mehmet_ertas_insaat
Kültür-Sanat Manşet

CUMHURİYET COŞKUSU TÜRKÜ AKBAYRAM KONSERİ İLE BAŞLADI

Burhaniye, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri 28 Ekim akşamı Burhaniye Belediyesinin organize ettiği Türkü Akbayram konseri ile başladı

CUMHURİYET COŞKUSU TÜRKÜ AKBAYRAM KONSERİ İLE BAŞLADI
kafkas_reklam yeliz

Burhaniye, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri 28 Ekim akşamı Burhaniye Belediyesinin organize ettiği Türkü Akbayram konseri ile başladı.

Türkü Akbayram
Gündüz Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na Çelenk koyma töreninin ardından akşam, Burhaniye Cumhuriyet Meydanı’nda  gerçekleştirilen Türkü Akbayram konserinde soğuk havaya rağmen 7’den 70’e yüzlerce insan meydanda toplandı. Konser alanında Zabıta Müdürlüğünce bayrak dağıtımı yapılırken, hep bir ağızdan özgürlük şarkıları söylendi.

Sanatçı Türkü Akbayram Atatürk’ün sevdiği türküleri ve sevilen şarkıları güçlü sesiyle yorumladı. Büyük beğeni alan Akbayram’a halkın da hep bir ağızdan  eşlik ettiği konserde keyifli anlar yaşandı.

Teşekkür Plaketini takdim etmek üzere sahneye çıkan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler,  “Cumhuriyet 98 yıl önce Atatürk ve silah arkadaşları tarafından yakılan bir meşaledir, Cumhuriyet aydınlığın gerçek yüzüdür, Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir; Cumhuriyet Sütçü İmamların, Hasan Tahsinlerin, Ali Çetinkayaların sesidir. Biz bu esere canımız kanımız pahasına sahip çıkacağız, ilelebet savunacağız” diyerek Türkü Akbayram’a teşekkür plaketi ve çiçek takdim etti.
Konserin sonunda babası Edip Akbayram’ın geleneğini devam ettiren Türkü Akbayram, “Dostluk için, barış için, kardeşlik için bu topraklarda yaşamış Sabahattin Ali’nin sözleriyle aldırma gönül” diyerek, konserini sonlandırdı

 

Bookmark and Share
YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL