mehmet_ertas_insaat
Manşet Yaşam

KIŞLAK ALANLARDA İLAÇLAMA

Burhaniye Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından haşere ile mücadele de kışlak dönemine geçildi.

KIŞLAK ALANLARDA İLAÇLAMA
kafkas_reklam yeliz

Burhaniye Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından haşere ile mücadele de kışlak dönemine geçildi.

Sivrisinek ve karasinek gibi canlıların üremesini engellemek amacıyla yaz boyunca aralıksız sürdürülen fiziksel, kültürel ve kimyasal çalışmalara, kış mevsiminde de devam ediyor. Sivrisinek mücadelesinin kesintisiz 12 ay sürdürmeyi hedefleyen Burhaniye Belediyesi, kışlak mücadele ile vatandaşların sivrisineksiz bir yaz mevsimi geçirmesini hedefliyor.

“HEDEF HAŞERESİZ BİR YAZ”
Özellikle yaz döneminde havaların ısınmasıyla vatandaşları rahatsız eden haşerelere karşı yoğun bir mücadele verildiğini belirten Sağlık İşleri Müdürlüğü, önümüzdeki yıl içerisinde de herhangi bir sorun yaşanmaması amacıyla kışlak mücadele dönemine geçildiği bildirdi.

5 EKİP 7 PERSONEL
Sivrisinek ve karasinek erginlerinin çoğalmasını engellemek maksadıyla Sağlık İşleri Müdürlüğü’nce yürütülen çalışmada 7 personelin yer aldığı 5 ekip görev alıyor. Mart ayına kadar devam edecek olan kışlak mücadelede insanlara zararı olan canlıların çoğalmaları kimyasal ve fiziksel mücadele ile engellenip bertaraf ediliyor.

KEMİRGENLE DE MÜCADELE
Sivrisinek ile yapılan mücadeleye büyük önem verdiklerini belirten Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Deveciler; “Su logarları ya da kanalizasyonların taşması sonucu oluşabilecek kemirgenlere (fare) yönelik uygulamalar da yürütülüyor. ilçe genelinde düzenli olarak ilaçlama takibi ve tekrarı yapıldığını” belirtti.

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL