mehmet_ertas_insaat
Yaşam

BURHANİYE’DE 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ

19 Ekim Muhtarlar Günü Burhaniye’de kutlandı. 2015 yılında alınan kararla her yıl kutlanmaya başlanan 19 Ekim Muhtarlar günü kutlamaları Burhaniye Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen çelenk koyma töreniyle başladı.

BURHANİYE’DE 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ
kafkas_reklam yeliz

19 Ekim Muhtarlar Günü Burhaniye’de kutlandı.

Muhtarlar Günü

2015 yılında alınan kararla her yıl kutlanmaya başlanan 19 Ekim Muhtarlar günü kutlamaları Burhaniye Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen çelenk koyma töreniyle başladı.

BURHANİYE’DE 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ (3)

Törene Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Garnizon Komutanı Topçu Binbaşı Mustafa Kıraç, Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, İlçe Jandarma Komutanı J. Yzb. Burak Alim Çelik, protokol üyeleri, muhtarlar, daire müdürleri ve Burhaniye halkı katıldı.

BURHANİYE’DE 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ (4)

Atatürk anıtına konulan çelengin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Sonrasında günün anlam ve önemine dair konuşmalar yapıldı.

BURHANİYE’DE 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ (6)

Muhtarlar adına Kocacami Mahallesi Muhtarı Yalçın Kocabey yaptığı konuşma da, “Örgütlenmiş toplumların sorunları kolay çözülür; bizim de sorunlarımızın kolay çözümleneceğine inancımız tam, muhtarlar elinde olan yetkiler doğrultusunda Kaymakamlık ve Belediye ile birlikte mahallesindeki sıkıntıların üstesinden gelecektir. Bizler mührümüzün gücünün farkında olup buna yakışır şekilde hareket etmeliyiz” dedi. Muhtar Kocabey, konuşmasını emeği geçen herkese teşekkür ederek sonlandırdı.

Resmi törenin ardından muhtarlar Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’i makamında ziyaret ettiler .

MUHTARLARLA ÖĞLE YEMEĞİ
Tören sonrasında Burhaniye Belediyesi tarafından özel bir yemek düzenlendi. Yemeğe törene katılan protokol , 38 mahalle muhtarı, Belediye Meclis Üyeleri ve Daire Müdürleri katıldı.

Burhaniye Belediyesi işletmesi olan Blue Port Hotel’de düzenlenen yemekte konuşan Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, “ 19 Ekim Muhtarlar Günü’nde demokrasinin temel taşı olan yerel yönetimlerin önemli paydaşlarından muhtarlarımızla bir araya gelmekten ve bu özel günü kutluyor olmaktan dolayı mutluyuz. Bu önemli günün 2015’ten beri kutlanıyor olması geç kalınmış bir karardır; belediyemiz muhtarlarımızla her zaman irtibat halindedir; mahallerimizdeki sorunların çözümü ve vatandaşlarımızın talep ve şikayetleri noktasında daire müdürlerimizle birlikte muhtarlarımızla iletişim halinde çözümler üretmekteyiz. ” dedi.

Yemeğin ardından Mahalle Muhtarlarına günün anlamına binaen hediyeler sunuldu.

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL