mehmet_ertas_insaat
Kültür-Sanat Manşet

BURHANİYE’DE CUMHURİYET’İN 98.YIL KUTLAMASI

Burhaniye, Cumhuriyet’in 98’inci yılını birbirinden renkli etkinliklerle kutlamaya hazırlanıyor. Burhaniye Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için hazırladığı iki günlük programda, resmi törenlerin yanı sıra konser ve sergi gibi bir dizi..

BURHANİYE’DE CUMHURİYET’İN 98.YIL KUTLAMASI
kafkas_reklam yeliz

Burhaniye, Cumhuriyet’in 98’inci yılını birbirinden renkli etkinliklerle kutlamaya hazırlanıyor.

BURHANİYE’DE CUMHURİYET’İN 98.YIL KUTLAMASI (6)

Burhaniye Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için hazırladığı iki günlük programda, resmi törenlerin yanı sıra konser ve sergi gibi bir dizi etkinlik düzenlenecek.

BURHANİYE’DE CUMHURİYET’İN 98.YIL KUTLAMASI (2) BURHANİYE’DE CUMHURİYET’İN 98.YIL KUTLAMASI (3)

Bu kapsamda Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerce ilçe genelinde esnafa türk bayrağı dağıtımı yapılacak. Burhaniye bayraklarla süslenirken; Kuvva-i Milliye Kültür Müzesi’nde “Burhaniye’de Cumhuriyet” temalı fotoğraf sergisi Bayram haftası boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak.

BURHANİYE’DE CUMHURİYET’İN 98.YIL KUTLAMASI (4)

“ÖNCE RESMİ TÖREN”
28 Ekim günü 13.00’da Burhaniye Cumhuriyet Meydanında Atatürk anıtına Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve Garnizon Komutanlığı tarafından çelenk bırakılmasıyla başlayacak kutlamalar, akşam düzenlenecek ve saat 20:00’da Türkü Akbayram konseri ile devam edecek.

29 Ekim günü sabah saat 09.45’de Kaymakamlık binasında ilçe protokolü tarafından tören düzenlenecek. Protokol daha sonra Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek törenlere katılacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra, İlçe Kaymakamı İlyas Memiş günün anlam ve önemine yönelik konuşma yapacak. Konuşma sonrasında tören katılımcılarına sunulacak halk oyunları gösterisi ve bando eşliğinde resmi geçit töreni düzenlenecek. Tören sonrası Belediye hoparlörlerinden Atatürk’ün sevdiği şarkılar, marşlarla, kahramanlık şiirleri ve türküleri yayınlanacak.

BURHANİYE’DE CUMHURİYET’İN 98.YIL KUTLAMASI (5)

Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında 29 Ekim 2021 Cuma günü saat:19.15’de Eski kütüphane önünden Cumhuriyet Meydanı’na “Cumhuriyet Yürüyüşü- Fener Alayı” gerçekleştirilecek. Fener alayının ardından Cumhuriyet Meydanı’nda halk oyunları gösterisi yapılacak.

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL