mehmet_ertas_insaat
Siyaset

CHP SU ZAMMINI YARGIYA TAŞIDI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), BASKİ tarafından yapılan su zamlarına karşı tepkilerini daha keskin gösterebilmek için konuyu yargıya taşıdı.

CHP SU ZAMMINI YARGIYA TAŞIDI
kafkas_reklam yeliz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), BASKİ tarafından yapılan su zamlarına karşı tepkilerini daha keskin gösterebilmek için konuyu yargıya taşıdı. CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, Balıkesir İdare Mahkemesine konu ile ilgili dava açtıkları duyurdu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, dün parti binasında yaptığı basın toplantısıyla su faturalarına yapılan son zamları sert bir dille eleştirdi. Kent merkezinde en düşük zam oranının yüzde 10 olduğunu hatırlatan Başkan Sarı, kırsaldaki zam oranlarının daha fazla olduğuna dikkat çekti. Suyun bir hak olduğunu hatırlatan Başkan Sarı, özetle şunları dile getirdi: “Bugün su faturalarına getirilen zamlar için 3’üncü basın açıklamamızı yapıyoruz. Geçtiğimiz basın açıklamalarında Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a bu konuyla ilgili çağrıda bulunmuştuk ve bu çağrımız tarifelerin iptal edilmesi yönündeydi vatandaşa yapılan bu zamların durdurulması ve vazgeçilmesi gerektiği konusunda çağrıda bulunduk. Ancak ne yazık ki diyaloğa ve iletişime kapalı olan ve halkın çağrılara kapalı olan, ben yaptım oldu anlayışı ile hareket eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve yöneticileri, bürokratları bu çağrımıza cevap vermediler ve bizde bugün mahkeme ile bu çağrımızı resmi boyuta taşımış olduk. Balıkesir İdare Mahkemesine açmış olduğumuz dava ile yürütmenin durdurulması ve alınan kararın iptal edilmesi konusunda açık çağrımızı ortaya koyduk” dedi.

 

“DUR DEMEKTEN VAZGEÇMEYECEĞİZ”
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından su faturalarına yapılan zamların çok yüksek olduğu ve en düşük yapılan zammın yüzde 10 olduğunu belirterek bu duruma karşı çıktıklarını söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı; “Balıkesir Büyükşehir belediyesinin panolarda da görüldüğü üzere kırsal konutlarda, birinci ve ikinci bölge konutlarda ne tarz zamlar olduğu, fiili rakamların faturalara yansıyan rakamların açık ve seçik bir şekilde ortadadır. Biz istiyoruz ki vatandaşla dalga geçmesinler bu kenti yönetenler vatandaşa, halka ve bizlere saygı göstermeleri gerekiyor. Burada bir gerçekle karşı karşıyayız oda faturalara yapılan fahiş zam. Birinci bölge kırsal fatura tarifelerinde yüzde 324 oranında bir zam var bunların hesaplamaları açıktır. Şehir merkezlerine su faturalarına en düşük tarifiyle bile yüzde 10 zam gelmiş vaziyette.  Balıkesir’de ki su tarifelerimiz her ay zamlanıyor yaklaşık olarak yüzde bir birbuçuğa yakın her ay zam oluyor. Buna rağmen geçtiğimiz senelerde de suyla ilgili hizmet üretmekte güçlük çektiklerini, BASKİ’yi batırdıklarını, alt yapı sorunlarını çözemediklerini gerekçesiyle su faturalarına zam yapılmıştı. Bugün yine 10 binlerce vatandaşımızı etkileyen bir zamla da karşı karşıyayız. Kırsal nüfusumuz azalırken yine su yetiştirmekte güçlük çekiliyor ancak zam yapılmaktan yine de vazgeçilmiyor. Onlar vazgeçmedikçe bizde bu zamlara dur demekten vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu.

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL