mehmet_ertas_insaat
Levent Mercan Manşet Siyaset

HAZRETİ YÜCEL VE HAVARİLERİ

Bugün sizlere Balıkesir’de Hazreti Yücel ve havarilerinin hikayesini anlatacağım.

Merak etmeyin hikayemizi uzun tutmaya niyetim yok.

HAZRETİ YÜCEL VE HAVARİLERİ
kafkas_reklam yeliz

Bugün sizlere Balıkesir’de Hazreti Yücel ve havarilerinin hikayesini anlatacağım.

Merak etmeyin hikayemizi uzun tutmaya niyetim yok.

hazreti_yücel

KİMDİR HAZRETİ YÜCEL..?
Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan’a meydan okumaya kalkan Edip Uğur’un prensi olarak siyaset arenasında yer bulmuştur. Hakkında nice rivayet olsa da işimiz masal anlatmak olmadığı için hemen hikayemize girelim.

KARESİ BELEDİYESİNİ GIRTLAĞINA KADAR BORÇ İÇİNDE BIRAKTI
Büyükşehir yasasıyla hepinizin bildiği gibi sıfırdan kuruldu Karesi Belediyesi. Karesi Belediyesi yeni kurulmuş belediye olduğu için kuruş borcu olmadan kuruldu. Lakin Yücel Yılmaz ticari zeka ve başarısını Karesi Belediyesini yönetirken gösteremedi ve Karesi Belediyesi yaklaşık 180 Trilyon gibi bir rakam borç ile Dinçer Orkan’ın kucağına bırakıldı. Karesi’yi öyle zor durumda bıraktı ki; akıllara zarar. Mesela büyükşehir seçimlerine 1 hafta kala çekilen 6 trilyon ile Karesi’ye hangi yatırımı yaptı sorusuna cevap verebilen sorumlu ya da sorumsuz tek bir siyasetçiye rastlanamadı.

KAMYONCU YASİNİN KONTROLSÜZ YÜKSELİŞİ
Yücel Yılmaz’ın Karesi’de en yakın ismi oldu. Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Yücel Yılmaz’ın Türkiye’de emsali olmayan şekilde, başkan vekili sıfatı ile yetkilendirilip donatıldı. Kamuoyunda çevresinde adı en sık geçenlerin uyuşturucu, silah, yaralama vs işlerle anılıyor olması, endişeleri de beraberinde bugünlere kadar getirdi. Kendisine en yakın konumda durduğu bilinen bazı çalışanların sosyal medyada ona buna atar gider yapıp paylaşımlarda bulunması, ardından paylaşımları lastikli don misali kaldırması da kimsenin dikkatinden kaçmadı. En son Edremit Altınkum’da 379 dönüm arsanın hazineden büyükşehir belediyesine geçmesiyle, Balıkesir’de dillerde hiç telafuz bile edilememiş rant rakamları konuşulur oldu. Hatta öyle gündeme geldi ki, şehirde yayın faaliyeti devam eden bir gazetede, hazineden gelen arsanın toprak satış rakamı için katrilyon ifadesi bile yapıldı. Yasin Sagay ve Yücel Yılmaz ikilisinin kamuoyunda en çok dikkat çeken özelliklerinin arasında, şahsi mal varlıklarının artıyor olması dikkat çekerken, Yücel’in Narlı’da trilyonlarla ifade edilen villalar ve beachclup aldığı herkesin dilinde. Yasin Sagay’ın da geçmişte nakliyecilik olan işinde kamyonların yenilendiği ve yeni kamyonların alındığı neredeyse her sokak başında alenen konuşulan konu oldu. Oysa bireysel yakaladıkları başarının nedeni anlaşılamayan şekilde büyükşehir belediye yönetimine yansımamış olması da, toplum nazarında manidar değerlendirmelerle anıldı.

YÜCEL YILMAZ’IN DUYGUSAL IŞIĞINDAN POZİTİF ENERJİ ALAN HAVARİLERİ
Aslında sizler bu kişileri iyi tanıyorsunuz. Herkesin geçmişte yaptığı şantaj yayınlarından aldığı cezalar yüzünden hapishaneye giren Emin Boldan ile başlayalım havarileri anlatmaya.

EMİN BOLDAN
emin_boldanMazisini Balıkesir’de cümle alem biliyor. Psikolojik sorunları mı var bilemeyiz lakin sürekli kendini üstün göstermek gibi bir ego ile yaşamını sürdürmeye çalıştığını, bunun içinde Yücel Yılmaz’ın ve Yasin Sagay’ın duygusal enerjisi ile aydınlandığını biliyoruz. Nitekim geçmişte Zekai Kafaoğlu’ndan alamadığı o duygusal enerji sebebiyle neden fatura kesemediğinin isyanını kendisi beyan etmişti yayınlarında. Muhtemel odur ki; cezaevinden çıktıktan sonra Yücel Yılmaz’ın müthiş enerjisi ve duygusal enerjisi ile Emin Boldan’ın keyfi yerine geliverdi. Bir de cezaevinden pandemi sebebiyle tahliye olduktan sonra, sokağa çıkma yasağı olduğu dönemde Yücel Yılmaz’ın Emin Boldan’ı mekanın sahibi statüsüyle ağırlamış olması ciddi tepkilere de neden olmuştu. Çünkü, pandemi nedeniyle hiçbir şekilde basın mensupları ile bir araya gelmeyen Yücel Yılmaz’ın, Emin Boldan’ı maskesiz ağırlamış olması, aralarındaki duygusal enerjiden kaynaklı olduğu yorumlarına da sebep oldu. Yücel Yılmaz’ın duygusal enerjisini bol bol sunduğu, sunarken cömert olduğuna dair öne sürülen iddialar sayesinde, aldığı duygusal enerji ile Yücel Yılmaz’ın havarisi gibi sürekli savunucu kesiliyor olması da son derece manidar durum oluşturmaya devam etmekte. Kamuoyu duygusal enerji aktarımını yakından takip ediyor olsa gerek ki; Balıkesirspor’a seçim döneminde bol keseden vaatler veren, hatta şampiyonluk bile vaad eden Yücel Yılmaz’a taraftarlar toplu halde paralar nerede diye avazı çıktığı kadar bağırarak tepkisini ifade etti. Oysa Yücel Yılmaz’ın Balıkesirspor için elini cebine atmadığı, Eskişehirspor’a verdiği sponsor desteği bile yönettiği şehrin takımına çok gördüğü alenen konuşulur oldu. Taraftarlar öyle tepkiler gösterdi ki; hepsinin ortak tepkisi sandıkta görüşeceğiz yönündeydi. AK Parti Genel Merkezi Yücel Yılmaz’ı uyardı mı bilemeyiz lakin Yücel Yılmaz’ın duygusal enerjisini Emin Boldan’a verirken gösterdiği konusu, yarın gelecek olan sandıkta hem Yücel Yılmaz’ın siyasi hayatını hem de Ak Parti’nin Balıkesir’deki geleceğini kesinlikle olumsuz etkileyeceğini öngörüyor olmamız kimseye sürpriz gelmemekte.

SİDİKLİ CEMİLE
sidikli_cemile_1Balıkesir’de fetönün kripto operasyonlarının gerçekleştirildiği bu sahte hesap, geçtiğimiz aylarda önce Balıkesirspor Kulüp Başkanı Özgür Yılmaz tarafından deşifre edildi. Akabinde Gazeteci Levent Özenç ve bizzat ben süreci irdeledik. Deşifrede fetö kripto hesabın tasmasını tutanın Yücel Yılmaz’ın Basın Daire Başkanı Taner Korkmaz olduğu açıkça belirtilmiş ve şu ana kadar Balıkesir Halkına çıkıp konu inkar bile edilememişti. Bu sebeple sidikli cemile olarak bilinen kripto fetö hesabının tasmalı bir hesap olduğu netleşmişti. Çünkü halkımız sükut ikrardan gelir sözünün manasını çok iyi bilmektedir. An itibariyle bile deşifre yalanlanamadı. Kripto fetö algı operasyonlarını gerçekleştiren bu sahte hesaptan Ak Partili vekiller, belediye başkanları nasibini zaman içinde almış, Ak Partili siyasiler itibarsızlaştırılmıştı.

sidikli_cemile_2

Deşifre edildikten sonra birden reisçi kesilmeye başlayan kripto fetö hesabı, önce cemile sevinç olan hesap ismini sevinç cemile yaptı. Ardından da link uzantısını değiştirdi. Ancak unuttuğu bir şey vardı ki; bu nokta çok önemliydi. Facebook hesaplarında isim, link değiştirseniz de ID no asla değişmiyordu. ID numarası tespit edilen kripto fetö sahte hesabın tasmasını tutanlarda deşifre edildikten sonra kamuoyuna çıkıp yapılan deşifreyi de yalanlayamadılar.

sidikli_cemile_3Gelen bilgilerde sidikli cemile olarak bilinen kripto fetö hesabının Yücel Yılmaz ile duygusal enerji bağları olduğu, bu bağların vaktiyle Karesi Belediyesi sürecinden geldiği öğreniliyor. Ayrıca bu kripto fetö hesap ile bağlantılı olarak Emin Boldan’ın yaptığı bir paylaşımda Karesi Belediyesinin çatısına kurduğunuz vericiler denilerek dikkat çekildiği de arşivlerde durmakta.

 

 

GAZİ BARAN
gazi_eminSidikli cemile hesabının tasmasını tuttuğu deşifre edilen Taner Korkmaz’ın en yakın kankalarından. Gazi Baran’ın mensubu olduğu yayın organlarında Ak Partili milletvekilleri aleyhine haberler yayınlandığı, bu haberleri yayınlayan organların Ak Partili Balıkesir Büyükşehir Belediyesine ciddi faturalar kestiği, ödenen rakamların oldukça yüksek olduğu biliniyor. Gazi Baran’ın da Taner Korkmaz sayesinde Yücel Yılmaz’ın duygusal enerjisinden aldığını, bu sayede kendisini daha dinamik hissettiğini öğrendik.

Gazi Baran’ın son süreçte Taner Korkmaz ve tasmasını elinde tuttuğu deşifre edilen sidikli cemile hesabı hakkında Kubilay Tahsin Alpay’a açıklamalarını inkar etmesi ve Taner Korkmaz’ı zor durumdan kurtarması için açıklama yapmasını istediğini Balıkesir kamuoyu canlı yayında öğrendi.

MURAT AYAŞOĞLU
Taner Korkmaz’ın gizli santroforu konumunda olmasıyla dikkat çeksede, Yücel Yılmaz ve Yasin Sagay karşısında saygısından el pençe durduğu anların fotografları defalarca gündeme gelmişti. Gizli santrofor Murat Ayaşoğlu’nun aynı zamanda Yücel Yılmaz ile duygusal enerji alışverişi Balıkesir’de kimsenin dikkatinden kaçmadı. Bugüne kadar üften püften muhalefet ettiği isimlere demediğini bırakmayan Ayaşoğlu’nun, ne Balıkesirspor’a karşı ilgisizliği noktasında ne de beceriksiz belediyecilik noktasında Yücel Yılmaz’ı eleştirdiği tek bir habere rastlanamadı. Ayaşoğlu’nun sürekli olası Yücel Yılmaz rakiplerine olan takıntısı herkesçe bilinen bir realite. Yücel Yılmaz’ın duygusal enerji verdiği düşünülen Ayaşoğlu’nun duygusal enerji merkezinden hiç de uzaklaşmaya niyeti olmadığını düşünüyoruz.

NEVZAT YILMAZ’I BEKLEYEN ZOR GÜNLER
nevzat_yilmazBirlikte Ezberbozan Medya’nın canlı yayınlarına sürekli çıkan Nevzat Yılmaz’ın, Yücel Yılmaz, Yasin Sagay ve Taner Korkmaz’ın yönlendirmeleri ile iftira atma pahasına, şahsım hakkında yalan beyanda bulunduğu ortaya çıktı. Oysa Nevzat Yılmaz’a katıldığı bir canlı yayında, kendisine yalan beyanda bulunduğu konuyu tüm izleyenlerin önünde sorduğumda; kim nereden uyduruyor bunları, öyle bir şey asla olmadı dediğinin nice tanığı, davaya katılıp gerçekleri anlatmak için tanık olmak istediklerini belirttiler. Dava sürecinde Nevzat Yılmaz hakkında adaleti yanıltmaktan dolayı ceza çıkması beklenirken, ayrıca hakkında açılacak olan iftira ve tazminat davaları yüzünden zor günlerin kendisini beklediğini şimdiden söylemekte beyis görmüyorum. Nevzat Yılmaz’ın da Yücel Yılmaz ile duygusal enerji konusunda bağları olduğu Balıkesirlilerce bilinirken, vaktiyle BALTOK mağdurlarını temsil etmeye soyunup, mağdurların mağduriyetini gidermek yerine ilk daire sahibi olması da Balıkesir’de şimşeklerin kendisine çevrilişi ile bilinen insan olması dikkatlerden kaçmamakta.

Sizlere kısacaca Yücel Yılmaz ve havarileri gibi çevresindeki oluşumu anlattık. Yücel Yılmaz’ın duygusal enerjisi sayesinde kimlerle nasıl bağlar kurduğuna da dikkatinizi çekmeyi uygun gördük. Umarım siz Ezberbozan Medya takipçilerini sıkmamış değerli vakitlerinizi almamışızdır.

Her zaman dediğimiz gibi; akıl sağlığınızı koruyun. Her ne olursa olsun contayı sakın yaktırmayın. Çünkü sizi yönettiğini zannedenler sizlerden daha akıllı değiller.

Allah’a emanet olun.

Levent Mercan

 

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL