mehmet_ertas_insaat
Siyaset Yaşam

CHP Edremit İlçe Başkanından Cumhur İttifakı Temsilcilerine Hodri Meydan

Bildiğiniz üzere uzun bir süredir Edremit’te düzenlemiş olduğumuz veya katıldığımız her etkinlikten sonra AKP-MHP bloğunun hem temsilcileri hem de satılmış trolleri,sahte hesaplar üzerinden partimize ve partimizin seçilmişlerine saldırıyorlar.

CHP Edremit İlçe Başkanından Cumhur İttifakı Temsilcilerine Hodri Meydan
kafkas_reklam yeliz

CHP Edremit İlçe Başkanından Cumhur İttifakı Temsilcilerine Hodri Meydan

Bildiğiniz üzere uzun bir süredir Edremit’te düzenlemiş olduğumuz veya katıldığımız her etkinlikten sonra AKP-MHP bloğunun hem temsilcileri hem de satılmış trolleri,sahte hesaplar üzerinden partimize ve partimizin seçilmişlerine saldırıyorlar.

DENİZ ONUR ÖZCAN

Bugüne kadar bu saldırıları çok ciddiye almadık ve cevap vererek polemiğe girme gereği duymadık. Ancak geçtiğimiz günlerde Edremit Belediyemiz tarafından düzenlenen ve birçok Aydın, Yazar, Sanatçı, Milletvekillerimizin, Belediye Başkanlarımızın ve Meclis Üyelerimizin katılmış olduğu Kitap Fuarında ifade ettiği düşüncelerinden dolayı kendilerine davalar açılmış ve gözdağı vermek isteyerek antidemokratik tavırlarını göstermişlerdir. Daha sonra son olarak Altınoluk Amfi Tiyatro’ da düzenlenen ve Önceki Dönem Hatay Milletvekilimiz de olan Sanatçı Hilmi Yarayıcı ve İlkay Akkaya konserinden sonra kendilerine teşekkür ederek çiçek vermemizin ardından yine aynı odaklar mesnetsiz itham ve iddialarla bize saldırmaya devam etmişlerdir. Mesnetsiz bu iddia ve ithamlarını burada tekrardan anarak kendi siyasal duruşumuzu da, bu basın açıklamamızı da kirletmek istemem.Bizi ve sanatçı dostlarımızı terörle ilişkilendirerek, kendi kirli siyasetlerine alan açmak isteyenlere buradan seslenmek istiyorum.

  • Bizi terörle ilişkilendirecek, bize kimin terörist olup olmadığını öğretecek en son kişiler sizlersiniz. Sizler ilk önce çözüm süreci adı altında sınırlarımızı yolgeçen hanına çevirdiniz. Ardından emperyalizmin Ortadoğu’da kurduğu savaş düzenine maşa olup başkalarının çıkarları için nice vatan evladının şehit olmasına sebep oldunuz. Utanmadan şehitlerimizin bayrağa sarılı tabutlarını siyasi şovlarınıza alet ettiniz. Siz bunların hesabını vereceksiniz.
  • Ne istedilerse verdik dediğiniz FETÖ’yle beraber kol kola yürüdüğünüz dönemde belli gruplar tarafından Üniversite sınav soruları çalındı.Bu sayede Ülkemiz gençlerinin geleceği sizler sayesinde karartıldı. Çok uzağa gitmeye gerek yok, çok kısa bir süre önce KPSS sınav soruları yine çalındı, önce inkar edip sonra yakalandığınız için sınavı iptal etmek zorunda kaldınız. İşte bu yüzden hayatını zindan ettiğiniz gençlerin, atanamadığı için canına kıyan öğretmelerin de hesabını vereceksiniz.
  • Bizler Atatürk’ün partisinin neferleri olarak Cumhuriyetin bütün kazanımlarına sahip çıkarak mücadele verirken, sizler bu kazanımların hepsinin yağmalanmasına sessiz kalarak destek verdiniz. Talan edip halkımızın elinden zorla aldığınız her şeyin hesabını da vereceksiniz.
  • Arka bahçeniz haline getirdiğiniz gerici vakıfların, tarikatların yurtlarında onlarca çocuğa tecavüz edildi, onlarca çocuk yanarak öldü. Üniversite çağında gençler gördükleri baskı yüzünden intihar etti. Yine sizler sessiz kalarak bu suçlara ortak oldunuz. Bir kereden bir şey olmaz diyerek tacizi, tecavüzü, ölümleri meşrulaştırdınız. Bu yaşanılanların hepsinin hesabını vereceksiniz.
    • Yüz yıllık devletimizi mafya liderlerinin diline düşürdünüz. Her gün Vekillerinize, danışmanlarınıza, bürokratlarınıza ve beslediğiniz iş adamlarınıza yönelik her türlü çirkin iddialar karşısında tek bir kelam etmediniz, edemediniz. Sessiz sedasız şekilde aflarını istediler. Ancak bilinsin ki aflarını istemesi onları kurtaramayacak. Yarattığınız bu çete düzeninin hesabını vereceksiniz.
  • Soma’ da 301 madenci katledildi. Yetmedi maden şehidinin yakınlarını yerlerde tekmelediniz. O da yetmedi tekmeyi atanı ataşe yaptınız. Ant olsun o tekmeyi asla unutmayacağız. O tekmenin de hesabını vereceksiniz.
  • Siz değil misiniz Türkiye’nin ırmaklarının akışına ölmek isteyen?
    Ülkemizin nehirleri HES’lerle katledilirken, Kaz Dağları yabancı maden şirketlerinin talanına uğrarken neredeydiniz? Artık akmayacak olan nehirlerin, yeşermeyecek olan ormanların da hesabını vereceksiniz.

-Sayenizde halkımız eğlence anlayışı ve özgürlükler konusunda son dönemde hiç olmadığı kadar baskıyla karşı karşıya kalmıştır. Sadece son 4 ayda bölgemizde de her yıl düzenlenen zeytinli Rock festivali, kazdağı Ekoloji Festivali dahil olmak üzere toplam 14 festival ve konser vali veya kaymakam kararlarıyla çesitli bahanelerle ve gerekçelerle iptal edildi. AKP Hükümeti ülkeyi karanlığa gömmek istemektedir ancak o karanlıkta ilk kaybolacak kendileridir. Şunu temin ederizki bu festivaller ve konserler yine yapılacak ve biz yine orda olacağız.

Sizlerin suçları, günahları saymakla bitmez. Hepsinin hesabını vereceksiniz. Hesap verip öyle gideceksiniz.

Bizim, Cumhuriyet Halk Partisinin teröre de terör sevicilere de karşı duruşu bellidir. Kendi dünyanızda yarattığınız ütopyanıza insanları dahil etmeye çalışarak siyasi rant elde edemezsiniz.

AKP ve MHP’nin Edremit’teki Sayın temsilcileri sakın bu güzel ve kadim ilçenin huzurunu kaçırmaya çalışmayın. İnsanları sürekli birbirine düşürerek ancak siyasi büyüklerinizin gemisine su taşımış olursunuz. Siz bugün varsınız ve yarın olmayacaksınız. En azından sizleri bir A4 kağıdı ile görevden aldıklarında, sokağa çıkıp selam verdiğiniz insanlara karşı bir saygınlığınız olsun.

Beyefendilerin tuzu kuru olduğu için anlamayabilirler ancak bu memleketin insanları evlerine ekmek götüremiyor. 20 yıllık talan düzeninin sonunda insanları açlığa ve sefalete sürükleyen böylesine pervasız bir iktidarın yöneticilerinden de zaten başka bir açıklama beklemek saşırtıcı olurdu. Döviz almış başını gitmiş keza benzin motorin aynı şekilde ve daha dün gece Doğalgaz ve Elektriğe yüzde 20 ile 50 arasında değişen zamlar yapıldı.

İnsanların alım gücü diye bir durumları kalmamışken ,memleketi yönetenlerin buna bir çözümü yok. Ülke ekonomisini yönetemeyen, çözüm bulamayan iktidar gidicidir ve gidici olduğunu bildiği için can havliyle sağa sola saldırmaktadır. Ancak bunlar beyhude çabalardır. Buradan bir kez daha sesleniyoruz sandığı halkın önüne getirin, sandık gelecek zam arsızı hükümetiniz gidecek.

Biz sizlerle aynı gemide değiliz..Sizler saltanat gemisinde lüks ve ihtişam içindeyken, bizler ise hala, kurtuluş mücadelesinde  1919’da Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının istanbul’dan Samsun’a hareket ettiği Bandırma vapurundayız. Ancak şunu ifade edelim ki sizin içinde olduğunuz gemi her gün su almaya devam etmekte ve batmaktadır.

Bir ülke düşünün ki hükümetin açıkladığı aylık 450 TL’lik yardıma tam 4 milyon insan başvuruyor. Bu ülkede milyonlarca insan aylık 450 TL’ye muhtaç bırakılmış durumda. Sadece bu durum bile utanmaları için yeterli ancak kendilerinde utanma duygusu olduğunu da  zannetmiyorum.

Ben CHP Edremit İlçe Başkanı Deniz Onur Özcan olarak içimin son derece rahat olduğunu ifade etmek isterim. Söz konusu ucube söylemlerin bizim lügatımızda zaten bir yeri yok. Kitap Fuarı ile başlayan ve Konser ile devam eden etkinlikleri sabote etme çabası tam manasıyla siyaset üretememenin acizliğidir.

Bu ifadelerimin ötesinde eğer bir argümanları var ise AKP ve MHP yöneticileriyle yüzleşmeye hazırım. Gelin, sizin istediğiniz bir mecrada ilçemizin ve ülkemizin sorunlarını tartışalım. Eğer yüreğiniz var ise, söylediklerinizde samimi iseniz buyrun HODRİ MEYDAN!

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL