mehmet_ertas_insaat
Yaşam

İLK YAĞMUR SUYU HATTI BÖLGEYİ RAHATLATACAK

Burhaniye Belediyesi Mahkeme Mahallesinde yağmursuyu altyapı çalışması gerçekleştirdi.

İLK YAĞMUR SUYU HATTI BÖLGEYİ RAHATLATACAK
kafkas_reklam yeliz

Burhaniye Belediyesi Mahkeme Mahallesinde yağmursuyu altyapı çalışması gerçekleştirdi.

Yağmursuyu altyapısı olmayan okullar bölgesindeki Yılmaz Akpınar Bulvar kavşağından başlayarak, Kazım Akova Caddesi ve buna bağlı Ali Kurt, Orhangazi ve Yeşil Sokaklarını da kapsayan çalışmalarda, yaklaşık 1 km yağmur suyu altyapı borusu döşendi.

İLK YAĞMURSUYU HATTI BÖLGEYİ RAHATLATACAK (1)

Bu zamana kadar hiç altyapısı olmayan bölge de yapılan kapsamlı çalışmalarda, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince 600’lük Koruge tipi borular döşenmeye başlandı. Yağmur yağdığında taşmalar yaşayan, evlerin bodrumlarına su baskınlarına yol açan, yol ve kaldırımlarda su birikerek araç ve yaya trafiğini olumsuz etkileyen bölgede ki çalışmalar tamamlandığında yağmursuyu altyapısı Karınca deresine bağlanarak tahliyesi gerçekleştirilecek.

Mahkeme Mahallesi’nin bu bölgesinde hiç altyapı olmadığı için vatandaşların her yağmurda çok sıkıntı yaşadığını ifade eden Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Yağmur altyapısının yapılmasıyla bölgede rahatlama yaşanacak ve 600’lük borularla Karınca deremize bağlanacak. Yaklaşık 1 km boru döşemesi yapacağımız bölgemiz okulların yoğun olduğu ve öğrencilerimizin de yol güzergahı olduğu için yollarda yaşanan taşmaların da önüne geçmiş olacağız” dedi.

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL