mehmet_ertas_insaat
Manşet Yaşam

MESUT ERGİN; BİZ İŞLETİYORUZ

“Belediyemize ait tüm işletmeleri biz çalıştırıyoruz, biz yönetiyoruz, bizim sorumluluğumuz altında ve bizim personelimiz tarafından hizmet veriliyor”

MESUT ERGİN; BİZ İŞLETİYORUZ
kafkas_reklam yeliz

“Belediyemize ait tüm işletmeleri biz çalıştırıyoruz, biz yönetiyoruz, bizim sorumluluğumuz altında ve bizim personelimiz tarafından hizmet veriliyor”

Cennet Tepesi İşletmesi (2)

AYVALIK BELEDİYE BAŞKANI MESUT ERGİN “BİZ İŞLETİYORUZ”
Ayvalık Belediyesi İşletme İştirakler Müdürlüğü çatısı altında bulunan işletmelerin özel kişilere devredileceği konusunda çıkan haberleri yalanlayan Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Belediyemize ait tüm işletmeleri biz çalıştırıyoruz, biz yönetiyoruz, bizim sorumluluğumuz altında ve bizim personelimiz tarafından hizmet veriliyor” dedi.

default

HİZMET KALİTESİ ARTIYOR
İlçe sınırları içerisinde bulunan iştiraklerin göreve geldiği günden beri belediyenin kendi bünyesi altına işletildiğini vurgulayan Belediye Başkan Mesut Ergin, Boğaziçi Otel, Taş Köşk, Paşa Limanı Restoran, Sarı Zeybek Spor Tesisleri, Çamlık Kır Bahçesi, akaryakıt istasyonu, liman işletmesi, mesire alanıyla; Duba, Kapri ve Kumadası plajlarının hizmet kalitelerinin her geçen gün artarak devam ettiğini söyledi.

AYVALIK BELEDİYE BAŞKANI MESUT ERGİN “BİZ İŞLETİYORUZ”

YENİ TESİSLER EKLENDİ
Ayvalık Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışıyla yeni işletmeler; Cunda Arka Deniz Plajı, Büyük Park Kafe ve Amfi Tiyatro Kafetarya ile Cennet Tepesi tesislerinin vatandaşların hizmetine açıldığını hatırlatan Başkan Ergin, “Liman işletmesi ve mesire alanı hizmet kaliteleri her geçen gün artıyor. Paşa Limanı Sosyal Tesisleri Türkiye’deki sayılı engelsiz plajlardan biri olarak yerini aldı. Tarihsel boyutta öneme sahip Ayvalık gastronomisi bünyesinde yer alan mezeler vatandaşların hizmetine uygun bütçelerle sunuluyor. 200 kişiye hizmet edebilecek kapasitede bulunan Paşa Limanı Restoran talepleri karşılayabilmek için yaz aylarında rezervasyon ile hizmet veriyor” dedi.

HER KESEYE UYGUN
Ayvalık turizminin lokomotifi olan belediye iştiraklerinin her gelir durumuna uygun vatandaşa hizmet ettiğini ifade eden Başkan Ergin şöyle devam etti:

“Mavi Bayrak kazandırılarak hizmet kalitesini artıran iştirakler bünyesindeki plajlar, yaz aylarında günde ortalama 5000 yurttaşımızı konuk ediyor. İştirakler bünyesinde yürütülen “Mavi Bayrak” çalışmaları, “Ulusal Mavi Bayrak Komitesi” tarafından yakından takip ediliyor. 2021 Ulusal Mavi Bayrak Töreni’nin Ayvalık İlçesinde yapılmasıyla yürütülen faaliyetler ödüllendirildi. Yenilenen Sarı Zeybek Tesisleri sonbahar ve kış aylarında da talep edilen bir tesise dönüştü.. Ayvalık’ın yıllardan beri sembol yerlerinden biri olan Kır Bahçesi dokusuna ve tarihine uygun olarak yeniden dizayn edildi. Eklenen oyun gruplarıyla ailelerin uğrak mekanı haline getirildi.”

İŞLETMELER TAKDİR TOPLUYOR
Yaz döneminde hizmet seferberliği başlattıklarına değinen Başkan Ergin, Ayvalık ve Cunda iskelelerinde düzenlemeler yapılarak güvenli yolculuk yapılmasının sağlandığını söyledi.  Hizmet veren sosyal tesislerin, dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 pandemisi sürecinden olumsuz etkilendiğini belirten Başkan Ergin, “Vatandaşların steril bir ortamda hijyenik hizmet alabilmeleri için bütün tesislerde önlemler alındı, Valilik tarafından gönderilen bütün kurallar eksiksiz yerine getirildi. Yıllarca atıl ve mezberelik vaziyette duran yat çekek alanı artık belediye iştiraki olarak hizmet vermektedir. Aynı şekilde atıl durumda kalan Altınova Taş Kırma Tesisi yenilenerek belediye iştirakleri bünyesine katıldı. Taş Kırma tesisi belediyemiz fen işleri çalışmalarında önemli rol oynamakta ve gider kalemlerini azaltmaktadır. Ayvalık’a gelen misafirlerin şehir içi dolaşımlarında sıkıntısını yaşadığı tuvalet ihtiyacı, belediye iştirakine dönüştürülen Ayvalık merkezde üç ve Cunda (Alibey) Adası’nda da iki adet tuvalet ile giderildi. Belediyemiz “Bizim Masa” aracılığıyla hazırlanan vatandaş memnuniyet istatistiklerinde iştirakler önemli bir gelişim gösterdi. Belediye iştiraklerinde mali disiplin sağlandı, doğru piyasa araştırmalarıyla giderler azaltıldı. Mal tedarikleri ilçe esnafından yapılır hale getirilerek ilçe ekonomisine katkı sağlandı. İştiraklerin hizmet başarısı taraflı tarafsız her kesimin takdirini toplamaya devam ediyor” diye konuştu.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin; yerel hizmetlerin yürütülmesinde önemli rol oynayan belediye iştiraklerinin hesap verebilir, şeffaf ve iyi yönetişim ilkelerinin öncülüğünde vatandaşların ihtiyaç, beklenti ve taleplerine hizmet etmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL