İpek, Erdal Bayrakoğlu ve Muzaffer Özdemir çeşitli İskele, Öğretmenler Mahallesi, Ören’de dinletiler sunacak. Gençler için ise Ören plajda OZBİ konseri olacak.

DEVECİLER “BU YIL DA BEŞ GÜN SANATLA SOLUKLANACAĞIZ.”
Fuar çalışmaları hakkında bilgi veren Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, “Geçtiğimiz yıl 60 bin sanatseveri ağırladık. Bu yıl hedefimiz 100 bin sanatseveri sanatla buluşturmak. Her yıl daha geniş kitlelere ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” diye konuştu.

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL