mehmet_ertas_insaat
Ekonomi

ERDOĞAN’IN İNDİRİM ÇAĞRISI KISA SÜRDÜ

ERDOĞAN’IN İNDİRİM ÇAĞRISI KISA SÜRDÜ: AK PARTİLİ BALIKESİR BELEDİYESİNDEN SUYA YÜZDE 60 ZAM

ERDOĞAN’IN İNDİRİM ÇAĞRISI KISA SÜRDÜ
kafkas_reklam yeliz

ERDOĞAN’IN İNDİRİM ÇAĞRISI KISA SÜRDÜ: AK PARTİLİ BALIKESİR BELEDİYESİNDEN SUYA YÜZDE 60 ZAM

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AHMET AKIN BALIKESİR’DE SU ZAMMINA TEPKİ
BELEDİYENİN BORÇLARINI BALIKESİRLİLERE ÖDETMEK İSTİYORLAR
SUYA ZAM KARARI GERİ ÇEKİLMELİ

CHP_1843
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, CHP Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Şubat ayında AKP’li belediyelere su faturalarında indirim yapmaları konusunda talimat vermişti. Erdoğan’ın talimatının üzerinden 3 ay geçmesinin ardından Balıkesir Büyükşehir Belediyesi suya yüzde 40 ile yüzde 60’lık değişen oranlarda zam yaptı.
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, AK Parti iktidarının yanlış ekonomi politikaları nedeniyle yaşanan ekonomik buhranın vatandaşlar için dayanılmaz bir noktaya geldiğini söyledi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde CHP, İYİ Parti ve Bağımsız Meclis üyelerinin bütün itirazlarına, eleştirilerine ve red oyu vermelerine rağmen AKP ve MHP’nin oylarıyla, kırsal sulama su fiyatlarına yüzde 40, mesken ve işyerlerine yüzde 60 oranında zam yapıldığını belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, AK Partinin yanlış yönetimi ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin ve BASKİ’nin milyarlarca lira borcunun Balıkesirlilere ödettirilmek istendiğini ifade etti.

CHP_1722
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, CHP Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın şu değerlendirmelerde bulundu:
“Belediyenin ve BASKİ’nin borçları suya zam olarak vatandaşın faturalarına yansıtıldı. İyi polis kötü polisi oynayan bir iktidar var. Erdoğan ‘indirim’ diyor AK Partili belediyeler bindirim yapıyor. Son örnek Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin suya yaptığı zamdır. ‘AK Parti iktidarı yaparsa zam yapar’ diye boşuna demiyoruz. İktidarın zamları zulme dönüştü. Vatandaşlarımıza ‘rahat bir nefes aldıracağız’ diyenler Balıkesir’e dönüp bir baksınlar. Bu zam kararı derhal geri çekilmeli”.
Erdoğan o dönemde yaptığı açıklamada şunları söylemişti:
“AK Partili belediyelerin olduğu yerde en az yüzde 7 indirim yapmak suretiyle vatandaşımızı su parasında rahatlatacaklar. Bizimki lafta kalmaz. Tüm belediyelerimiz bu adımı atmak suretiyle ana muhalefete, yavrularına hepsine buradan sinyali veriyoruz. Seçim döneminin dışında biz bugün bu açıklamayı yapıyoruz, süratle arkadaşlarımız meclislerinden bunu geçirmek suretiyle vatandaşımızı rahatlatacaklar”

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL